Sari la conținut

Seawolves Bike Fest 9 - 10/12 iunie 2016, Camping S - Mamaia Nord


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Multumim Seavolwes pentru inca o editie plina de distractie. Venim cu drag si la anul.

 

Inca mai am febra de la tentativa de cazacioc. Spre nenorocul meu, am indraznit sa dansez cu niste baieti care aveau in sange aceste miscari :tempted:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura intrunire la care particip, fiindca e la mare. Organizare buna, plaja buna, sezlonguri moca, toate la 35 de lei 3 zile, asta e foarte bine.

 

Eu sunt batran si acru si nu pot sa inteleg cum 'tineretu' poate sa suporte nivelul ala al sunetului de la concerte. Fratiorilor, fiecare cutie toracica era o cutie de rezonanta, mie imi trebuiau niste dopuri sau macar niste casti din alea ca aia care dirijeaza avioanele pe aeroport! Stiu,stiu, sunt eu batran... Ca sa zbiere si sa grohaie "niste baeti" pe scena aia chiar nu e nevoie de o instalatie de sunet cu care sa petreaca si aia la Eforie!

 

Si apoi de la an la an totul se reduce la 'vestuta'. Este generalizat motociclismul 'cu vestuta'. Cu vestuta la plaja, la baie, la cort, oriunde trebuie sa stai cu vestuta pe tine. PENIBIL!

Numarul de rideri independenti prezenti la intrunire scade de la an la an si raman cei cu vestute.

 

Stiu,n-am inteles nimic din motociclism.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,am observat si eu ca starea tehnica a majoritatii era praf! La fel si nivelul de indemnare, am vazut nenumarate cazuri care nu stapaneau manetutele suficient ca sa iasa in siguranta din campus si sa se incadreze pe drum, era rasu-plansu' ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura intrunire la care particip, fiindca e la mare. Organizare buna, plaja buna, sezlonguri moca, toate la 35 de lei 3 zile, asta e foarte bine.

 

Eu sunt batran si acru si nu pot sa inteleg cum 'tineretu' poate sa suporte nivelul ala al sunetului de la concerte. Fratiorilor, fiecare cutie toracica era o cutie de rezonanta, mie imi trebuiau niste dopuri sau macar niste casti din alea ca aia care dirijeaza avioanele pe aeroport! Stiu,stiu, sunt eu batran... Ca sa zbiere si sa grohaie "niste baeti" pe scena aia chiar nu e nevoie de o instalatie de sunet cu care sa petreaca si aia la Eforie!

 

Si apoi de la an la an totul se reduce la 'vestuta'. Este generalizat motociclismul 'cu vestuta'. Cu vestuta la plaja, la baie, la cort, oriunde trebuie sa stai cu vestuta pe tine. PENIBIL!

Numarul de rideri independenti prezenti la intrunire scade de la an la an si raman cei cu vestute.

 

Stiu,n-am inteles nimic din motociclism.

 

Cam asta a fost si la Gilau, volumul muzicii era atata de tare ca vibra ficatul in mine.

In plus, daca ai cca. 2000 de oameni prezenti la intrunire si doar 10 gusta muzica (trash, death metal etc.) iar ceilalti 1990 sunt evident in afara elementului lor, de ce sa insisti cu acelasi gen muzical exclusivist? Doar ca sa ii indepartezi pe viitor?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Singura intrunire la care particip, fiindca e la mare. Organizare buna, plaja buna, sezlonguri moca, toate la 35 de lei 3 zile, asta e foarte bine.

 

Eu sunt batran si acru si nu pot sa inteleg cum 'tineretu' poate sa suporte nivelul ala al sunetului de la concerte. Fratiorilor, fiecare cutie toracica era o cutie de rezonanta, mie imi trebuiau niste dopuri sau macar niste casti din alea ca aia care dirijeaza avioanele pe aeroport! Stiu,stiu, sunt eu batran... Ca sa zbiere si sa grohaie "niste baeti" pe scena aia chiar nu e nevoie de o instalatie de sunet cu care sa petreaca si aia la Eforie!

 

Si apoi de la an la an totul se reduce la 'vestuta'. Este generalizat motociclismul 'cu vestuta'. Cu vestuta la plaja, la baie, la cort, oriunde trebuie sa stai cu vestuta pe tine. PENIBIL!

