Sari la conținut

Tinichigerie fara revopsire/ Reparatii PDR - paintless dent repair


Postări Recomandate

Salut, as vrea sa imi indrept rezervorul.

 

Binenteles, undeva unde este ieftin, se face repede, si are si tatele mari.

 

Am inteles ca este o modalitate prin care nu mai necesita revopsire, baietii doar lipesc ceva de el si trag, fara sudura.

Sunt dispus sa dau bani in plus daca exista asta si ma scuteste de bataile de cap ulterioare.

 

Mersi de indrumari.

post-77315-0-34814800-1465907538_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 51
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Asa ceva am rezolvat acum ani de zile cu... aer comprimat. Am bagat un capac la gaura busonului, pe la stutul de iese benzina am bagat aer de la compresor cu un pistol si asta a fost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pana in contanta nu am drum :) si aici nu stiu daca se baga cineva sa faca.

 

as prefera varianta asta noua "", despre care mi s-a zis.

 

ori cea clasica, unde ma pot duce in sectorul 3 de ex..

 

L.E.: sincer nu stiu cu ce am dat acolo, mai batranii zic ca am dat cu noada cand am sarit, nu mai conteaza. eu cred ca s-a comprimat cumva de la impact..el stie

Editat de elparu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Elparu: bati in gugli pdr bucuresti si gasesti o gramada

https://www.google.ro/search?q=pdr+bucuresti&rls=com.microsoft:en-US:%7Breferrer:source?%7D&ie=UTF-8&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7GGHP_roRO535&gws_rd=ssl

 

 

Kevinn: esti mortal! :10:

deci e ''balls of steel''

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai pana in contanta nu am drum :) si aici nu stiu daca se baga cineva sa faca.

Pai nici eu nu ma bagam, e prea greu sa ma desprind de tastatura. Lasi la soare rezervorul gol, gasesti tu un dop de damigeana sa iti intre la buson si te duci la orice vulcanizare, dai 2 lei la baiatu si asta e. Metoda noua de care zici tu se poate lasa fie cu vopsea decojita fie cu gaura serioasa in buzunar, asa ca mai bine incerci chestia de ti-am zis-o.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seamana cu un rezervor de Suzuki. Daca este de Suzuki, poti desface pompa de benzina de sub rezervor (dupa ce il golesti) si iti lasa o gaura de 10 cm (diametrul) fix sub locul unde ai tu indoitura. Poti baga mana sa impingi usor pana sare la loc, fara alte complicatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa te dezamagagesc ,dar la cum arata cred ca se indreapta cu zeama de ciocan la tinichigerie .Este o deformare plastica ,orice i-ai face tot raman urme .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ms mult baieti, draguti ca intotdeana. putem daca vreti sa incepem sa discutam si daca a dat rossi sau nu cu piciorul, e evident ca nu, las-o dreaq...

 

merg maine la un tip cu acest mirific pdr, desi vreo 3 la care am sunat s-au aratat reticenti, ca nu merge, ca sa-mi iau alt rezervor...

Editat de elparu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Solutia e simpla,se rezolva la orice service care indreapta cupole auto si nu numai,au un aparat cu electrozi care se lipesc de tabla si astfel pas cu pas il vor indrepta.Tabla nu e atat de subtire sa se perforeze.In afara de asta va trebui si chituit polisat.Varianta cu presiunea e cea mai eficienta dar nu cred ca e valabila in cazul tau,cu lovitura ta.Suna la service,intraba daca indreapta cupole,demonteaza rezervorul si rezolva! Cred ca vei cheltui max 100 ron,50 indreptat partea cu vopsitul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asadar, am sunat la vreo 3, unii erau plecati din buc, fastautodeal si turbocon.

 

fastautodeal - nu vreau sa fac reclama negativa, insa cu o reticenta si un sictir maxim m-au trimis sa imi iau alt rezervor dupa ce le-am dat imaginea pe mail.

 

la turbocon am ajuns pe la 11 si nici aici nu vreau sa fac vreun fel de reclama insa jos palaria pentru baieti. de la atitudine si interes, pana la rezultat.

 

in 130 ron nu e nevoie nici de sticker, asa cum gandeam.

 

 

post-77315-0-46338900-1465987331_thumb.jpg

post-77315-0-44722800-1465987336_thumb.jpg

post-77315-0-76647200-1465987340_thumb.jpg

post-77315-0-04437200-1465987346_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aprilia, tu meriti cate o bere de fiecare data cand iti iese pronosticul cu rossi :)) da, ms mult. mai greu cu romanasii astia, dar cautand nitel mai mult am dat de oameni f ok.

 

dap, bestial a iesit :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...