Sari la conținut

Postări Recomandate

Salutare,

Sunt nou pe acest forum si vreau sa va prezint canalul meu de motovlogging. Din pacate fenomenul de motovlogging in Romania nu e asa de dezvoltat desi avem motoare bune, peisaje fantastice si sunt convins ca multi dintre voi au si action cameras.


Bagati un ochi aici: https://www.youtube.com/channel/UCvRNcH9Ezb7EkWibohvGQqg


Daca va place va rog subscribe si share, m-ar motiva sa continui ceea ce fac si poate ar inspira si pe altii sa o faca.
Bafta tuturor !!!

post-88865-0-99424700-1464863439_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Sunt nou pe acest forum si vreau sa va prezint canalul meu de motovlogging. Din pacate fenomenul de motovlogging in Romania nu e asa de dezvoltat desi avem motoare bune, peisaje fantastice si sunt convins ca multi dintre voi au si action cameras.

 

Bagati un ochi aici: https://www.youtube.com/channel/UCvRNcH9Ezb7EkWibohvGQqg

 

Daca va place va rog subscribe si share, m-ar motiva sa continui ceea ce fac si poate ar inspira si pe altii sa o faca.

Bafta tuturor !!!

 

un motovlog nu are nici o treaba cu cat de bune sunt motoarele.....

 

Personal sunt satul de vlogurile astea din afara prezentate de tot felu de oligofreni care doar injura si bat campii despre toate cacaturile posibile si imposibile...

 

un motovlong bun tine in primul rand de initiator, de felul in care se exprima, subiectele pe care le abordeaza si daca are sau nu talent.

 

Parerea mea e ca nu este chiar pt oricine....

 

PS: ce-am zis mai sus n-are legatura cu tine :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Total de acord !!!

Baga un ochi, daca iti place pace buna, daca nu imi iau papara :)

Mersi


» Post actualizat in 02 Jun 2016 13:46

un motovlog nu are nici o treaba cu cat de bune sunt motoarele.....

 

Personal sunt satul de vlogurile astea din afara prezentate de tot felu de oligofreni care doar injura si bat campii despre toate cacaturile posibile si imposibile...

 

un motovlong bun tine in primul rand de initiator, de felul in care se exprima, subiectele pe care le abordeaza si daca are sau nu talent.


Parerea mea e ca nu este chiar pt oricine....


PS: ce-am zis mai sus n-are legatura cu tine :)

Total de acord !!!
Baga un ochi, daca iti place pace buna, daca nu imi papara :) si mi-o asum.

Mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mie mi-a placut cum se exprima colegul.

Am urmărit nitel din primul episod, in limita timpului liber voi mai accesa canalul.

Parere personala: continua, ai ce trebuie si pare sa iti si placa.

Respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca majoritatea "vlogerilor" sunt mai preocupati de castiguri rapide decat de calitatea si consistenta continutului.
Au auzit ca youtube plateste si gata, se si vad miliardari peste noapte pe ideea de cantitatea, nu continut calitativ si reprezentativ pentru o nisa de privitori.

Sunt ca afaceristii aia de genul "hai sa printam 15.000 de flayere si sa le impartim prin bucuresti ca poate nimerim si noi un client" :)
Trebuie sa incepi cu inceputul, adica cui te adresezi si ce poate fi interesant pentru tinta ta de privitori. Sa-ti placa sa faci asta.
Cand faci din placere este inevitabil sa nu oferi valoare si cu cat creezi mai multa valoare, cu atat vor creste vizualizarile atata vreme cat nu "fortezi" nota si nu-ti bati joc de privitori abonati sau nu.

A nu se interpreta ca ma refer la colegul noastru de aici. Nu am timp de a vizualiza filmarile tale, dar le trec pe 2 do list.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Problema este ca majoritatea "vlogerilor" sunt mai preocupati de castiguri rapide decat de calitatea si consistenta continutului.

Au auzit ca youtube plateste si gata, se si vad miliardari peste noapte pe ideea de cantitatea, nu continut calitativ si reprezentativ pentru o nisa de privitori.

Sunt ca afaceristii aia de genul "hai sa printam 15.000 de flayere si sa le impartim prin bucuresti ca poate nimerim si noi un client" :)

Trebuie sa incepi cu inceputul, adica cui te adresezi si ce poate fi interesant pentru tinta ta de privitori. Sa-ti placa sa faci asta.

Cand faci din placere este inevitabil sa nu oferi valoare si cu cat creezi mai multa valoare, cu atat vor creste vizualizarile atata vreme cat nu "fortezi" nota si nu-ti bati joc de privitori abonati sau nu.

 

A nu se interpreta ca ma refer la colegul noastru de aici. Nu am timp de a vizualiza filmarile tale, dar le trec pe 2 do list.

 

 

Sunt de acord cu ce ai spus mai sus. In cazul meu pot sa va spun ca am inceput sa filmez iesirile mele cu motocicleta la indemnul unor motovlogeri foarte foarte buni din USA care desi au sute de mii de abonati au gasit timp sa raspunda unui neica nimeni ca mine din fundul Europei. Asta pentru mine a insemnat mult si m-a determinat sa incep si eu. Nu se pune la mine problema de castiguri ca stiu (tot de la acei vlogeri) ca e o munca titanica sa ajungi sa castigi atat de bine cat sa intretii familia din vlogging. Eu sunt un om obisnuit, am familie si nu am timp sa ma dedic 100% vlogging-ului cat sa ajung sa castig suficient incat sa devina un serviciu, si sincer sa fiu nici nu as stii cum sa o fac :). Daca veti avea timp sa va uitati peste filmulete veti vedea ca la inceput vorbeam in engleza. Am fost abordat de un tip din Italia, roman, care m-a intrebat: "auzi sunt bune filmuletel tale dar nu ai vrea sa vorbesti in romaneste? ca e pacat sa nu promovam vloggingul si la noi in tara, e plin youtube-ul de vloggeri englezi" Atunci m-am hotarat sa fac filmele in romaneste, din respect pentru eventualul privitor, roman care ar vrea sa vada imaginile pe care le postez eu. Pasiunea mea pentru motociclete este fara margini, probabil stiti ce inseamna sa ai un copil si totusi sa nu renunti la motor :)

Apreciez sfaturile voastre si sa ne vedem sanatosi pe motoare

» Post actualizat in 02 Jun 2016 19:56

Mie mi-a placut cum se exprima colegul.

Am urmărit nitel din primul episod, in limita timpului liber voi mai accesa canalul.

Parere personala: continua, ai ce trebuie si pare sa iti si placa.

Respect

Multumesc mult de apreciere am sa incerc sa generez numai continut de calitate.

Zi faina

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...