Sari la conținut

Întrunirea de Comuniste și Atase '16 Plaiul Foii, 29-31.07


Aleko
 Share

Postări Recomandate

Ediția de acest an se va desfășura în weekendul 29-31 iulie cu vedere la creasta Pietrei Craiului 300 m mai sus de Plaiul Foii.

post-4291-0-10184300-1465763474_thumb.jpg

Accesul se face din oraselul Zărnești, indicator Plaiul Foii, urmând 10 km un drum pietruit care nu pune probleme nici unei moto, se mai merge inainte 300 m dupa cabana Plaiul Foii.
post-4291-0-10652500-1465763567_thumb.jpg

Tabara de corturi va fi aici:post-4291-0-73132600-1465763787_thumb.jpg
post-4291-0-64329100-1465763675_thumb.jpgpost-4291-0-05654200-1465763688_thumb.jpg
cu vedere spre NE la creasta munților, poiana intre brazi, langa raul Bârsa și aproape de un izvor (fara a fi restrictiile din parcul national cu care se invecineaza).

Pentru cei vor cazare, se afla la 300 m de unde punem corturile. Este cabana 7Crai a unuia din cei mai mari alpinisti români. Va rog PM pentru centralizarea rezervarilor, cat mai rapid ca zona primeste multi turisti.

post-4291-0-23042000-1465764735_thumb.jpg
Preturile camerelor sunt mai convenabile decat la cabana Plaiul Foii.
Camera dubla 100 lei, 3 locuri 130, 4 locuri 160 existand si o camera cu 7 paturi 40 lei/noapte de pat.

Obiective de vizitat in functie de traseul de venire, Bran, Râșnov, pestera si Cheile Dambovicioarei, cetatea Orății, Brașovul etc.

Informati-va cunoscutii cu comuniste, cei ce nu au acces la forum, prietenii straini ca ne adunam in Bucegi motociclete comuniste, clasice și/sau cu ataș!

post-4291-0-40215100-1465765958_thumb.jpg

post-4291-0-06029800-1465765982_thumb.jpg

post-4291-0-70195600-1465766051_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

locul meu de suflet. eu vin cu necomunista mea. chiar si neinvitat :P ( si in wknd acum voi fi acolo, dar cu masina )

Editat de marcelius78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..eheei, toţi comuniştii or să vină cu japoneze!

va astept cu CZ-ul!

 

Anual au fost 30-35 motociclete vechi sau cu atas, anul asta sper sa vina mai multe. Va veni si o grupa din Republica Moldova. :10:

 

Chiar daca vor veni si motociclete moderne, intrunirea este prilejul ca fiecare sa-si scoata din batatura vechitura, participa cu adevarat doar cei care vin calare pe motocicleta in tema. Desigur toti prietenii sunt invitati.

post-4291-0-01902400-1465810336_thumb.jpg

post-4291-0-23235800-1465810343_thumb.jpg

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai nene eu am un hornet din 2000, pe vremea aia si japonezii faceau comuniste. deci hornetul este comunista. deci clar vin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Anul asta vin cu Deuche Democratiche Republik! Sperc ca la anul sa vin unde s-o tine cu vechea mea rusoaica! Sa ne vedem sanatosi! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Evenimentul FB e privat, cei invitati pot invita mai departe de-ai nostri. Deja se contureaza o prezenta buna de comuniste. Vremea e prognozata insorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cand s-a anuntat asteptata intrunire ma tot pregatesc dand ture cu Ij-ul prin oras si imprejurimi si vad ca se comporta destul de bine din punct de vedere tehnic, asa ca in anul acesta voi incerca sa ma aventurez cu "batrana doamna" pana la locul cu pricina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu ma provoci sa fac asigurare la ij si sa scot si eu atasul.

Deoarece s-a scumpit asa de mult asigurarea anul asta, am renuntat la IJ in favoarea BMW, dar fiecare are farmecul ei (insa bugetul!!!!).

Daca nu, si BMW-ul e OK, si asa "voi cu comunistele voastre" sunteti minoritari la intrunire!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Anul asta nici eu nu particip cu adevarat, o sa trec sambata cu copiii. Am vrut sa spun cu masina, dar cred ca iau un rucsac si o sa vin cu trenul. Ca sa pot ciocni si eu cu prietenii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prezentă, cu o japoneza "comunista" din 86.

:ChopperEmo:

86 deci e clasica, e in tema

» Post actualizat in 21 Jul 2016 07:37

 

Tu ma provoci sa fac asigurare la ij si sa scot si eu atasul.

Deoarece s-a scumpit asa de mult asigurarea anul asta, am renuntat la IJ in favoarea BMW, dar fiecare are farmecul ei (insa bugetul!!!!).

Daca nu, si BMW-ul e OK, si asa "voi cu comunistele voastre" sunteti minoritari la intrunire!

nu, suntem majoritari de fiecare data la intrunirea asta. Primesc sponsorizari de la firmele de asigurari ca au clienti noi inaitne de intrunirea asta :)) . Si eu o sa-mi fac asigurarea la fierul cu care vin in buza evenimentului.

Editat de Aleko
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...