Sari la conținut

Politist motociclist Babeni


Kza
 Share

Postări Recomandate

 

 

 

+1

esti mortal Pufosule!

 

Mersi :)

 

Dane, merci frumos. Esti super tare ✌

Cu plăcere şi îți mulțumesc şi eu în primul rînd pt. că ştii de glumă şi în al doilea rînd, pentru aprecieri :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 197
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dupa 10 pagini avem asa.. Depasire taind linia continua, nr. ascuns, fuga de gabori, baraj, baraj evitat, apoi nu ai mai avut scapare. Ce mai, o intreaga telenovela.

Eu daca eram in locul tau, ii pupam mainile alea jegoase si il rugam cu toti sfintii sa ma ierte...

Adica vrei sa ne spui ca ai facut atatea ilegalitati in 10 min si concluzia este ca "gaborii e jegosi"? Hmm.... mie unu imi da cu virgula.

Si nu, nu sunt gabor. Este doar o parere a mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ai cum sa nu apreciezi poezioara. E super tare :) felicitari inca o data.

 

 

Adi, pe langa cateva neclaritati pe care le ai, desi am incercat sa fiu cat mai simplu in exprimare, tu so inca multi oameni care au citit aici, nu inteleg.

Pt ultima oara mai explic, pe metoda capul plecat, sabia nu-l taie, am ajuns niste milogi fara personalitate si violati in anus si pt aerul expirat. Inca de pe timpul lui decebal am fost niste milogi si nici nu incercam sa ne depasim conditia.

Problema nu este ca am depasit si am fugit, problema este oprirea si modul de abordare. Cititi- va drepturile, pt ca aveti!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cititi- va drepturile, pt ca aveti!!!!

care drepturi?

dreptul de a plati? ala da. il avem. ne costa toate dar maram avem "dreptul" la orice ne permitem sa achitam.

dreptul de a fi depasit insa de nu avea voie sa depasesti? (link)

dreptul de a alege pe cine vrei ca oricum nu se schiba nimic?

 

stii ce avem?

avem dreptul de a incerca sa ne descurcam.

tie in cazul asta nu ti-a iesit, te-au prins...

sunt sigur ca ai reusit in alte dati... daca nu si erai la prima incercare, ups, naspha, ghinion maxim, sry.

viata sucks... in general...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care drepturi?

dreptul de a plati? ala da. il avem. ne costa toate dar maram avem "dreptul" la orice ne permitem sa achitam.

dreptul de a fi depasit insa de nu avea voie sa depasesti? (link)

dreptul de a alege pe cine vrei ca oricum nu se schiba nimic?

 

stii ce avem?

avem dreptul de a incerca sa ne descurcam.

tie in cazul asta nu ti-a iesit, te-au prins...

sunt sigur ca ai reusit in alte dati... daca nu si erai la prima incercare, ups, naspha, ghinion maxim, sry.

viata sucks... in general...

Daca votul in general,ar avea efectul scontat,s-ar interzice printr-o ordonanta de urgenta a 2 a zi!:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bv Cristian. Cred ca tu intelegi unde bat.

Legal avem foarte multe drepturi. Via drepturile internationale ale omului. Dar ce sa faci cand polulatia este oprimata prin forta, iar ea nu riposteaza.

In speta, mie mi-a fost viata pusa in pericol de organele voastre prea laudate si s-au comis o grama da de abuzuri, unul dupa altul, asupra mea. Eu le-am vazut, vi le-am expus si voua, desi sunt sigur ca toti ati avut parte sa fiti abuzati din partea organelor (sau mai rau sexual :)), dar din lipsa de oo sau pt ca ati fost indoctrinati prin diferite metode, nu ati avut curajul sa faceti cdva in privinta asta. Asta e mega trist. Eu incerc sa va expun prin naratia mea, realitatea dura prin care va tarati. Pt ce? Bafta celor care pleaca capul. O sa ajungeti cu capul la picioare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stii ce nu se intelege in general in Romania?Normal,ai drepturi teoretice,cum devii infractor le ai si practice...

Oricum ma opresc in a mai posta pe topicul tau!

Imi pare rau c-ai fost prins si ti-ai platit pretul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bv Cristian. Cred ca tu intelegi unde bat.

Legal avem foarte multe drepturi. Via drepturile internationale ale omului. Dar ce sa faci cand polulatia este oprimata prin forta, iar ea nu riposteaza.

