Sari la conținut

Politist motociclist Babeni


Kza
 Share

Postări Recomandate

Nu stii ce inseamna prezumtia de nevinovatie. Nu conteaza contraventia sau infractiunea. Conteaza sa pleci ca nevinovat ca in orice tara! Documenteaza-te sa vezi la ce ma refer

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Stiu f bine ce inseamna si ti-am explicat care e treaba cu politistul constatator. Sa pleci la ce? E o CONTRAVENTIE amarata :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

problema este ca politistul motociclist comunist era nespalat....

da noi nu stim asta decat din relatarea amicului, deci so politistul are in ochii nostri prezumtia de nevinovatie si defapt politistul era curat. pana la proba contrarie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da noi nu stim asta decat din relatarea amicului, deci so politistul are in ochii nostri prezumtia de nevinovatie si defapt politistul era curat. pana la proba contrarie.

 

Greșit, deoarece principiul prezumției de nevinovăție este ca un drum cu sens unic. Doar civilii pot beneficia de această prezumție de nevinovăție. Angajații statului e di(n)rect vinovați!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Greșit, deoarece principiul prezumției de nevinovăție este ca un drum cu sens unic. Doar civilii pot beneficia de această prezumție de nevinovăție. Angajații statului e di(n)rect vinovați!

nu are cum, finca nimeniu nu iaste mai presus decat legea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Termină măi că mai citește vreun student anul I la drept și pică la examen dacă se ia după tine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca mirosul de nespalat razbate...

nimic nu stiti...

 

eu la altceva ma refer: asa cum motociclistu nost sufera de nevinovatie ( incat noi nu am vazut nimic se cheama ca e nevinovat,) asa si militianul daca ne bazam dor pe mirodul colegului putem fi indusi in eroare...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca i-ai speriat oricum.... Am trecut ieri pe acolo de 2 ori, si nici picior de militieni ( nici jegosi, nici curati).

Ba chiar am observat ca au desfiintat si ( ghereta) punctul de paza unde au bagat niste glumeti acum cativa ani un magar cu cascheta de militian pe cap :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca i-ai speriat oricum.... Am trecut ieri pe acolo de 2 ori, si nici picior de militieni ( nici jegosi, nici curati).

Ba chiar am observat ca au desfiintat si ( ghereta) punctul de paza unde au bagat niste glumeti acum cativa ani un magar cu cascheta de militian pe cap :)))

pai au aflat ca au fost dati pe teava pe forumul de motociclisti si pe site de intrebari... si acu dardaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...

Daa' ala cu VeTeRe-u' are numaru' la vedere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm...

Daa' ala cu VeTeRe-u' are numaru' la vedere...

Fii sigur de asta! Hai ma ce naiba, ipocrizie la superlativ. Nu ai vazut militieni beti la volat, sau trecand prin radar? Stiu n cazuri si daca vreti le povestesc eu sau le gasiti in presa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca am vazut militieni ce incalcau si ei regulile,daa' intamplarea face ca STIU ca ai numarul ascuns.Tara asta-i mica,mai mica decat crezi...

Deci,nu stiu cine poate fi acuzat de ipocrizie...:)

Oricum,tu sa fii sanatos!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi tu prin ascuns. Am mai zis, nr meu era vizibil. Nu ca la carte, dar vizibil.

Nu am de ce sa fiu ipocrit, stai calm.

Sanatate si tie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi tu prin ascuns. Am mai zis, nr meu era vizibil. Nu ca la carte, dar vizibil.

Nu am de ce sa fiu ipocrit, stai calm.

Sanatate si tie

 

Vizibil ascuns :crack: . Nu are importanta , noi sa fim sanatosi si sa nu dam peste politisti comunisti , sau mai rau... nespalati .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Băbeni - sat, într-o vară,

Treceam pentru prima oară

Dar nefiind atent,

M-a prins polițistul lent...

Era dom’ locotenent!

Încercasem eu să fug

Și trăsesem hăis de jug,

Însă admirînd peisajul,

Nu am observat barajul

Și cănd mă credeam scăpat,

M-a prins ăla nespălat.

Nespălatul și cu lentul

Mi-au zis: „Băi! Faci pe dementul?”

Am încercat eu sa dau Kentul...

Dar mi-au dat ei falimentul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Case closed!

1567-20140220-NotGoodEnough.jpg

trebuia sa-i pui lacatul sa fie bine inchis :)

 

 

La Băbeni - sat, într-o vară,

Treceam pentru prima oară

Dar nefiind atent,

M-a prins polițistul lent...

Era dom’ locotenent!

Încercasem eu să fug

Și trăsesem hăis de jug,

Însă admirînd peisajul,

Nu am observat barajul

Și cănd mă credeam scăpat,

M-a prins ăla nespălat.

Nespălatul și cu lentul

Mi-au zis: „Băi! Faci pe dementul?”

Am încercat eu sa dau Kentul...

Dar mi-au dat ei falimentul.

+1

esti mortal Pufosule!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi tu prin ascuns. Am mai zis, nr meu era vizibil. Nu ca la carte, dar vizibil.

Nu am de ce sa fiu ipocrit, stai calm.

Sanatate si tie

Ascuns in cazul tau inseamna pliat sub cacau,nu lasat la vedere,normal,in pozitia data de producator.

Am tinut sa precizez si nimic mai mult!

Cred ca esprimarea lu' @JUST4TNT e cea mai relevanta in cazul tau. :ok:

Pe langa sanatate,iti urez si la mai multi km,dar fara probleme minore d-astea!

 

Vizibil ascuns :crack: . Nu are importanta , noi sa fim sanatosi si sa nu dam peste politisti comunisti , sau mai rau... nespalati .

Sau sa dam peste politistii a caror cilindree si putere la mobrele lor puturoase sa nu fie mai mare decat a noastra!

Mobristii nostri is mai destepti decat ai lor... :D

Am zas!

Editat de CRISTIAN 1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cristian, nu il aveam pliat sub codita. In fine, pana la urma ideea era ca mi-au dat de nu mai aveau ce sa-mi dea + abuz+ plm. Si toate astea doar din orgoliu. Pt ca mi s-a oferit ocazia sa ma caiesc si sa ii iau viitoarea scama si scapam doar cu o luna si plecam le motor. Problema majora e ca majoritatea cand vad o uniforma, nu conteaza de care se caca pe ei si se sufla in poponeata. De asta s-a ajuns aici si ceea ce urmeaza in ritmul asta e drastic,iar noi suntem orbi si nu vedem. Pana la urma mi se rupe de prosti, dar prostii compun societatea, iar eu fac parte din societate. Asta ma nelinisteste pe mine. Am gresit, corect, mi-ai primit "pedeapsa", dar si ei au gresit si nubpatesc nimic.

Sper ca am fost destul de explicit si a inteles toata lumea,

 

Dane, merci frumos. Esti super tare ✌

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...