Sari la conținut

Accident moto politist Mihai Bravu cu Ferdinand - Bucuresti


LexDee
 Share

Postări Recomandate

La cum se circula in zona seara dupa ora 17:00 nici nu e de mirare. Stau masini pe 4 benzi iar smenarii depasesc pe prima/a doua linie de tramvai sau chiar pe contrasens. Multi se razgandesc si intorc peste doua linii de tramvai si linie dubla continua. Tind sa cred ca asa ceva s-a intamplat iar motociclistul a fost luat prin surprindere.

Orice ar fi, sper sa-l arda grav pe vinovat, poate in felul acesta se mai linistesc putin toti vitejii din trafic pe acea portiune (acum 2-3 saptamani a intrat un bizon in plin in refugiul de tramvai si a ranit doua persoane).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

C'mon, prietenr, dacă s-a'nfipt într-un berbec neatent, și el e tot pe partea noastră a baricadei... dar și chiar dacă s-a lovit de planetă din vina lui, tot de-al nostru e.

Mai ales că el are șefi pe care-i doar'n eșapament de viața lui, trimițându-l carne de tun în trafic.

 

Să fie bine!

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu stau chiar în zona aia, esti o zona foarte aglomerata, chiar și în weekend se fac blocaje în trafic,încercați cat puteți sa ocoliți zona aia, mai ales la ore de vârf și mai ales dacă sunteți la ghidon

Și din ce am înțeles de pe la vecini cică ar fi ieșit o mașină din bandă și a trântit motociclistul

Editat de Catalin Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu am fost lovit intre benzi cu portiera/aripa fata.

conducatoarea auto a fost vinovata pentru neasigurarea shimbarii directiei de mers

Da, ma, stiu ca au mai fost cazuri, dar solutiile date au fost diferite. Acum, fiind vorba de organ, ar fi un reper in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stau prin zona. Da este f aglomerat. Cand am ajuns eu urcau moto pe platforma, politistul in ambulanta. Din ce am vazut si am auzit, se pare ca un taxi a intors pe linia de tramvai nevazand politistu pe moto. Impactul a fost in portiera dreapta spate. Motociclistul se cam vaita de oo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vrut sa zic ca, daca era un taxi pe acolo, sigur ala a comis-o! Dar m-am gandit sa las topicul curat pt info.

unde naiba nu e vreo un taxi prin trafic?parca si vad mizeriile..toate masinile isi tin banda...jegurile nu....vorba aia...trebuia sa se gaseasca unul..miroase a (cuvant urat) cand treci pe langa daca au geamul deschis..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa de mult ii "iubiti" pe taximetristi, ca de nspe ori incerci sa gasesti un taxi si toate-s ocupate, mai ales seara. Sa-l vad eu pe ala care atunci cind are nevoie de taxi, incearca sa nu le folosesca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa de mult ii "iubiti" pe taximetristi, ca de nspe ori incerci sa gasesti un taxi si toate-s ocupate, mai ales seara. Sa-l vad eu pe ala care atunci cind are nevoie de taxi, incearca sa nu le folosesca.

Ba...io m-am dus acasa de o gramada de ori de prin oras pentru ca nu mi-au placut taximetristii pe care i-am gasit. Ori ma luau cu intrebari despre unde merg, ori incercau sa bage cost fix la cursa, fara aparat, ori o ardeau "reising" si-i opream si ma dadeam jos, ori se luau in gura cu soferii in trafic si iar ma dadeam jos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 experiente cu taximetristii: 1. 120 km/h pe Calea Rahovei, am vrut sa imi pun centura si zice "Nu te obosi...n-are!", eu:" Cum nu are???", el: "Are dar e legat scaunul tau cu ea...daca o desfaci cade spatarul pe spate". 2. Taximetrist care a adormit la volan cand coboram podul Basarab. Am pus mana pe volan si ii zic soptit :" Boss, esti bine?" moment in care s-a trezit, a vrut sa traga de volan (ţeapa!) si franeaza puternic.

Ai grija a 3-a oara. Cam circuli cu taxiul, vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

.................... Taximetrist care a adormit la volan cand coboram podul Basarab. Am pus mana pe volan ...................

shit si fwutui!

daca stateai pe bancheta din spate era mai nasol...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...