Sari la conținut

Neacordare de prioritate - accident - rosu, chiajna


Postări Recomandate

Veneam dinspre militari spre casa (stau in Rosu) azi, pe la ora ... 16. Viteza.... vreo 50. La un moment dat, din coloana de pe contrasens o masinuta a virat stanga fara sa se asigure. Am lovit-o in aripa, in fata rotii (cred) si am sarit cumva peste capota ei, ajungand pe partea cealalta. Pasagera din spatele meu cred ca a venit cumva peste mine. Au venit doua ambulante, am ajuns amandoi la Universitar. La mine piciorul stang e mai naspa, totusi fara fractura sau fisura. Insa doare ca naiba si e plin de zgarieturi si contuzii. Pasagera doar schiopateaza putin. Menionez ca aveam amandoi echipament aproape complet (eu: geaca, casca, manusi, ghete iar ea casca, geaca, manusi). Totusi, amandoi in blugi. Nici nu vreau sa ma gandesc ce se intampla daca nu am fi avut geaca.

 

La universitar m-am intalnit cu inca un coleg pe doua roti, ajuns tot urmare a unei neacordari de prioritate. Si... in timp ce vorbeam noi, targa langa targa, a mai apatut inca unul. Destul de usor (adica pe picioarele lui, fata de noi). Lovit de o masina care nu a oprit. Totusi colegul a reusit sa ii ia numarul si intr-un final a plecat cu un politist.

 

Concluzia:

- purtati echipament !! Si vara si toamna si ziua si noaptea si.... cand vreti voi!

- hai sa evitam intrunirile moto la urgenta... (desi sa imi bag picioarele daca stiu ce ar fi trebuit sa fac, pentru a evita accidentul de astazi).

 

Multumesc, de asemenea, colegului chopperist care a oprit si a stat acolo pana cand am plecat cu ambulanta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...