Numarul de rideri independenti prezenti la intrunire scade de la an la an si raman cei cu vestute.

 

Stiu,n-am inteles nimic din motociclism.

sunt la fel de batran Nico... dar este alegerea mea personala cand si cum port vesta (nu exista nici o obligatie). si exista multe laturi ale motociclismului..

si cred ca la momentul cu Kenya rezona basul foarte tare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt la fel de batran Nico... dar este alegerea mea personala cand si cum port vesta (nu exista nici o obligatie). si exista multe laturi ale motociclismului..

si cred ca la momentul cu Kenya rezona basul foarte tare...

Tu probabil esti 'vestuta noua' si esti entuziast, dar alegerea personala e cand ai o vestuta din aia veche de abia se vede scrisul si poate ti-e cald, sa o lasi dracu de vestuta ca existi si tu ca individ, nu trebuie sa fii mereu asimilat cu clubul respectiv ca sa existi. Faptul ca nu se renunta niciodata la vestuta, nici la dus, nici la plaja, nicaieri, imi spune mie ca n-o fi voie, habar nu am, nu am stiut niciodata ce reguli au cluburile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu sau fara vestuta, cu muzica tare sau incet, eu ma inclin in fata oamenilor care organizeaza acest eveniment si ne aduna in numar asa mare in fiecare an. Bravo lor, si impresia mea este ca nici nu le ramane mare lucru la sfarsit (poate ma insel). Exceptie facand satisfactia si distractia de rigoare.

 

Cui nu-i place vestuta poate ignora, cui nu-i prieste muzica tare, e liber sa nu asculte. De barfit si comentat oricum o facem cu toti, dar sfaturi si critici cu privire la organizare nu-si au rostul atata timp cat evenimentul aduna lume an de an.

 

Eu m-as bucura daca ar fi mai multe de asemenea anvergura si de ce nu si in alte locatii (mare, munte, dealuri, centru tarii etc. ).

 

Rock on !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba, da multi carcotasi in tara asta.stati in puii mei acasa.incercati sa organizati un eveniment de o asa anvergura si dupa comentarii.in loc sa va bucurati ca inca m-ai sunt unii care au curajul sa se inhame la o asa bataie de cap.imi pare rau ca nu am participat si la editiile anterioare.inca o data felicitari organizatorilor si multa bafta ptr.editia eveniment din 2017.(zdop si zdup au fost cireasa de pe tort) :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, da ce vrei sa facem, sa ne ploconim toti ca islamistii la astia care au curajul sa se inhame? Intelege ca e un bussines si macar sa realizeze si ei ca nu toti "clientii" sunt suta la suta multumiti, eventual sa faca ceva sa schimbe situatia pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa imi spun si eu parerea..simt eu ca o sa conteze😉

Nu stiu cum este cu "vestutele", sunt indpendent...atat cat sa vin cu nevasta la intrunire. Faptul ca se poarta la extrem nu ma deranjeaza. Poate ca fac parte dintre cei care inca se joaca cu manetutele ( vechime 2,5 ani) dar asta e atat de important? Oare faptul ca toti au facut un efort sa fie prezenti ( incepatori si veterani), nu conteaza? Faptul ca sunt indragostiti de mobra lor nu conteaza? E adevarat ca se comercializeaza excesiv dar altfel in ziua de azi nu ar mai exista o astfel de intrunire...hai sa nu mai fim "romani" si sa vedem pe alea bune si pe cele rele sa le "spele" ploaia de care nu mai scapam.

Eu m-am simtit total deconectat, alaturi de oameni de calitate. Mi-a placut drumul , mi-a placut organizarea, mi-au placut incepatorii si veteranii, cluburile si vestutele, mi-a placut coniacul de la chioscul din colt ( si sotiei ) iar pe zdub si zdob nu i-am mai prins..😂🙈

Regrete: ca nu am putut ajunge de vineri

Va urez asfalt uscat , desi vremea este...😔

Si nu uitati 17-19 iunie la Bacau.... Din pacate fara mine..nunta...botez.

🙄🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bv man ,normal ca-i biznis,ca doar nu-i pomana.simplu - stati acasa- am incheiat ca-s satul de invidiosi


» Post actualizat in 14 Jun 2016 17:29

Trebuie sa imi spun si eu parerea..simt eu ca o sa conteze
Nu stiu cum este cu "vestutele", sunt indpendent...atat cat sa vin cu nevasta la intrunire. Faptul ca se poarta la extrem nu ma deranjeaza. Poate ca fac parte dintre cei care inca se joaca cu manetutele ( vechime 2,5 ani) dar asta e atat de important? Oare faptul ca toti au facut un efort sa fie prezenti ( incepatori si veterani), nu conteaza? Faptul ca sunt indragostiti de mobra lor nu conteaza? E adevarat ca se comercializeaza excesiv dar altfel in ziua de azi nu ar mai exista o astfel de intrunire...hai sa nu mai fim "romani" si sa vedem pe alea bune si pe cele rele sa le "spele" ploaia de care nu mai scapam.
Eu m-am simtit total deconectat, alaturi de oameni de calitate. Mi-a placut drumul , mi-a placut organizarea, mi-au placut incepatorii si veteranii, cluburile si vestutele, mi-a placut coniacul de la chioscul din colt ( si sotiei ) iar pe zdub si zdob nu i-am mai prins..
Regrete: ca nu am putut ajunge de vineri
Va urez asfalt uscat , desi vremea este...
Si nu uitati 17-19 iunie la Bacau.... Din pacate fara mine..nunta...botez.

:goodposting:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E a 4-a editie la care particip,niciodata pana acum nu a urlat muzica in halul ala.Si in mod absolut inutil,daca era la 70% din volum cred ca nu ar fi existat plangeri ca nu e destul de tare.

Dar aveti dreptate,e timpul sa mai stau si pe acasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E a 4-a editie la care particip,niciodata pana acum nu a urlat muzica in halul ala.Si in mod absolut inutil,daca era la 70% din volum cred ca nu ar fi existat plangeri ca nu e destul de tare.

Dar aveti dreptate,e timpul sa mai stau si pe acasa.

» Post actualizat in 14 Jun 2016 19:21

Noi nu vrem sa stai acasa....

Editat de stef2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si astfel s-a incheiat si cea de-a 9'a editie a Seawolves Bike Fest.

Ca in fiecare an nu a fost usor - nici inainte, nici in timpul festivalului, nici dupa - dar speram sa ne fi ridicat la inaltimea asteptarilor.

Incercam in fiecare an... de 9 ani incoace, sa fim pe placul tuturor participantilor si sa le asiguram confortul si distractia pe care si noi la randul nostru ni le dorim la intrunirile moto la care mergem.

Scopul nostru este de a aduce bikerii impreuna, intr-un ambient pe care timpul si experienta l-au demonstrat ca fiind cel mai potrivit unei astfel de eveniment, sa se distreze, sa se cunoasca mai bine intre ei, sa invete sa se respecte unii pe altii atat in trafic cat si in viata de zi cu zi... si, nu in ultimul rand, sa le aducem aminte - in felul nostru - ca si noi ne dam tot pe acelasi asfalt ca si ei si avem si noi aceleasi drepturi si aceleasi zile ca si ei, la inceputul unui sezon care, din pacate, este de la an la an tot mai plin de evenimente neplacute pe sosele noastre, in randurile noastre. Indiferent de felul de a fi, tipul de motor, muzica ce ne place, insemnele purtate sau numarul de kilometri anuali, toti ne dam pe doua roti pentru ca asa vrem si am ales, asa ne place si asa simtim - ori exact despre asta este vorba in festivalul asta!

Indiferent daca ati considerat ca ne-a iesit sau nu, noi va multumim tuturor pentru prezenta in numar atat de mare si pentru kilometrii pe care ni-i dedicati an de an. Fara participarea voastra si fara bucuria si buna voastra dispozitie acest festival nu ar fi posibil, cu tot efortul si bunavointa noastra.

Vom face tot posibilul sa tinem in fiecare an acest festival, iar cand nu vom mai putea speram ca cei ce vor urma sa preia macar standardele pe care noi incercam sa le imbunatatim de la an la an.

Seawolves M.C. Romania va ureaza un super sezon, sa aveti parte numai de ture faine anul asta si sa ne vedem cu bine si pe la alte intruniri si manifestari de gen din tara si, de ce nu - si de pe-afara.

Asfalt uscat si drumuri bune si fara incidente sa aveti!

 

Poze SWBF 9:

/index.php?/topic/738934-seawolves-2016/?p=4194794

Editat de Seawolves
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...