Sari la conținut

Accident sos Petricani - moto vs taxi


b52izgodlike
 Share

Postări Recomandate

M-a sunat prietena mea acum 2 minute, mi-a zis ca era in drum spre serviciu si pe soseaua Petricani, un accident moto vs taxi, motociclistul intins pe asfalt, nu dadea semne sa miste, sper sa nu se fi lasat cu RIP, nu a reusit sa vada motocicleta care nu s-ar mai fi aflat langa el ( probabil la impact a fost proiectata in alta parte ).

 

Are cineva mai multe informatii despre incident ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e cu taxi ...poliția a zis ca a intrat prea tare in curba ...e conștient ..posibil fractura clavicula ..e la Floreasca ...cheia de la Moto e la el .daca il știe careva ar trevuii mutată Mobra (am pus-o acum mai ferit) ca zona nu e tocmai ok .urca imediat poza un prieten mie de pe tel imi da eroare

» Post actualizat in 19 May 2016 13:49

Mai încercam o data

post-90015-0-54209200-1463665733_thumb.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am vazut de mai multe ori motocicleta parcata in Iride Business Park. Probabil incolo mergea. Nu stiu cine e proprietarul dar daca nu dati de el, e posibil sa lucreze in cladirea Genpact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In fiecare dimineata si seara tranzitez Petricaniul dar nu-mi pot imagina in ce curba poti intra "prea tare". Mai degraba a prins vreo pata de ulei pe jos sau a fost sicanat de alt participant in trafic ... Dumnezeu stie. Sper sa-si revina baiatul si sa faca o recuperare completa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg mai pensionareste si intru in curba cu 80 ... cred ca si 100 merge ok. Peste cred ca incepe sa fie riscant dar motocicleta nu arata ca si cum a fost implicata intr-un eveniment la peste 100 km/h. In schimb sunt cateva canale nasoale pe sensul celalat fix in curba. Daca nu esti atent te pot surprinde si te duci fix in parapet. Aveti grija in zona.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg mai pensionareste si intru in curba cu 80 ... cred ca si 100 merge ok. Peste cred ca incepe sa fie riscant dar motocicleta nu arata ca si cum a fost implicata intr-un eveniment la peste 100 km/h. In schimb sunt cateva canale nasoale pe sensul celalat fix in curba. Daca nu esti atent te pot surprinde si te duci fix in parapet. Aveti grija in zona.

 

Eu imi amintesc ca sunt si niste denivelari, nu foarte periculoase, intr-adevar :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da....eu unu tot nu cred ca a lovit bordura fără ajutor ...era un nene acolo care tot ținea cu viteza ....din punctul meu de vedere vb prostii ...Mobra s-a dus taraș pe bordura cam 50m ...era relativ întreaga ...bordura atinsa este cea din dreapta pe "urcare " pe petricani(înspre calea ferată ) practic ultima bucata din S .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt ore in care intr-adevar se merge bara la bara , dar sunt si ore in care este liber si se alearga pe acolo...mai ales masinile.

Asta iarna a derapat o duduie cu o masina a facut cateva tumbe pe axul drumului si a lovit masina din fata mea...eu strecurandu-ma printre cele 2 masini.

In curba aceea sunt niste denivelari exact in dreptul podului.

Cand este sa ai ghinion... si eu vreau sa schimb mitas-ul e07 de pe spate ca aluneca rau mai ales pe asfalt ud ( inclusiv in curba de la petricani )

Sanatate motociclistului !

pe la ora 20:00 era recuperata motocicleta cu o platforma.

este plina de indieni groapa din tei.

zilele trecute ii alerga politia pe unii pe acolo cu focuri de arma si tot tacamul.

 

post-12320-0-47201100-1463679729_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi nu vedeti ca cauciucul spate e virgin pe laterale? Ca explicatie tehnica, curba aceea este inclinata invers, Am mers de nspe sute de ori pe ea, pe vremea cid mergeam des la Amckart pe motor. E foarte periculoasa daca uiti ca e pe "invers". Doar cind era cald cald ii dadeam gaz acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe bulevardul Petrican , cand nu este coloana, se circula in regim de F1. Nu conteaza ca e masina , motor, microbuz... Tocmai de aceea cand e sa se intample vreun accident nu prea ceva usor. Se lasa cu dauna totala si , eventual, mortaciuni. Iar trecerile de pietoni sunt invitatii catre lumea de dincolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara, dupa 5, pe sensul de mers spre centru se formeaza cozi imense. Multi soferi se plictisesc si intorc fix in curba aceea unde vizibilitatea este limitata. Daca intri in curba mai tare si te trezesti cu unu' d-asta in fata care face manevre te poti speria cat sa te duci pe jos. Treaba e accentuata de faptul ca seara, pe sensul spre Pipera e destul de gol, mai ales in zona aia, si-ti vine sa treci destul de repede.Asteptam sa-si revina baiatul si eventual sa ne spuna el exact ce s-a intamplat. Pana la urma, din greseli se invata.

P.S. acum 3 zile erau doua masini facute varza fix unde era motocicleta oprita, cum zice si colegul de mai sus, bvd-ul este o invitatie la accidente

Editat de Dan.Andrei
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cele 2 masini erau un taxi si un opel astra...Taxiul a primit lovitura in jumatate si s-a rasturnat ...iesea de unde am pus motocicleta ieri (cred ca se numeste intrarea fabrica de glucoza...sau ceva genu asta) ,,,am trecut si azi prin aceeasi zona...tot nu am inteles dinamica accidentului pentru ca pe bordura sunt urme mari de lovitura in partea cu calea ferata si foarte sterse inspre colentina....nici politisti nu isi dadeau seama iar motocicleta era intr-o pozitie foarte ciudata (pe partea cealalta )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar merge niste separatoare de beton si acolo....

In ritmul asta o sa avem separatoare pt fiecare banda. Iti cumperi banda cand iti cumperi casa si nu mai iesi de pe ea, e numai a ta :)

 

Nu mai bine se aplica legislatia, astfel incat sa nu iti mai vina sa o faci pe viteazul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Una peste alta, Petricaniul nu este periculos ci foarte periculos. Explicatiile s-au dat mai sus: curba unde asfaltul e inclinat spre exterior, treaba care ii trimite pe unii in boscheti de nici n-apuca sa isi dea seama ce s-a intamplat. Plus canale, trecere de pietoni la mijlocu' si in varfu' dealului unde toti o calca in dusmanie, tigani care sar in strada/ies cu caruta/etc, aia parcati pe la vulcanizari pe banda 1, aia caer se plictisesc de stat in coloana si intorc brusc, etc etc.

 

Chiar daca ti se pare ca se poate merge tare, toata strada aia e o capcana pe care o musca multi in fiecare an.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reply « Prev Next »

Like This

b52izgodlike's Photob52izgodlike.salutare băiatul este la Floreasca cu fractura cervicala c5-c7,conștient dar lovit rău. Dacă poate cineva da detalii de la locul accidentului este bune venit,mai ales despre taxi.Prietena celui ce a deschis subiectul nu este singura care vorbește despre taxi.daca are cineva detalii va rog ffffmult sa spuneți.las și un nr de tel.0724305727.multumesf mult

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...