Sari la conținut

kit ambreiaj KTM after market?


Postări Recomandate

Salutare,

 

Am ambreiajul dus la ktm-ul meu 250 exc si sunt interesat de achizionarea unui kit complet nou. Cautand prin ofertele de pe piata m-am intalnit si cu oferte aftermarket la jumatate de pret

Prox, Lucas TRW, Tecnium

 

Intrebarea e daca a folosit cineva asa ceva si e multumit. E vreo diferenta ? O sa tina doar o tura ? Are cineva asa ceva?

 

Diferenta de pret e de luat in seama ...unul original (care nu stiu de cine e facut) e aproximativ 900 ron.

Editat de luciusmerlucius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de marcile pe care le-ai enumerat, dar la noi in grup, am pus deja 3 kituri de ambreiaj Mitaka pe 2 x KTM 250 EXC si 1 x KTM 200 EXC, vreau sa spun ca merg de rup si le forjam la hardcoreala de dracii le chiaptana. Pretul sub 500 lei.

probabil acelasi lucru il face si prox, ebc, etc. Probabil unele au arcuri mai tari sau mai moi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...

Din experienta unui amic: luat un 4MX de la fmracing, si constatat ca arcurile din kit sunt vizibil mai mici decat arcurile originale de pe motorul lui. Omul nu mai stie daca pana la urma a montat si arcurile noi odata cu ambreiajul sau le-a lasat pe alea vechi pe motor.

Dupa asta, pana sa se incalzeasca bine motorul, ambreiajul agata destul de tare. Cand se incalzea, nu mai avea nicio problema. Omul a vandut motorul dupa vreo 2 luni, deci nu stie cum s-a comportat pe termen lung.

Parerea lui: daca va comandati 4MX, dati un telefon inainte si puneti vanzatorul sa va masoare arcurile. Daca sunt mai mici decat in manualul motocicletei, nu va luati (posibil sa fi fost doar la el o eroare de fabricatie).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...