Sari la conținut

Duminica, 29 Mai


zigzag
 Share

Postări Recomandate

Mai e loc de un non-BMWist? Ar fi de departe cea mai lunga tura de o zi pe care am facut-o, dar prinde bine, ma caleste pentru la vara :).

 

Btw, pana la urma mai sunt portiuni de macadam pe traseu?


» Post actualizat in 28 May 2016 09:15

Ah, si cam ce regim de viteza? Nu vreau sa-mi risc carnetul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , la 7.30 OMV sa fie atunci dar faceti-va pomana cu mine si dati-mi locatia benzinariei de pe google maps , sunt prea batran si m-au lasat neuronii

Zuckerberg asta ti-a pastrat filmarile in grupurile moto pe facebook , domnu' Robert , am numarat cam 5 filmulete , frumoase de altfel

 

ar fi bine sa mai apara inca un Samurai printre atatia Teutoni , deci Rimio te bagi pana la urma maine ? Cu macadamul asta , nu stiu ce sa zic , ca Banditul asta o sa imi cam zdruncine creierii daca va hotarati la asa ceva

Editat de angus_young
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , la 7.30 OMV sa fie atunci dar faceti-va pomana cu mine si dati-mi locatia benzinariei de pe google maps , sunt prea batran si m-au lasat neuronii

Zuckerberg asta ti-a pastrat filmarile in grupurile moto pe facebook , domnu' Robert , am numarat cam 5 filmulete , frumoase de altfel

 

ar fi bine sa mai apara inca un Samurai printre atatia Teutoni , deci Rimio te bagi pana la urma maine ? Cu macadamul asta , nu stiu ce sa zic , ca Banditul asta o sa imi cam zdruncine creierii daca va hotarati la asa ceva

Eu as merge, dar daca e fără macadam. Si asa îmi împing limitele de km, prefer sa nu îmi mai zdruncin creierii, mai ales ca TDMul de 900 nu se intelege bine cu altceva decât asfalt.

» Post actualizat in 28 May 2016 10:33

Ideea e ca nu inteleg din traseu daca e sau nu macadam. De aia intrebam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ok , la 7.30 OMV sa fie atunci dar faceti-va pomana cu mine si dati-mi locatia benzinariei de pe google maps , sunt prea batran si m-au lasat neuronii

https://www.google.com/maps/search/omv+chitila/@44.4888475,26.0125237,15.5z

 

Eu as merge, dar daca e fără macadam. Si asa îmi împing limitele de km, prefer sa nu îmi mai zdruncin creierii, mai ales ca TDMul de 900 nu se intelege bine cu altceva decât asfalt.

» Post actualizat in 28 May 2016 10:33

Ideea e ca nu inteleg din traseu daca e sau nu macadam. De aia intrebam.

Nu e deloc macadam. Relax, suntem toti cu stradale.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu ceva prieteni mergem clasica 'Bucla mare', adica Buc-Ploiesti-Plopeni-Poiana Varbilau-Valeni-Cheia-Poiana Brasov-Siriu-Valeni-Buc.

Ne intalnim la Petrom Baneasa,ala de pe deal dupa fantana Miorita, la 9.30 fix plecarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa nu fie neintelegeri, suntem impreuna dar nu legati ombilical. Daca unul are chef s-o arda mai tare pe o portiune se duce si-si face damblaua urmand sa-i astepte pe restul dupa ce s-a racorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu cu ceva prieteni mergem clasica 'Bucla mare', adica Buc-Ploiesti-Plopeni-Poiana Varbilau-Valeni-Cheia-Poiana Brasov-Siriu-Valeni-Buc.

Ne intalnim la Petrom Baneasa,ala de pe deal dupa fantana Miorita, la 9.30 fix plecarea.

Am fost azi, totul in regula cu exceptia lipsei unor bucati de asfalt (decupaje patrate) la limita Buzaului cu Covasna. Si Cheia e din ce in ce mai valurit, cred ca e ultimul an cand mai merita parcurs. Succes!

Editat de textex
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ne vedem la Bucuresti. Nu are rost sa ne incurcam unii pe altii, voi sunteti mult peste nivelul meu si, ca sa fiu carcotas, nici nu respectati regimul de viteza postat. Eu am nevoie sa fiu întreg si cu carnet vara asta, asa ca asfalt uscat in continuare si mult succes.

» Post actualizat in 29 May 2016 16:22

Eu deja am ajuns in Bucuresti, cu un total mai modest de 600km. Grupul a fost foarte simpatic si au incercat sa ma acomodeze, dar diferenta de ritm era prea mare.

 

Poate ne mai auzim la ture, dupa ce mai pap niste kilometrii (multi) cat sa ma simt in siguranta la vitezele alea. Asfalt uscat si drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tare tura de azi. Una dintre cele mai rapide din ultima perioada. Oameni misto. Full throttle.

Mentalist, you rule man! Desi ai fost clar "leader trupa", ai reusit sa iti faci timp sa dirijezi si pe cei din urma, la intersectiile importante. Respect!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, frumoasa iesire. Punem ceva poze la "Fotografii..". Inca ma mir cum dracu' au stiu aia sa asfalteze asa Poiana Brasov, e belea, ma minunez de fiecare data! Cei de la Adancata ar trebui sa-i angajeze pe aia si sa ia lectii! :D


» Post actualizat in 30 May 2016 08:23

Am fost azi, totul in regula cu exceptia lipsei unor bucati de asfalt (decupaje patrate) la limita Buzaului cu Covasna. Si Cheia e din ce in ce mai valurit, cred ca e ultimul an cand mai merita parcurs. Succes!

Da,din pacate Cheia se tot deterioreaza, o sa ajungem la mergem la munte pe DN1 :(


» Post actualizat in 30 May 2016 08:25

Tare tura de azi. Una dintre cele mai rapide din ultima perioada. Oameni misto. Full throttle.
Mentalist, you rule man! Desi ai fost clar "leader trupa", ai reusit sa iti faci timp sa dirijezi si pe cei din urma, la intersectiile importante. Respect!

Chiar si asa ai vazut ca au reusit unii sa se piarda! :)) S-a mers bine, toata lumea cu experienta pe rotile lor, de aia ne-am miscat bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baieti, ne vedem la Bucuresti. Nu are rost sa ne incurcam unii pe altii, voi sunteti mult peste nivelul meu si, ca sa fiu carcotas, nici nu respectati regimul de viteza postat. Eu am nevoie sa fiu întreg si cu carnet vara asta, asa ca asfalt uscat in continuare si mult succes.

» Post actualizat in 29 May 2016 16:22

Eu deja am ajuns in Bucuresti, cu un total mai modest de 600km. Grupul a fost foarte simpatic si au incercat sa ma acomodeze, dar diferenta de ritm era prea mare.

 

Poate ne mai auzim la ture, dupa ce mai pap niste kilometrii (multi) cat sa ma simt in siguranta la vitezele alea. Asfalt uscat si drum bun.

O alegere desteapta pt un incepator, bravos ;) Dealul negru noaptea nu este o mare placere pt nimeni. Dar ofera o doza de adrenalina :D

 

A fost o super tura, din toate pctele de vedere. Oameni, peisaje, drumul in sine, aprox 900 km. Am ajuns rupti pe la 1 si ceva noaptea inapoi, dar a meritat din plin.

Cateva poze, ce aveam in telefon. Le scot si pe cele din camera azi-maine sper.

post-40715-0-19019600-1464602423_thumb.jpg

post-40715-0-18353300-1464602424_thumb.jpg

post-40715-0-79594900-1464602424_thumb.jpg

post-40715-0-54230500-1464602425_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...