Sari la conținut

Accident Tribunalul Bucuresti


Gova
 Share

Postări Recomandate

Accident pe Bd Unirii acum 3 minute, in fata Tribunalului Bucuresti si Biblioteca Nationala.

 

Moto cruiser vechi cu numere de Vrancea.

» Post actualizat in 20 May 2016 06:52

SMURD moto au ajuns in 3 minute dupa apel, ambulanta dupa 5-7. Motociclist pe jos, constient, fara sange, casca skull cap.

post-41863-0-17439500-1463727038_thumb.jpg

post-41863-0-78552500-1463727054_thumb.jpg

post-41863-0-38104100-1463727071_thumb.jpg

post-41863-0-75950200-1463727084_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 55
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Distrusul ala si manevrele lui...trebuie sa constientizam ca exista, ca il putem intalni, in ce fel de situatii se manifesta si cum trebuie noi sa mergem cand astfel de situatii favorabile manifestarii apar. Asta sa invatam de aici!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ala merita dosar penal si suspendarea permisului pe viata! este un pericol public! si nu este singurul taximetrist care merge asa in bucuresti.

bai autoritatilor, iar trebuie sa moara oameni ca sa luati o amarata de masura?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate maxima riderului!

Din pacate orice neanderthal poate fi taximetris in Romania.

Pun pariu ca pot dresa o pisica care sa fie taximetrist in Romania....probabil ca avea si permisul luat la Pitesti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aproape toti merg la fel. Si cand ploua un pic, nu mai raspunde niciunul la comanda. Cand ai nevoie de ei nu gasesti unu, cand nu, n-ai loc sa treci strada ca-s 3 parcati pe trecerea de pietoni. Si se mira ca-i puleste lumea.

Sanatate la baiatu cu cioapera. O sa aiba de tras cu reparatul la fier, roata aia e dusa pa-pa, probabil si furca, jugurile, capacele laterale, aripa, ghidon... Dauna totala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Manevra asta se face zilnic in acea zona de cel putin 10 ori, asa ca mare atentie in fata Tribunalului.Taximetristu' p**lii. Feriti-va de ei ca de SIDA! Poate aflam si ceva informatii despre sanatatea motociclistului de la vreun prieten.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai proasta specie de sofer este taximeTRISTUL...cacati cu ochi pusi la volan...

 

Sanatate baiatului.! Intruderul cred ca poate sa-l scoata dauna totala..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

tot cu un babuin dasta urcat la volan am avut si eu un accident ...si pana la urma pe mine m-au scos vinovat ca l-am lovit in colt spate....si dupa declaratia taximetristului care nu se pupa cu declaratia mea...ca el era un sofer sfant care doar isi astepta clientul parcat si eu am intrat in el uitandu-ma dupa stele , pe mine m-au scos vinovat si conform legii mi-au deschis dosar penal cu NUP care s-a solutionat pana la urma cu o delcaratie la parchet ca eu nu am pretentii materiale de la mine ca m-am autovatamat. Tara cu legile lui papura voda ...

Sanatate motociclistului...din poze se pare ca saracul nici nu a avut timp de vreo manevra.

Pe asfalt la roata din spate se vede ca si cum motocicleta ar fi ramas accelerata pe loc !

Mare grija aveti atunci cand vedeti culoarea galbena in fata lateral sau spate.

Sunt obositi , nedormiti, cascati grabiti si unii destul de nesimtiti !

Sanatate si grija la babuinii galbeni !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper doar ca riderul sa nu se multumeasca doar sa isi recupereze banii / sa isi repare moto si sa marga pana in panzele albe in ceea ce priveste pedepsirea taximetristului.

 

Trebuie date exemple. Oamenii astia stiu doar de frica... Daca se vede unul suspendat pe viata, altii o sa caste mai bine ochii/o sa respecte legile...

 

Este doar o parere...nu dati cu parul!

 

Multa sanatate si drumuri bune fara incidente!

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristul n-are cum sa fie pedepsit. Max. 3 luni de suspendare a permisului plus o amenda. Daunele serioare, daca se lasa cu spitalizare, le va recupera de la asigurari!

