Sari la conținut

Accident Scoarta Gorj


Albert Jereb
 Share

Postări Recomandate

Ieri am prins un grup de 4 motoristi din Cehia si am mers in urma lor de la Sighisoara pana la Tg. Mures.

Regulamentari in localitate, insa in afara se dadeau foarte tare, am vazut unele depasiri pe care eu, obisnuit cu nebunia de la noi de pe sosele, nu le fac, insa cehii nici o treaba.

 

Sa nu mai zic de ulei, pietris si alte minuni de care sunt pline virajele. De exemplu, tot ieri, de la Valenii de Munte pana spre Cluj, am observat motorina in cantitati uriase pe viraje. Cred ca un imbecil de sofer de TIR nu si-a pus busonul la rezervor si, in special in virajele de stanga, era combustibil pe jos cu galeata. Mi-a si fugit spatele pe serpentinele de la Cheia desi abia daca ma miscam cu a 2-a si nu stiam cum sa fac sa evit motorina de pe asfalt.

 

Oricare din factorii astia pot duce la accident, sincer, ma asteptam sa fie mai precauti "turistii"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricare din factorii astia pot duce la accident, sincer, ma asteptam sa fie mai precauti "turistii"

Acum poate iti faci o imagine despre cum se circula pe la altii :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-am bagat un pic in vorba cu ei la locul accidentului, spuneau cum ca prietenul lor cu Africa Twin a adormit la ghidon si a intrat pe contrasens. Nu am avut cu ce sa ii ajut ca Politia a confiscat motocicleta pt alte analize (gen frane, etc) si pilotul a fost transportat la spital. Din cate ziceau colegii accidentatului, nu arata prea bine. Mai multe nu prea am putut afla de la ei ca stalceau engleza cam tare si la 2 minute dupa ce am ajuns acolo a inceput Politia sa dea drumul la coloana de masini si a trebuit sa o iau si eu din loc.

Morala: Nu mori din depasiri periculoase, mori de la chestii plictisitoare (nu stiu daca a murit cel din accident, vorbeam metaforic).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...