Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian Andrei

Salut!

Recommended Posts

Recent m-a tunat un gand sa imi iau A-ul,si acum fac cercetari in legatura cu ce motor sa imi iau.

Am doar 17,nu sunt sigur ce tip de motoare pot conduce,dar nici nu am de gand sa intrec 400cc.

Ce motoare recomandati pentru un incepator pana in 400cc?

Am 1.85(nu stiu daca are vreo importanta)

Asfalt uscat!

Ai doar 17 ce? Kg, ani? Daca e ani, ai voie doar motoare de 125 cmc, maxim 11kw. Adica honda cbr 125, yamaha yzf 125, honda rebel, jawasaku eliminator si alte tartarete de genul. Ce 400cmc la 17? Daca ai 18 si dai de a2, aici se schimba situatia. Ai gs, cb500, aprilia pegaso, dragstar. La a2 ai o gama larga de jucarii

Ai doar 17 ce? Kg, ani? Daca e ani, ai voie doar motoare de 125 cmc, maxim 11kw. Adica honda cbr 125, yamaha yzf 125, honda rebel, jawasaku eliminator si alte tartarete de genul. Ce 400cmc la 17? Daca ai 18 si dai de a2, aici se schimba situatia. Ai gs, cb500, aprilia pegaso, dragstar. La a2 ai o gama larga de jucarii

cred că are 17 şi îl bate gândul să facă A2 la 18, nu cred că îl taie capul să facă A1 spunând că are 17, ar pierde bani.

cât de motor, poţi la A2 până în 500, deci enjoy, scrii un motor gen yamaha, honda, kawasaki ş.a.m.d şi bagi un 500 la final pe google.

cred că are 17 şi îl bate gândul să facă A2 la 18, nu cred că îl taie capul să facă A1 spunând că are 17, ar pierde bani.

cât de motor, poţi la A2 până în 500, deci enjoy, scrii un motor gen yamaha, honda, kawasaki ş.a.m.d şi bagi un 500 la final pe google.

Nu exista limita de cilindree ci doar de putere - 35 kW , si raport putere/Kg - 0,2 kW/kg. Important este cand dai o informatie sa o dai corect.

@lucian: vezi ca sunt multe topicuri pe acest subiect. Da o cautare.

Nu stiu ce-ti place, draga!

Eu am urcat pe la 11 ani pe un 125cmc (MZ-ul lui tata), am gustat si cata d'altele,

dar m-am intors intotdeauna la prima mea iubire :143: