Sari la conținut

Releu semnale led suzuki gsxr


Postări Recomandate

Hai ca e simplu, ai identificat releul, acum trebuie sa identifici conexiunile ce tin de partea de semnalizare, pentru asta faci rost de un voltmetru sau mai bine un bec pe care il conectezi la masa si la cate un plot de la releu. Cand ai descoperit conexiunea care pulseza aia e iesirea. Trebuie sa gasesti apoi un + 12V. Releul cumparat de tine il pui la +12v si conexiunea care ai identificat-o ca iesire de la releul vechi pe care bineinteles il pastrezi ca are si alta functiune. Amplasezi si tu releul nou unde ai loc. Nu te descurci faci un drum pana la Targoviste :D

Sa se indrepte vremea si daca nu reusesc, ca azi deja incepuse ploaia la mine si am lasat-o balta, dau o tura la Targoviste si o rezolvam ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

S-ar putea sa ai o problema suplimentara ca nu stiu schema, daca ai un singur bec in bord pentru stanga-dreapta "Targovistea" va fi nevoita sa puna si doua diode.

:)))))))) da, buna asta...

Editat de TZU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este motocicleta dupa anul 2000....are doua becuri in bord pentru indicarea functionarii semnalizarii, cate unui pentru fiecare directie, deasupra vitezometrului/ cadranului central, separat pentru stanga si dreapta. Cam acesta este design-ul la Suzuki 600, 750.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Atunci ai scapat de pus diode :P

 

 

Eu la a mea am pus leduri in bord in loc de becuri. Avand un singur bec pentru stanga-dreapta, legat normal intre capetele semnalizarilor, am fost nevoit sa-i pun led-ului o legatura la masa si pe cele doua legaturi care normal veneau la el sa pun cate o dioda sa fac un "sau".

Editat de vlad58
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Este motocicleta dupa anul 2000....are doua becuri in bord pentru indicarea functionarii semnalizarii, cate unui pentru fiecare directie, deasupra vitezometrului/ cadranului central, separat pentru stanga si dreapta. Cam acesta este design-ul la Suzuki 600, 750.

Eee uite ca nu este...😊

post-15340-0-27887400-1463631109_thumb.jpg

Editat de TNG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eee uite ca nu este...

Se mai intampla...In fiecare secunda din creier moare cate un neuron din cei 85 miliarde de neuroni. Acum ce vrei, daca a murit ala cu "dashbord" la suzuki 750 din 2001. :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaa ce de raspunsuri. Intrebare: ce are daca il lasi fix asa, sa blinkaiasca mai rapid?

 

Gen exista o legislatie rutiera care are niste prevederi (despre cum trebuie sa clipeasca o semnalizare, culoarea semnalizarii, etc), si niste sanctiuni (daca nu se respecta). Daca la noi, RAR-ul nu te trage pe dreapta, "dincolo" ai 99% probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca in topicul vecin deja sunt "acuzat" ca mie mi-au murit mai multi, si ca mi-am pierdut chiar memoria! :hug:

 

Geo, mai tarziu o sa-se solicite "pensionarea de pe forum", vezi tu varsta, ani vechime "in campul muncii" , se pierd masiv neuronii ...eu ti-am mai spus, daca aduni ce ai scris pe acest forum in anii cat ai postat si ai pune pe hartie, puteai scrie o carte de specialitate pe domeniul moto de tot interesul. O facem in comun, eu plusez pe electric. Think about it !! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit ca in topicul vecin deja sunt "acuzat" ca mie mi-au murit mai multi, si ca mi-am pierdut chiar memoria! :hug:

 

Da-mi un PM si-ti amintesc despre ce e vorba. Straniu ca nu tii minte avand in vedere ca si anul trecut cand ne-am vazut ti-am reamintit.

PM, SMS, Wsp si iti reamintesc, ca nu am obiceiul de a spala rufe in public si nici de a insinua neadevaruri.

Cheers!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...