Doar pe parte civila sa-l dea in judecata, dar un astfel de proces poate dura si 5 ani iar dauna sa fie destul de mica si greu de recuperat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate baiatului! Ma gandesc cu groaza ca putea fi orcare dintre noi in situatia de fata, unele intamplari sunt aproape imposibil de evitat (nu cred ca este cazul sa discutam despre viteza, gume, tip de ulei, placute de frana si ce se mai discuta de obicei la accidentele cu vitezane). Ce ma deranjeaza cel mai mult este ca eu personal nu prea am vazut taximetristi pedepsiti de autoritati. Maxim sa-i zica sa se deplaseze din loc cand blocheaza intersectia dar sa-i amendeze pentru comportament nu am intalnit (si am vazut intoarceri peste linie dubla continua de fata cu politia). Probabil ca se merge pe ideea "Lasa-i ca sunt si ei oameni si daca le luam carnetul nu mai au ce pune pe masa" ... problema este ca o astfel de atitudine omoara oameni si singurul raspunzator pentru situatie este Politia Romana.

 

P.S. ieri stateam in coloana si tipul din fata mea vorbea la telefon in paralel cu un politist care scria un proces verbal altui sofer (0 rusine sau frica de amenda). Acesta s-a uitat la el, i-a facut semn sa inchida telefonul. Pe moment s-a conformat dar dupa ce ne-am pus in miscare a inceput sa vorbeasca in continuare fara nici o jena. Nu mai vorbesc de melteanul care a iesit blana din benzinarie pe intrare de era sa se urce pe mine, a taiat doua benzi peste linia dubla continua si si-a vazut de drum, bineinteles, cu politia in intersectie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e totusi un accident clar, se vede cat de idiot a putut fi taximetristul. Nesimtire, niciun fel de respect pentru vreo regula, astia sunt romanii in trafic. Dupa cum arata era si un pic trecut de scuarul ala, trebuia sa o ia si usor inapoi ca sa inchida manevra, cat de nesimtit sa fii sa incerci asta??/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am vazut accidentul de cand baiatul rula linistit, pana cand a lovit taxiul si a aterizat pe asfalt.

 

Eu nu cred ca accidentul putea fi evitat.

 

Strada era GOALA, baiatul plecase primul de la semafor, rula singur, nu avea masini nici fata/dreapta/stanga.

 

Mergea pe banda 3, langa scuar, si doua taxiuri erau parcate langa bariera din fata tribunalului.

 

Avea vizibilitate maxima, strada era uscata, si singurele masini parcate (cele doua taxiuri) erau 3 benzi mai la dreapta.

 

Eu nu consider ca a mers imprudent.

 

Nu mergea foarte incet, dar mai mult de 70 km/h nu avea.

 

Taxiul i-a intors in fata direct, a franat cat a putut, a lovit, a sarit peste masina si a aterizat pe asfalt pe partea cealalta.

 

Taximetristul (pe la 30 de ani asa) a iesit din masina, a inceput sa planga si l-a sunat pe taica-su.

 

Ma rog, jegul de om tot jeg este: cand a venit Politia (de la Udriste au facut cateva minute) l-am auzit cand ii spunea politistului ca moto de fapt a venit dinspre Unirea, a intors in scuar si a intrat in el.

 

Politistul se cam uita lung la el si la pozitia taxiului/moto si la urma de frana. Eu sper sa fie atat de retardat incat sa si declare oficial vrajeala aia, sa ia si pentru fals.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta e totusi un accident clar, se vede cat de idiot a putut fi taximetristul. Nesimtire, niciun fel de respect pentru vreo regula, astia sunt romanii in trafic. Dupa cum arata era si un pic trecut de scuarul ala, trebuia sa o ia si usor inapoi ca sa inchida manevra, cat de nesimtit sa fii sa incerci asta??/

Exact asta am observat si eu...,omul era trecut de scuar.

A incercat o manevra de intoarcere spre intrarea in scuar , cea mai nesimtita manevra .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristul (pe la 30 de ani asa) a iesit din masina, a inceput sa planga si l-a sunat pe taica-su.

 

Ma rog, jegul de om tot jeg este: cand a venit Politia (de la Udriste au facut cateva minute) l-am auzit cand ii spunea politistului ca moto de fapt a venit dinspre Unirea, a intors in scuar si a intrat in el.

 

Politistul se cam uita lung la el si la pozitia taxiului/moto si la urma de frana. Eu sper sa fie atat de retardat incat sa si declare oficial vrajeala aia, sa ia si pentru fals.

 

wtf..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e primul care face o asemenea manevra. Pe Mihai Bravu, zona dintre Vitan si Splai Dimbovita se circula ca in Evul Mediu. Vad zilnic cazuri identice. Vireaza direct de linga trotuar ca sa intoarca pe celalalt sens. Si nu numai taximetristi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...