In speta, mie mi-a fost viata pusa in pericol de organele voastre prea laudate si s-au comis o grama da de abuzuri, unul dupa altul, asupra mea. Eu le-am vazut, vi le-am expus si voua, desi sunt sigur ca toti ati avut parte sa fiti abuzati din partea organelor (sau mai rau sexual :)), dar din lipsa de oo sau pt ca ati fost indoctrinati prin diferite metode, nu ati avut curajul sa faceti cdva in privinta asta. Asta e mega trist. Eu incerc sa va expun prin naratia mea, realitatea dura prin care va tarati. Pt ce? Bafta celor care pleaca capul. O sa ajungeti cu capul la picioare.

traba e ca de cand ma dau pe doo roate ... cred ca o singura data am fost oprit la un control de rutina.... da plm... merg normal, am mobra aproape ca atunci cand a iesit din fabrica, nu am burlane, nu merg in rosu.... si alte chestii de astea... plm daca cele enumerate de mine tin de oprimare si de lipsa de oo.... apai... asa sa fie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incet incet a devenit si forumul asta un fel de canapeaua lu' maruta. nu mai invat/aflu nimic interesant, doar frustrari, jigniri si magarii. alt topic haucinant din care eu nu inteleg nimic. si sunt din ce in ce mai dese discutiile astea aici...ma duc sa dau o tura...

pai audienta acelui tziganus, chiar este pe bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai să-ți zic domnule Taz,

Care-i faza cu acest caz.

Sper că observi, în orice caz,

Că protagonistul Kaz ( ;) )

E acum într-un necaz.

 

Ce rost are să-i mai spui,

Pe rană sare să-i pui.

Nici măcar o şansă nu-i

Să-l scoți dintr-ale lui.

Editat de zĂŽmbesc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pufosule, vezi ca-mi mai esti dator cu o poezie norocoasa !!

inca o data felicitari, si asta a iesit misto !!

Stai că-ți fac acu o strofă,

Poți cu ea s-agheți o profă!

Pişicher galben ce-mi eşti,

Văd că nu mă mai slăbeşti.

 

Zici să fie de noroc?

Păi ce, eu dau în ghioc?

Mai bine să fie de sănătate,

Că-i mai bună decît toate

(hint)

Şi merge la profa de mate

 

:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde ce intelegi tu prin ascuns. Am mai zis, nr meu era vizibil. Nu ca la carte, dar vizibil.

Nu am de ce sa fiu ipocrit, stai calm.

Sanatate si tie

era vizibil daca baga capul intre roata si aripa? Sau daca mergi pe o roata se vede mai bine numarul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema majora e ca majoritatea cand vad o uniforma, nu conteaza de care se caca pe ei si se sufla in poponeata. De asta s-a ajuns aici si ceea ce urmeaza in ritmul asta e drastic,iar noi suntem orbi si nu vedem.

 

În ţările aşa zis civilizate chiar că e cazul să te caci pe tine dacă te opreşte poliţia ( sau mai rău, Jandarmeria în FR). Aici când te opresc taxa e (minim) 90 euro.

Practic, ai muncit o zi degeaba.

Aş fi curios cât primeşte aici bonus unul tare în clanţă ca tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ai idee cate abuzuri se fac de catre politia (sa nu mai bag comunitari, paznici, samd pt ca aia nu au asa ceva) din tarile alea? Si cate sunt la rromani? Ca sa nu mai vorbesc ca ceva mai departe au camere instalate pe ei care transmit online.

Tu ai idee coruptia cat de adanc a intrat in adunatura asta din care faci parte incluziv tu?

Cand o sa ajungi in rromania ca sa castigi 90e pe zi? O sa ajungi vreodata? Ca sa va zdrobesc visele iti spun ca in rromania nu o sa ajungi niciodata ca sa castigi atat. Nu e chiar atat de important asta, cel mai important este sa te trezesti si tu si ceilalti ce visati si sa dobantiti ce al vostru de drept si de fapt.

 

Ca sa vb si exact pe cifre, am platit 150e in 48 de ore. Restul calcului il faci tu.

Sa mai facem un roll play, poate iti mai revii putin: muncesc 240h pe luna si castig 1250 lei. Vine nespalatu' si comunistul si imi taie, pe buna dreptate 500 lei din ei. Acasa 2 copii, nevasta, papica, samd. Ti se pare in regula paritatea?

 

Una peste alta in tot topicul asta, in afara de 2-3 persoane, restul sunteti exact oamenii de care tot vorvesc ca formeaza societatea asta. Pe voi incerc sa va trezesc, dar incep sa cred ca e munca in zadar si mai bine ma pun si eu la somn ca sa am energie pt ziua de maine ca sa ma descurc printre voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La Băbeni - sat, într-o vară,

Treceam pentru prima oară

Dar nefiind atent,

M-a prins polițistul lent...

Era dom’ locotenent!

Încercasem eu să fug

Și trăsesem hăis de jug,

Însă admirînd peisajul,

Nu am observat barajul

Și cănd mă credeam scăpat,

M-a prins ăla nespălat.

Nespălatul și cu lentul

Mi-au zis: „Băi! Faci pe dementul?”

Am încercat eu sa dau Kentul...

Dar mi-au dat ei falimentul.

 

:crack:

 

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand ai idee cate abuzuri se fac de catre politia (sa nu mai bag comunitari, paznici, samd pt ca aia nu au asa ceva) din tarile alea? Si cate sunt la rromani? Ca sa nu mai vorbesc ca ceva mai departe au camere instalate pe ei care transmit online.

