Sari la conținut

Accident Lugoj (Tipari)


adi_fred2000
 Share

Postări Recomandate

pai suntem tara unde la Vaslui s-a legalizat violul in grup iar la Bucuresti -si nu numai- candideaza si vor castiga toti puscariasii ( pentru ca prostie ). mersul fara permis e banal...

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de nasol!! :rusinica: Si cu oasele rupte, si pagubit. Daca soferul nu avea permis, nu ma astept sa aiba nici asigurare. De-acuma chin si stres prin spitale si tribunale. Sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este cat de cat ok la cat de grav a fost accidentul ..... Dupa ce a zburat aproximativ 40 de metri are 4 coaste rupte, piciorul drept este destul de rau , pur si simplu muschiul de deasupra de genunchi a fost despicat pana la os plus fracturi !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Din primele infomatii se pare ca soferul, care nu poseda permis de conducere, nu s-a asigurat corespunzator in momentul in care a schimbat directia de mers si a incercat sa intre de pe drumul judetean pe o strada laturanica, taiandu-i calea unui motociclist in varsta de 36 de ani care circula din sens opus."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul este cat de cat ok la cat de grav a fost accidentul ..... Dupa ce a zburat aproximativ 40 de metri are 4 coaste rupte, piciorul drept este destul de rau , pur si simplu muschiul de deasupra de genunchi a fost despicat pana la os plus fracturi !

 

Nu suna prea bine :(

Sanatate sa aiba!

40 de metri pare mult...

Editat de Kevinn
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat de nasol!! :rusinica: Si cu oasele rupte, si pagubit. Daca soferul nu avea permis, nu ma astept sa aiba nici asigurare. De-acuma chin si stres prin spitale si tribunale. Sanatate motociclistului!

aham, oribil.

o sa aibe de tras.

si poate Dorel Nepriceputeanu nu are nimic pe nume...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul Nu are nici asigurare !

 

Chiar daca are, e degeaba. Daca nu ai permis categoria corespunzatoare sau permisul suspendat/anulat/expirat, si faci accident, RCA ul tau devine nul/nu te acopera.

 

aaa, era sa uit, daca esti si baut sau sub influenta 'substantelor' :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

northern_freyja strikes again :)))

 

Da, ok, nu am citit. Ma bucur ca tu nu gresesti niciodata.

 

Imi cer scuze pentru eroare. Sanatate colegului si daca e nevoie de sange, dati de veste.

Editat de northern_freyja
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Chiar daca are, e degeaba. Daca nu ai permis categoria corespunzatoare sau permisul suspendat/anulat/expirat, si faci accident, RCA ul tau devine nul/nu te acopera.

 

aaa, era sa uit, daca esti si baut sau sub influenta 'substantelor' :)

Nu e asa, rca plateste tot apoi te da in judecata sa scoata de la tine banii, se considera ca nu e accident daca umbli baut,fara permis,etc. Adica ai cautat-o cu lumanarea.

Chiar daca ala vinovatul nu are rca, te despagubeste de la fondul de protectie al victimelor strazii, un alt fel de rca despre care nu se vb ca sa ramana ei cu banii.

Editat de megamotoreta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da, ok, nu am citit. Ma bucur ca tu nu gresesti niciodata.

 

Imi cer scuze pentru eroare. Sanatate colegului si daca e nevoie de sange, dati de veste.

Ce sange, femeie? Durerea in pl e' maxima!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar daca ala vinovatul nu are rca, te despagubeste de la fondul de protectie al victimelor strazii, un alt fel de rca despre care nu se vb ca sa ramana ei cu banii.

da... la sfantu' asteapta si jumate din suma "meritata"...

 

am un amic.

pe un moto cu valoare de piata de aprox 1800 - 2000 de euro vor sa ii dea aproape 1000.

dauna totala, cadru rupt... si vinovatul are asigurare la Tiriac...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e asa, rca plateste tot apoi te da in judecata sa scoata de la tine banii, se considera ca nu e accident daca umbli baut,fara permis,etc. Adica ai cautat-o cu lumanarea.

Chiar daca ala vinovatul nu are rca, te despagubeste de la fondul de protectie al victimelor strazii, un alt fel de rca despre care nu se vb ca sa ramana ei cu banii.

 

Eu nu stiu de unde le scoateti, parca sunteti aia care promovau ineptiile si basmele alea cu 'cere-i militianului sa-ti arate documentul X, Y Z"...

 

Sunt cazuri clare in care persoane cu permis valabil,circuland regulamentar, asigurati cu RCA valabil, au fost accidentati de catre altii tot cu permis valabil, cu RCA valabil, si tot si-au luat-o in mana de la asigurari....

 

Te despagubeste BUNICA....auzi la el, fondul de protectie al victimelor strazii :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu stiu de unde le scoateti, parca sunteti aia care promovau ineptiile si basmele alea cu 'cere-i militianului sa-ti arate documentul X, Y Z"...

 

Sunt cazuri clare in care persoane cu permis valabil,circuland regulamentar, asigurati cu RCA valabil, au fost accidentati de catre altii tot cu permis valabil, cu RCA valabil, si tot si-au luat-o in mana de la asigurari....

 

Te despagubeste BUNICA....auzi la el, fondul de protectie al victimelor strazii :))

Fondul ala chiar exista , daca nu stii... macar nu te baga in seama . Ca asigurarile incearca sa iti platesca cat mai putin si cauta fel si fel de motive e adevarat . Dar daca stii care iti sant drepturile sau iti iei un avocat o sa vezi ca lucurile nu ramin asa cum vor ei .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motociclistul a fost operat de la 12 la 5 dimineata pentru refacerea piciorului tije... etc. Daca totul decurge bine va merge din nou pe picioarele lui peste aprox. noua luni de zile. :(

 

noua luni de zile...pffff

» Post actualizat in 14 May 2016 12:32

Fondul ala chiar exista , daca nu stii... macar nu te baga in seama . Ca asigurarile incearca sa iti platesca cat mai putin si cauta fel si fel de motive e adevarat . Dar daca stii care iti sant drepturile sau iti iei un avocat o sa vezi ca lucurile nu ramin asa cum vor ei .

 

Asa-i man,sunt prost si ma bag in seama. Eu n-am scris ca nu exista acel fond, stiu de existenta sa, insa tu se pare ca traiesti in alta tara si crezi ca totul se rezolva, bati din degete, iei avocat, si lucrurile raman asa cum vrei 'tu'. Tie-ti trebuie o doza de 'realitate'.

 

E clar ca omul trebuie sa incerce pe toate caile legale sa-si rezolve problema,sa-si recupereze din prejudiciu , dar ceva imi spune ca grija lui nr. 1 acum e propria-i sanatate si spre asta trebuie sa se axeze, spre recuperare.

 

 

Aaa si era sa uit, invata sa scrii corect gramatica ("sant" in loc de sunt) inainte sa o faci pe-a desteptul :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...