Sari la conținut

Honda CBR 125R


Postări Recomandate

Nu, nu se merita! Chestia aia e scuter curat. Acum sper sa nu imi sara nimeni in cap dar eu as merge pe RS 125 in locul tau. E cu totul altceva chiar daca is mai scumpe la întreținere si mai putin fiabile dar ca senzație is cu totul altceva fata de cbr + ca arata a motor ( dam un minus pentru sound ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt pentru sunet si aspect,multumesc de ajutor


» Post actualizat in 29 Apr 2016 05:49

Am mers cu o astfel de motocicleta, este manevrabila, iarta greseli, consum mic. Eu am 1.86 si nu prea ma simt confortabil pe ea, dar pentru initiere a fost OK. Daca vrei sa vezi cum vei sta in sa viziteaza http://cycle-ergo.com/

Cat despre sunet ce poti spune ?:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe Youtube sa vezi cum se aud. Nu e mare lucru. Tot ca un scuter se aude. Ai mers cu vreoun CBR pana acum?

Am vazut pe youtube,dar nu e acelasi lucru cu realitatea,cel putin asa cred.N am mai mers,dar am pe un pr care are un amic care are un cbr 125 :)) si as putea sa vb cu el sa vad asa cum arata cum se aude, sa mi fac o idee

 

toate vitezanele de 125 se aud ca niste drujbe...macar yzf 125 arata superb.

...

 

 

 

Multumesc pentru ajutor ! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta pe Youtube sa vezi cum se aud. Nu e mare lucru. Tot ca un scuter se aude. Ai mers cu vreoun CBR pana acum?

Esti chiar tare! Deci RS ul care suna ca o drujba stricata suna mai bine decat CBR 125? Cu o toba sport CBR ul suna chiar bine, e adevarat ca e foarte ingust si rotile alea de bicicleta strica imaginea "macho", dar macar bagi benzina (foarte putina, la cat consuma) si te plimbi si inveti motociclism pana te plictisesti, in loc sa inveti mecanica pe 2 timpi, alias RS.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti chiar tare! Deci RS ul care suna ca o drujba stricata suna mai bine decat CBR 125? Cu o toba sport CBR ul suna chiar bine, e adevarat ca e foarte ingust si rotile alea de bicicleta strica imaginea "macho", dar macar bagi benzina (foarte putina, la cat consuma) si te plimbi si inveti motociclism pana te plictisesti, in loc sa inveti mecanica pe 2 timpi, alias RS.

Decat deloc ,e bine si scuter crede-ma ,in fine merg pe CBR 125 si asta e

Pana la 18 ani invat si mi iau 600 ca e timp destul pentru toate

» Post actualizat in 29 Apr 2016 18:17

Din laterala arata superb, ca daca te uiti din spate si vezi roata aia de 130 o iei la fuga. :-))

pana la urma asa sunt toate 125-urile

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti chiar tare! Deci RS ul care suna ca o drujba stricata suna mai bine decat CBR 125? Cu o toba sport CBR ul suna chiar bine, e adevarat ca e foarte ingust si rotile alea de bicicleta strica imaginea "macho", dar macar bagi benzina (foarte putina, la cat consuma) si te plimbi si inveti motociclism pana te plictisesti, in loc sa inveti mecanica pe 2 timpi, alias RS.

Uite asa apare cate unul ca tine..unul care nu citeste posturile anterioare si se baga fix aiurea. Deci, Mr. Kevinn, am zis doar atat : Arata a motor, merge a motor, are frane a motor, ciclistica a motor COMPARATIV cu CBR 125 care e SCUTER de la A la Z. Atat am sugerat! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...