Sari la conținut

Caut service moto


Deyu Tzu
 Share

Postări Recomandate

Buna seara.Caut service moto pentru a putea invata cum se fac anumite operatiunii. Va rog daca doriti sa lasati si un numar de telefon si/sau site unde ma pot interesa, sper sa intelegeti ce vreau mai exact. O seara frumoasa tuturor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi a-s dori sa invat cum se fac anumite 'operatii' de exemplu revizia, si cam tot ce tine de mecani moto. Sper sa ma fac inteles de ceea ce vreau

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti pot arata cum se face un schimb de ulei/placute/filtre + alte operatiuni periodice cu conditia sa aduci ceva bere ca si asa e cald si se pierd fluide.

Sau poti intreba la service uri daca te lasa sa priviesti operatiunile care te interseaza, doar ca ar trebuii sa faca revizia la acelasi motor pe care il detii si tu.

Pascota = Giroc

Lucian (paul moto) = Giroc

Numerele le gasesti pe internet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in caz ca nu ti s-a spus, meseria se fura.

best practice: lipeste-te de un biker/gasca mai trecut/a prin ale vietii.

iesi la plimbari cu el/ei, sharuie o bere doua, auto-invitate pe la garaj, locul de bastina, da o mana de ajutor si incet incet o sa ai habar de una alta.

faza cu service... doar ca ucenic ai avea intrare...sau nah poate nu au oamenii de lucru si cauta pe cineva sa dea knowledge-ul mai departe ,sa nu se piarda in eter

o varianta mai anevoioasa dar cu aceleasi rezultate-> self teaching( youtube, forumuri,topicuri, tutoriale etc ), atentie, nu self touching :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Kawasaki cand ai te apuci de treaba iti pot lasa nr meu ca sa vb la tel daca doresti

 

RaulSerban ca bine zici chiar ar fi fost frumos dar din pacate multi is experti si cand vad un novice incearca sa-l evite...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Treaba multa am facut-o in primavara, saptamana trecuta am schimbat garniturile la etrierul spate, am umblat din nou la suspensie,am curatat/intins lant...Nu prea mai este nimic de facut.


» Post actualizat in 08 Jun 2016 12:31

Saptamana asta o sa imi vina un colet cu niste suporti metalici pt placute "anti tacaneala" pe care o sa le montez doar ca e cam plictisitor sa asisti, zic si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poi poate in timpu ala imi poti spune niste sfaturi in timpu ala

» Post actualizat in 09 Jun 2016 13:00

Caut si eu un biker sa ma poata indruma

» Post actualizat in 13 Jun 2016 20:55

Alte pareri daca se poate nici pana azi nu am reusit sa dau de un mecanit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...