Sari la conținut

BMW Camp 7 (02-03.07.2016)


zigzag
 Share

Postări Recomandate

Drumul care duce la Paltinis este un judetean, logic ar fi sa se poata merge pe el fara probleme.

Dezavantaj ar fi ca va fi cam prafaraie daca sunt mai mute moto insirate.

 

Asta-i capatul la intrare. Ce-o fi pe tablele alea? post-15386-0-37982600-1467916360_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Drumul care duce la Paltinis este un judetean, logic ar fi sa se poata merge pe el fara probleme.

Dezavantaj ar fi ca va fi cam prafaraie daca sunt mai mute moto insirate.

 

Asta-i capatul la intrare. Ce-o fi pe tablele alea? attachicon.gifdrum cindrel.jpg

asa au inchis si un drum judetean in ceahlau care merge pe partea stanga a lacului Bicaz de la izvorul muntelui catre durau.

ca sa poata defrisa in liniste !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu, dar nu ne tinem de mana.

vin cu vt-ul

 

Nu e cazul sa ne tinem de mana.

Doar ca nu vreau ca la un moment dat tot grupul sa iasa pe forestier iar eu sa raman solo pe sosea.

 

Nu pricep de unde atata agresivitate pe acest topic.

Poate sunt doar eu, batran si ursuz...

 

Distractie maxima si in siguranta va doresc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se pare ca prognoza e mai buna de data asta, cel putin dupa meteoblue: https://www.meteoblue.com/en/weather/forecast/week/voineasa_romania_662530

Cum va spuneam, daca vreti o cafea inainte de plecare veniti mai devreme. As vrea ca la 8 fix sa decolam. Daca nu era spanacu' de raliu nu era niciun stres. Dar pentru ca este, n-as vrea sa ratam fereastra prin care ne putem strecura pe TA. Odata trecuti de portiunea cu restrictii putem sa ardem gazu' cat vreti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cazul sa ne tinem de mana.

Doar ca nu vreau ca la un moment dat tot grupul sa iasa pe forestier iar eu sa raman solo pe sosea.

 

Nu pricep de unde atata agresivitate pe acest topic.

Poate sunt doar eu, batran si ursuz...

 

Distractie maxima si in siguranta va doresc!

era doar o gluma...proasta, daca ti s-a parut agresivitate. sau poate-a fost si nu imi dau seama.

toata ziua ieri am fost sarcastic si nitel frustrat, pentru ca mi s-a stricat aerul si, de 2 zile de cand tot caut (cu peste 20 de telefoane date 'geaba), ma suna unul pe seara ca poate veni doar sambata dimineata. si nici macar la prima ora, ci dupa ce termina nu stiu unde.

daca dilema mea era sa vin cu femeia si cu vt-ul sau sa ma chinui pe strada, cu gandul ca ma voi da si eu nitel in off, acum e mai complexa...

lasam cheile vecinei(75 de ani, maica) si ne vedem la 8? plec singur si-mi ramane femeia acasa...sau... nu las cheile vecinei, astept aeratorul si ne vedem sus? de venit, musai sa vin, mai ales ca am ratat anul trecut drumul la bulgari si nu l-am cunoscut pe sun, la ale carui clipuri ma uit iarna cand si cand...

asa ca, vamos! si lasa supararea. zigzag a spus clar acum cateva pagini ca merge numai pe sosea. si, chiar de ai ramane singur pe sosea, care-i baiul? putem stabili alte locuri de intalnire de pe un traseu comun. nu-i nimeni nici batran si nici ursuz. hai, panzele sus!

» Post actualizat in 08 Jul 2016 17:12

vad ca si pe transfagarasan sunt restrictii

http://www.cnadnr.ro/docs/comunicate/Comunicat%20CNADNR%20SA%2008.07.2016%20ref.%20restrictie%20circulatie%20%20DN%207C%20eveniment%20sportiv%20Sibiu%20Cycling%20Tour%202016.pdf

 

» Post actualizat in 08 Jul 2016 17:13

acum am citit mai bine :P restrictia la balea este pentru sambata.

post-18139-0-30618200-1467997927_thumb.png

post-18139-0-62552400-1467997932_thumb.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut,

 

in ultimul moment m-am hotarat, vin si eu, sper sa ma primiti .