Tu ai idee coruptia cat de adanc a intrat in adunatura asta din care faci parte incluziv tu?

Cand o sa ajungi in rromania ca sa castigi 90e pe zi? O sa ajungi vreodata? Ca sa va zdrobesc visele iti spun ca in rromania nu o sa ajungi niciodata ca sa castigi atat. Nu e chiar atat de important asta, cel mai important este sa te trezesti si tu si ceilalti ce visati si sa dobantiti ce al vostru de drept si de fapt.

 

Ca sa vb si exact pe cifre, am platit 150e in 48 de ore. Restul calcului il faci tu.

Sa mai facem un roll play, poate iti mai revii putin: muncesc 240h pe luna si castig 1250 lei. Vine nespalatu' si comunistul si imi taie, pe buna dreptate 500 lei din ei. Acasa 2 copii, nevasta, papica, samd. Ti se pare in regula paritatea?

 

Una peste alta in tot topicul asta, in afara de 2-3 persoane, restul sunteti exact oamenii de care tot vorvesc ca formeaza societatea asta. Pe voi incerc sa va trezesc, dar incep sa cred ca e munca in zadar si mai bine ma pun si eu la somn ca sa am energie pt ziua de maine ca sa ma descurc printre voi.

Hai să-ţi explic cum e în ţările civilizate la ăia cu camere online la rever.

Câteva lămuriri:

- permisul are doar 12 pcte nu 14 ca în RO

- punctele se sterg după un an (nu 6 luni ca în RO)

- punctele se moştenesc, ex am 7 şi mai fac 6, îmi retrage permisul dar la redobândire am pe el doar 11 (unul de data trecută). Redobândirea se face întotdeauna cu reabilitare (şcoală de circulaţie care costă timp şi bani)

 

Penalizările de neplata - am un prieten care avea de plătit 128 euro dar nu a primit plicul (din vina poştei ). După 45 de zile amenda majorată a fost de 480 euro

Depăşirea cu mai mult de 50kmh = 1500 euro (fără posibilitatea reducerii amenzii) + stagiu de reabilitare rutieră pt redobândirea permisului + confiscarea autovehiculului.

Da, adică te trezeşti dimineaţa şi n-o mai vezi ! Da, ştiu, pare incredibil.

Recidiva duce la o amendă de 3750 euro şi puşcărie.

Dacă o comiţi la 200kmh chiar pe autostradă ajungi direct la puşcărie printr-o procedură de urgenţă (maşina confiscată bineînţeles )

În aglomeraţie nu te prea poate lua camera fixă însă există flash-ul mobil ăla din bancurile cu olteni, aici orice flic amărât are la el un laser.

Dacă se întâmplă, ai pus-o: eşti pe autostradă cu 145kmh (depăşire 15 kmh) amendă 68 euro, eşti în aglomeraţie urbană cu 65kmh (aceeaşi depăşire 15kmh) amenda este de 135 euro, se consideră că eşti şi mai periculos.

Nu-i aşa că în RO e de fapt, haiduceală ?

 

http://www.lelynx.fr/assurance-auto/infos-pratiques/exces-vitesse-inferieurs-50km-amendes-26062/#

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am depasit masina de jandarmi pe linie contiunua.

Taz, pt aia am luat amenda si retinut certificat. Nu am nimic de obiectat aici. Poate iti dai seama pana la urma...

De fugit nu aveam unde pt ca babeni e sat de tigani si au facut si blocaj real. Adica au blocat circulatia. Voi stiti in ce conditii se face asta? Voi mergeti cu mobra sau sunteti mobristi in spatele monitorului?

Hmm... am inteles, deci asa a fost

https://www.youtube.com/watch?v=ruTJO-TJa3o

Editat de shpixy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, in RO e haiduceala cand salariul mediu este de 250e si costurile sunt minim egale cu frantuzu' tau care castiga 1800e. Ca sa nu mai zic de restul...

Pe tine te incanta diferenta de 3 puncte penalizare si 6 luni perioada aia de gratie... Bv tati!

» Post actualizat in 13 Jun 2016 06:04

Shpixy, :))))) cum ai intrat in posesia inregistrarii? Eu stiam ca nu m-a filmat nimeni...

» Post actualizat in 13 Jun 2016 06:04

Shpixy, :))))) cum ai intrat in posesia inregistrarii? Eu stiam ca nu m-a filmat nimeni...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vorbesc din punctul de vedere al omului normal, civilizat, educat şi care are ce pierde.Poate pierde bani, timp, nervi.

În privinţa asta în Franţa legile sunt mult mai aspre decât în RO, de ce crezi că respectă ăştia legea ? Mie îmi convine, da. Poate pentru că aşa sunt eu mai ofticos şi nu suport şmecherii.

Iar diferenţa între salarii este aprox 2200 eur vs 490 eur

Editat de adrianm
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...