Jump to content

Nishua NTX-2 vs Probiker RSX 6

john17
 Share

Recommended Posts

Cum partea cu inlocuirea captuselii vad ca nu pare fezabila, sunt nevoit sa achizitionez rapid o casca pt pasager (sotie). Bugetul e cam mic, trist si lasat pe o parte asa ca am explorat niste variante mai low cost pt integrale din fibra - asa cred eu ca e mai safe. Daca are cineva contraargumente sunt dispus sa le ascult.

M-am oprit la Nishua NTX-2 vs Probiker RSX 6 .

Daca despre Probiker am mai auzit, vazut si chiar pipait, despre Nishua nu stiu chiar nimic. Dar e sensibil mai usoara, sunt peste 300g diferenta, ceea ce e mult, f mult, si de aceea o am in vedere.

Astept pareri, eventual si alte variante demne de luat in calcul, eventual disponibile on the spot prin magazinele din Bucuresti.

De asemenea daca are cineva vreo referinta pt marime, daca e compatibila cu cea de la Shoei care e S - asta in eventualitatea unei comenzi online.

:cheers:

Edited by john17

Si eu m-am uitat mult la Nishua varianta de carbon pe Louis, dar nu am inteles de ce mereu sunt mult mai putine stele decat la alte produse facute de firme fara renume...

La un moment dat, casca la care ma uitam eu avea 2 stele, cred ca cel mai jos posibil din toata oferta Louis...

dar nu am inteles de ce mereu sunt mult mai putine stele decat la alte produse facute de firme fara renume..

Varianta în germană a sitului Louis afișează și reviewurile (Bewertung). Dacă înlocuiești "en" cu "de" în linkul de mai sus pentru Nishua apar cele 14 reviewuri, care pot fi traduse cu google translate. Edited by fuchsia