Sari la conținut

intrebare echipament hard enduro


TitiX88
 Share

Postări Recomandate

Salut,

In primul rand nu stiu daca am postat unde trebuie. rog un moderator sa mute daca nu am nimerit topicul.

Am cumparat toate protectiile pentru hard enduro si urmeaza sa cumpar pantaloni si tricou. Aici m-am blocat..

Am de ales intre: ( pe partea de pantaloni)

*AXO DYEMAX PANTS

*PANTS ACERBIS IMPACT

* PANTS SCOTT 450 TRACK

 

Toti costa la fel. O sa ii folosesc in special vara pe sectoare dificile, am nevoie de ventilatie cat mai buna si sa nu se rupa la cazaturi+protectii.

Va rog un sfat cat mai urgent ca vreau sa pun comanda in maxim 1-2 zile. Multumesc!

 

Pe partea de tricouri am de ales intre:

JERSEY AXO MX STORE

JERSEY ALPINESTARS RACER SUPERMATIC

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e greu sa iti spuna cineva cu exactitate care din modelelede mai su ar fi mai bune..prea multe nume..poate cateva poze ar fi ajutat

daca pretul e asemanator...nici calitatea nu difera f mult...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AXO, ca are protectie mare pe cracul stang si tricoul sa fie set.

Sau ce culori iti fac cu ochiul. Oricum, e greu sa comanzi online neputand sa pui mana pe ele......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am comandat pana la urma Acerbis impact. Axo si scott nu au mai fost marimea mea..se vand foarte repede la preturi cu 50-60% mai mici cum este outlet. Am citit si cam tot acolo sunt.. axo avea protectii un pic mai bune iar scott are ventiatia mai ok. Acerbis este la mijloc..Am fost sa probez Thor si Fox 180 si 360 la pretul asta in Romania si mi se par slabute si foarte scumpe. Revin cu o parere dupa ce imi ajunge echipamentul!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

AXO, ca are protectie mare pe cracul stang si tricoul sa fie set.

Sau ce culori iti fac cu ochiul. Oricum, e greu sa comanzi online neputand sa pui mana pe ele......

 

....cracul drept. Probabil ambii craci.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit echipamentul. Pantalonii is super. Protectii kevlar, aerisiri, material placut pe interior, nu transpiri in ei la 22 de grade ( m-am plimbat 10 min prin casa cu ei pe mine). Tricoul este ok, material peste FOX 360 ce am probat. Ce nu imi place ii ca vine pe gat prea tare.. si daca era sa aleg iar luam XXL ca XL ii fix cu armura pe mine. dar ii material elastic si nu are treaba!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte, asa eram si eu la inceput, ce ma mai agitam cu echipamentul. Acum ma intereseaza doar protectiile. Pantalonii sunt rupti zici ca m-a prins o haita de caini, tricourile toate agatate.

Acum imi cumpar doar dupa design. Tricourile, absolut toate sunt acelasi material, pantalonii si gecile din colectia Kini Redbul sunt mai buni calitativ si mai frumosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...