Sari la conținut

Vama Veche Sambata 21 mai


vm210984
 Share

Postări Recomandate

Salutari. E cineva care pleaca de dimineata (ora 6-7, nu e batut in cuie) si are chef de un incepator cu pasager in coada (deci fara vitezomani), e prima tura in afara Bucurestiului. Intoarcerea tot sambata sau duminica, prima parte a zilei. Traseul ii las pe cei mai experimentati sa decida.


» Post actualizat in 19 May 2016 19:15

Salutari. E cineva care pleaca de dimineata (ora 6-7, nu e batut in cuie) si are chef de un incepator cu pasager in coada (deci fara vitezomani), e prima tura in afara Bucurestiului. Intoarcerea tot sambata sau duminica, prima parte a zilei. Traseul ii las pe cei mai experimentati sa decida.

Dau o bere :alcy:

Editat de vm210984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aia am ales prima ora sambata, prin oras ma descurc destul de binisor si cu pasager, in afara nu cred ca ii mai greu tinand cont ca imi stiu limitele si nu ma aventurez in depasiri, viteza aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu pasager inca din prima zi de cand am avut permis si nu am avut niciodata vreun incident. Daca esti cumpatat si nu incerci sa faci figuri cu jetul nu are ce sa mearga prost.

 

Intrebarea mea e alta: De ce nu vii la Manesti?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am mers cu pasager inca din prima zi de cand am avut permis si nu am avut niciodata vreun incident. Daca esti cumpatat si nu incerci sa faci figuri cu jetul nu are ce sa mearga prost.

 

Intrebarea mea e alta: De ce nu vii la Manesti?

"Figuri" nu e in stilul meu, am trecut de nebunia in care mergeam cu 200 pe autostrada(daca aveam cu ce), in Vama chiar am treaba, nu ma duc de distractie, asta o so fac in peroada care vine(in medie de 8-10 ori pe vara).

Mersi de invitatie, O sa iau in considerare si Manesti, doar ca evit din prima sa ma aventurez prin curbe, ploi etc, totusi pana la litoral e drum drept fara mari pericole si in perioada asta sansele de a prinde idioti in drum e mai mica, decat sa fiu eu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact! mergi linistit si bucura-te de drum atata timp cat mergi responsabil. mai ales cu Dragstar, o placere. daca aveai R1 mai ziceam...oricum, se anunta vreme calumea. din pacate am alte planuri ca as fi mers eu pana la vama si inapoi :). asfalt uscat!

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am plecat din a 3-a zi pana in Vama si nu a fost nicio problema... Daca alegeti traseul prin Cl-Ostrov-Baneasa-Vama,ma bag si eu. Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari. E cineva care pleaca de dimineata (ora 6-7, nu e batut in cuie) si are chef de un incepator cu pasager in coada (deci fara vitezomani), e prima tura in afara Bucurestiului. Intoarcerea tot sambata sau duminica, prima parte a zilei. Traseul ii las pe cei mai experimentati sa decida.

» Post actualizat in 19 May 2016 19:15

Dau o bere :alcy:

Incepator ca experienta? sau ca vechime in categoria A? eu asa tin minte de acum vreo 3 ani cand am luat A-ul, ca timp de 1 an cat esti cu lamaia pe numar, este interzis sa circuli cu pasager (exceptie in timpul scolii cand normal ca mergi cu instructorul in spate). Poate nu tin eu bine minte, sau poate s-a schimbat intre timp...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

timp de 1 an cat esti cu lamaia pe numar, este interzis sa circuli cu pasager (exceptie in timpul scolii cand normal ca mergi cu instructorul in spate). Poate nu tin eu bine minte, sau poate s-a schimbat intre timp...

 

Așa știu și eu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Incepator ca experienta? sau ca vechime in categoria A? eu asa tin minte de acum vreo 3 ani cand am luat A-ul, ca timp de 1 an cat esti cu lamaia pe numar, este interzis sa circuli cu pasager (exceptie in timpul scolii cand normal ca mergi cu instructorul in spate). Poate nu tin eu bine minte, sau poate s-a schimbat intre timp...

Ca experienta pe motor, cat A o am din 2010, pe scuter in tinerete am mers si cu pasager si bagaje. Editat de vm210984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepator ca experienta? sau ca vechime in categoria A? eu asa tin minte de acum vreo 3 ani cand am luat A-ul, ca timp de 1 an cat esti cu lamaia pe numar, este interzis sa circuli cu pasager (exceptie in timpul scolii cand normal ca mergi cu instructorul in spate). Poate nu tin eu bine minte, sau poate s-a schimbat intre timp...

Jur ca habar nu aveam si eu merg foarte des cu pasager! Esti sigur de asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jur ca habar nu aveam si eu merg foarte des cu pasager! Esti sigur de asta?

Da, asa stiu, si un coleg a confirmat mai sus ca asa stie si el :) Ai sub 1 an vechime la cat A?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic, am cautat de curiozitate pe goagle, si nu am gasit niciunde o astfel de restrictie, poate totusi nu am retinut eu bine si ai voie cu pasager din primul an.

Daca vreun coleg stie mai bine si ne poate lumina cu un articol din codul rutier, ar fi de apreciat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu ce sa zic, am cautat de curiozitate pe goagle, si nu am gasit niciunde o astfel de restrictie, poate totusi nu am retinut eu bine si ai voie cu pasager din primul an.

Daca vreun coleg stie mai bine si ne poate lumina cu un articol din codul rutier, ar fi de apreciat.

 

"Pe vremea mea" (2008-2009) sunt absolut sigur că exista această prevedere. Dacă s-o fi schimbat legea între timp, nu știu.

 

De asemenea recunosc smerit faptul că lenea mă împiedică să iau la puricat legislația :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai pe la 9 si putem să trecem si prin Calarasi!

Cum e programul la bac?

Spre rusinea mea, la cate drumuri am facut spre vama, in afara de A2 nu am mers(stiam toate gropile), deci nu am idee cu programul la bac sau de drum, dar ora mi se pare nepotrivita, sa ajungem in jur de ora 14, se incalzeste si berea pana atunci :). Acuma depinde si de altii, care nu sunt :D. Editat de vm210984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu plec mâine in vama, tot cu pasager, tot mers linistit, dar merg pe drumul standard. O sa plec pe la 11-12. Daca esti interesat da-mi un pm.

 

Asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8:30 la benzinaria Mol, chiar la intrare pe autostrada. Da un semn daca e okay ora.

Intram pe A2, dreapta Calarasi, bac, Adamclisi, Vama :)

Editat de mythos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok, la 8:00 :hug: imi beau cafeaua la Mall, poate poate prinzi liber, Stefrusu zicea ca vine si el daca alegem traseul asta.


» Post actualizat in 20 May 2016 20:27

Ok, la 8:00 :hug: imi beau cafeaua la Mall, poate poate prinzi liber, Stefrusu zicea ca vine si el daca alegem traseul asta.

Pardon... e din Calarasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...