Sari la conținut

Pinion spate / Power Valve Aprilia RS 125


Postări Recomandate

Salut.

La Aprilia RS 125 cu Power Valve daca nu are lamela, dar a ramas PW pe deschis merge fara probleme? Care e diferenta? As vrea sa iau RS-ul asta de la cineva care il are. Eu am mers putin cu el si nu am sesizat diferente. Merge ca una care l-ar avea cu lamela cu tot ce-i trebuie... Adica nu e puturoasa la ture mari, se cunoaste ca are PW, la peste 7000 de ture trage bine, ca si cum ar fi totul ok. Care ar fi diferenta daca i-as pune lamela sau il las asa? Se tureaza mai mult daca ii pun lamela sau e aceeasi chestie? Se merita sa o pun?

Stiti cumva de unde pot sa cumpar pinion nou spate ieftin pentru Aprilia RS 125 din 97?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e nici o diferenta cu sau fara "lamela respectiva". In ture mari trag la fel, in ture mici cea fara lamela e mai puturoasa. Acum sa nu imi zici ca mergi in ture joase cu RS 125, iar daca imi spui, iti recomand lamela. Sfatul meu e sa nu cheltui banuti aiurea, oricum va fi ii vei da doar in ture sus unde cu sau fara lamela e aceasi treaba. Ia o armura better !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ce carburator ai pe motor 28 sau 34? Ce evacuare ai sport sau originala? Consuma si putin mai mult fara lamela. O fi tragand ea bine in ture dar lamela aia are si ea un rol important. Am pinion de atac cu 17 dinti de rs125 daca te intereseaza sa castigi ceva in plus la viteza max. Original pe rs e cu 16.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...