Sari la conținut

Accident Regie (Bucuresti)


m0jave
 Share

Postări Recomandate

Salut,

Accident acum vreo 45 de minute, pe Splai, pe partea cu caminele, in fata la P9-10. Un motor BMW (nu mi-am dat seama ce era exact) cu numar de Marea Britanie, baiatul avea geaca de piele cu emblema Black Helmets. Era constient, nu parea sa aiba rani care sa-i puna viata in pericol, dar fractura dubla deschisa la piciorul stang, imediat sub genunchi, si chiar in dreptul gleznei. Si-a sunat niste prieteni, zicea ca sunt pe drum, cand am plecat il urcau in ambulanta.

 

A trecut pe langa mine (eu eram pe bicicleta) si imediat in spatele lui masina crem din poza. N-am vazut impactul, dar dupa vreo suta - doua de metri a parut sa-l ia in plin frontal, pe urma motor si pilot au ricosat dintr-o masina parcata pe dreapta. Nu-mi dau seama exact ce s-a intamplat, si evident ca nu m-am apucat sa-l intreb pe om, poate va dati voi seama.

 

 

post-79939-0-18716300-1464935589_thumb.jpg

post-79939-0-78753600-1464935591_thumb.jpg

post-79939-0-17724300-1464935594_thumb.jpg

post-79939-0-93268200-1464935596_thumb.jpg

post-79939-0-18104400-1464935599_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R Nine T

 

La cum arata motocicleta aia, e bine ca a scapat doar cu o fractura!

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate baiatului! bine ca a scapat cu atat. O sa se chinuie putin dar o sa se refaca. Ca si pasionat de motociclete, R9T-ul ala ma face sa plang.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Piciorul era destul de horror, dar da, omul parea perfect constient si altfel ok, in mod uimitor.

 

Eu chiar nu-mi dau seama ce s-a intamplat, pentru ca parea sa se departeze de masina, cand au trecut amandoi pe langa mine. El mergea un pic mai tare ca ea (dar nici n-as putea spune ca-i dadea baieteste fata de cum se merge de obicei pe acolo), dar pe urma l-a lovit din spate, ca si cum i-ar fi franat brusc in fata. Trecerea de pietoni era mult mai departe, si nici nu era straduta din dreapta, sa zici ca i-ar fi iesit ceva in fata, deci n-am idee.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele trecute l-am vazut prin oras si admiram motoreta. Era cu pasagera, mergea civilizat.

Recuperare usoara colegului !

 

Praf si Fabia aia parcata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte curios, motorul nu pare lovit in spate. Iar ca sa ajunga de langa Fabie tocmai in copac, ii trebuia ceva viteza. Doar daca nu cumva a fost deplasata motocicleta intentionat langa pom.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. Nu stiu daca a fost o intamplare fericita sau asa e de fapt de obicei (din fericire n-am termen de comparatie), dar ambulanta a ajuns in cateva minute (adica sub 10), si oamenii de pe ea mi s-au parut remarcabili in felul in care se purtau cu el, incercand sa-l calmeze si chiar sa-i explice ce se intampla si ce ii fac si de ce.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte ciudat ce s-a intamplat acolo. Punte rupta la fabia, furca rupta la mobra, ricosat mobra 10-15m .

Asa ceva la viteza mica nu cred ca se poate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu este obligatoriu ca o lovitura din spate sa lase semne vizibile pe motocicleta . Ar putea sa fie si rezultatul unei manevre nereusite sfarsita sub Skoda dupa cum arata . Sanatate baiatului .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mondeo ala crem e traditionalul taxi cumva? Ca pare sa fi fost un soi de biliard sinistru, vad ca dr fata de la Ford e afectata.

Ce pot sa zic, sanatate si recuperare cat mai usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Spoilerul masinii nu mai este... eventual in miscarea ei de rotatie, roata din spate a motorului la prins de jos in sus si a fost smuls.

Sofer grabit...sau smecheras... las ca-l fac pe asta...

Motorul a fost lovit in guma din spate... normal ca nu se vede nimic... ia inspectati anvelopa...

 

Ps: Sigur Soferul are asigurare la Carpatica SA. bag mana in foc...

Editat de CaptainBusa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt expert dar eu cred ca a fost un impact destul de "usor" din spate si a scapat mana in gaz. Motorul ala are ceva cuplu...

 

Zic asta pentru ca si pe mine m-a lovit cineva din spate acum ceva timp si era sa decolez asta la vreo 15-20 km/h

Editat de Fury
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil masina a vrut sa il depaseasca, l-a luat putin oblic (atunci cand a tras stanga) deci...i s-a dus spatele motorului spre stanga ==>roata fata a luat-o spre fabia parcata. aA trosnit furca si motocicleta a zburat spre pom.

Sanatate rider-ului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jesus. Mai nou in regie se parcheaza ca in codru. Doua randuri de masini, una pe stanga, una pe dreapta, mai ramane o banda si ceva pentru trafic. Oriunde acolo exista riscul sa iti iasa in fata un student aiurit sau o masina (fie din cele parcate, fie din una din iesiri, ca-s toate mascate).

 

Nu inteleg cum soferul vietii a considerat ca e safe sa faca o depasire acolo. Jeg de om. Nu-s violent din fire, dar asta ar merita o bataie buna.

 

Din cate am inteles cel cu ford ul ia taiat calea si la inghesuit intre masina lui si cele de pe margine.Masina mea a foat stearsa prima de motocicleta pana sa ajunga in fabia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfff, deci asta s-a intamplat dimineata acolo de era deviata circulatia. Trec zilnic cu motorul pe partea cu Regia. E periculos pentru ca nu se vede nimic de masinile parcate. Nu o data mi-a iesit ceva in fata. Grija mare prin oras! Sanatate si recuperare usoara rider-ului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...