Daca mai vine cineva din Tg.Mures, Alba Iulia, sau de pe acest traseu catre Ranca, dati un semn, plecam maine de dimineata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu regret ca nu pot veni, electromotorul de la BMW m-a lasat simbata trecuta dimineata, iar in acest wk-end sint plecat la Titi Aur pe circuit, este eveniment RCR, succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca nu ati asteptat pana ati murit deplictiseala numai ptr ca eu sa nu mai apar, vreau sa imi cer scuze; daram ramasin spate ptr nevoi fiziologice, ca mai apoi doua tate sa blocheze drumu in Poiana Sibiului, iar la intersectie am gresit si amcoborat apre Miercurea Sibiului. Apoi autostrada si acum va salut de sus de pe Tf. Ma bucur ca v-am cunoscut sisane vedem cu bine la următoru camp. Jo

» Post actualizat in 10 Jul 2016 18:09

p.s. data viitoare tre sa schimbam numerele de telefon...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In speranta ca nu ati asteptat pana ati murit deplictiseala numai ptr ca eu sa nu mai apar, vreau sa imi cer scuze; daram ramasin spate ptr nevoi fiziologice, ca mai apoi doua tate sa blocheze drumu in Poiana Sibiului, iar la intersectie am gresit si amcoborat apre Miercurea Sibiului. Apoi autostrada si acum va salut de sus de pe Tf. Ma bucur ca v-am cunoscut sisane vedem cu bine la următoru camp. Jo

» Post actualizat in 10 Jul 2016 18:09

p.s. data viitoare tre sa schimbam numerele de telefon...

 

Ne-am facut ceva griji pentru tine si George13 (ca si el a luat-o pe la Miercurea Sibiului). V-am asteptat in Saliste vreo 45min cred, asta dupa ce am sunat la 112 sa intrebam daca s-a raportat vreun accident moto in zona. Vazusem o salvare pe drum si ne-am intrebat daca nu o fi pentru unul din voi.

Imi pare bine sa aud ca toata lumea e ok si, da, pe viitor n-ar fi rau sa schimbam numerele de tel.

Ma bucur ca te-am cunoscut si sper sa ne vedem din nou.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si eu, grup foarte de treaba. Cam rapizi pentru mine, dar foarte intelegatori. Cand o sa mai capat experienta sper sa ne mai intalnim. Am gresit si eu drumul, dar prima investitie vaor fi intercomul si navigatia ( bine, oglinda prima😀😀😀). Multumesc din nou si asfalt uscat ( si fara pietris pe curbe😀 ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc si eu, grup foarte de treaba. Cam rapizi pentru mine, dar foarte intelegatori. Cand o sa mai capat experienta sper sa ne mai intalnim. Am gresit si eu drumul, dar prima investitie vaor fi intercomul si navigatia ( bine, oglinda prima😀😀😀). Multumesc din nou si asfalt uscat ( si fara pietris pe curbe😀 ).

» Post actualizat in 11 Jul 2016 05:57

Multumesc si eu, grup foarte de treaba. Cam rapizi pentru mine, dar foarte intelegatori. Cand o sa mai capat experienta sper sa ne mai intalnim. Am gresit si eu drumul, dar prima investitie vaor fi intercomul si navigatia ( bine, oglinda prima😀😀😀). Multumesc din nou si asfalt uscat ( si fara pietris pe curbe😀 ).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Distractie maxima! Cu parere de rau ca nu ajung...

 

Multumesc pt compania placuta si traseele foarte faine parcurse impreuna ( mai ales forestierele de sambata, cheile oltetului + strategica )

Ma bucur ca am avut ocazia sa merg cu voi si multumesc lui "efu" pt focul de tabara si bradul cu "radacini " de se ambitiona sa raman teapan desi era ars din toate partile :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...