Sari la conținut

Mortal Milcoiu


Satan
 Share

Postări Recomandate

Prea multe accidente mortale s-au întâmplat de la începutul anului până acum...

 

Din pacate o sa se mai auda de motociclisti morti. Trebuie sa fim noi cei prevazatori.

 

Baga-mi-as (cuvant urat) in mortii lor de inconstienti. Oi fi eu nebun, bilute, dar ma enervez ca dracu cand vad ca moare unu din cauza unui dobitoc de genul

 

Dobitoci de genul asta sunt peste tot pe strazile din tara noastra. Mersul pe mobra are o doza de risc pe care fiecare si-o asumam cand se urca in sa.

E treaba ta ca motociclist sa fii cu ochii inpatru, sa anticipezi distanta la care poti opri in caz de nevoie, sa anticipezi toti prostii care n-au nicio notiune de educatie rutiera si care n-au auzit ca trebuie sa te asiguri cand treci strada.

 

Pacat de viata lui si de sanatatea celui accidentat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Paradoxal e ca pe facebook, la sectiunea "despre", Andrei avea acelasi text cu baiatul cu R1 negru din Constanta de a murit anul trecut, cel cu groapa si zburatul prin aer si cu faptul ca mori cu zambetul pe buze. In urma cu cateva luni chiar ne-am contrat groaznic cu privire la postarea acelui text. Asa ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am inteles de la ce care erau in spatele lui e ca la impact i-a sarit casca din cap si lucru asta a fost fatal. In rest nu e un accident in care sa mori ca nu a lovit nimic altceva. Femeia care a iesit in fata lui a murit si ea aseara.

Editat de wzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobitoci de genul asta sunt peste tot pe strazile din tara noastra. Mersul pe mobra are o doza de risc pe care fiecare si-o asumam cand se urca in sa.

E treaba ta ca motociclist sa fii cu ochii inpatru, sa anticipezi distanta la care poti opri in caz de nevoie, sa anticipezi toti prostii care n-au nicio notiune de educatie rutiera si care n-au auzit ca trebuie sa te asiguri cand treci strada.

 

Pacat de viata lui si de sanatatea celui accidentat.

Pacat ca uneori nici atentia ta sporita nu te ajuta... astea sunt riscurile cand esti propria carcasa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut pe langa... cu masina. La câteva minute după incident. Erau câteva motoare pe partea cealalta a drumului. Nu am oprit, erau deja cativa la fata locului, bikeri ma refer. Si politie. Casca era pe jos, salvarea la locul accidentului, am sperat sa nu fi sărit din cap...

Pietonii de tipul "satean la el acasă" sunt o plagă... le "iese" de n ori, a n+una oară ... nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfaaaa....iar viteza! Pe Dealul Negru, nu degeaba i s-a dar numele asta! Evident, cu parere de rau, dar se pare ca nu se intelege ca nu avem drumuri de alergat; trafic, pietoni, carute, animale, drumuri proaste etc! Si totusi sunt unii, odihneasca-se in pace, care nu o lasa mai incet! Dealul are curbe scurte, largi, e frumos, dar .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfaaaa....iar viteza! Pe Dealul Negru, nu degeaba i s-a dar numele asta! Evident, cu parere de rau, dar se pare ca nu se intelege ca nu avem drumuri de alergat; trafic, pietoni, carute, animale, drumuri proaste etc! Si totusi sunt unii, odihneasca-se in pace, care nu o lasa mai incet! Dealul are curbe scurte, largi, e frumos, dar .....

Tu te plictisesti rau de tot. Cauza principala e neasigurarea pietonului angajat in traversarea NEREGULAMENTARA a partii carosabile''.

 

Restul cauzelor, sunt minore. La fel de bine, punandu-l pe DACA in fata....putem spune: DACA ploua...nu iesea, DACA era iarna, scapa, ca nu iesea, DACA avea -0.3 presiune in anvelopa spate, intarzia cu o fractiune de secunda, DACA avea nivelul uleiului scazut, rata treapta 2 si iar intarzia o fractiune.

 

Baaa!!! Reveniti-va la realitate! Trollingul intr-o comunitate e ca sosetele neaspalate in mijlocul casei.

Invatati sa va aveti cu bine intre voi, ca maine mai dispare cate unul.

 

Ps: n-o incercati cu replici interminabile, ca stim cu totii ce soareci o ard pe forumuri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut duminica pe acolo dus-intors spre TA si am "studiat" terenul. Lumanarile erau la iesirea din localitate, aproape de indicator. Nu erau curbe foarte stranse dar clar un TIR nu avea ce cauta stationat acolo, daca am inteles bine. Presupun ca daca motociclistul ar fi avut viteza mare, pietonul ar fi murit pe loc. Doar presupuneri... oricum te trec fiorii cand stii ca acolo a murit un om... :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu o mai dati in altele ca o dati degeaba si unii vorbiti doar asa sa fie. Tirul era in parcarea de pe dreapta unde are loc( nu merge sa pun poza de pe fb) . Casca a fost prost legata, marime mai mare si a avut ghinionul sa ii sara la impact cu femeia careia nu ii s-a rupt nimic din corp, lucru cam imposibil la viteza mare si nici nu a murit pe loc femeia si asta a fost tot. Omul se plimba nu se "dadea". A murit dintr-un accident banal.

Editat de wzzy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tu te plictisesti rau de tot. Cauza principala e neasigurarea pietonului angajat in traversarea NEREGULAMENTARA a partii carosabile''.

 

Restul cauzelor, sunt minore. La fel de bine, punandu-l pe DACA in fata....putem spune: DACA ploua...nu iesea, DACA era iarna, scapa, ca nu iesea, DACA avea -0.3 presiune in anvelopa spate, intarzia cu o fractiune de secunda, DACA avea nivelul uleiului scazut, rata treapta 2 si iar intarzia o fractiune.

 

Baaa!!! Reveniti-va la realitate! Trollingul intr-o comunitate e ca sosetele neaspalate in mijlocul casei.

Invatati sa va aveti cu bine intre voi, ca maine mai dispare cate unul.

 

Ps: n-o incercati cu replici interminabile, ca stim cu totii ce soareci o ard pe forumuri.

Asa este scuza-ma, ar fi tebuit sa comentezi mai devreme sa-mi dau seama la ceea ce spui. si nu mai aberam eu! Din spatele monitorului toti suntem genii nu? Mai ales din Bucuresti, cand accidentul este in Valcea? NU? Deci care troll-eaza?

Oricum, inca o data scuza-ma daca ti-am jignit inteligenta! MPDF!

Bafta!

» Post actualizat in 22 Jun 2016 07:51

nu o mai dati in altele ca o dati degeaba si unii vorbiti doar asa sa fie. Tirul era in parcarea de pe dreapta unde are loc( nu merge sa pun poza de pe fb) . Casca a fost prost legata, marime mai mare si a avut ghinionul sa ii sara la impact cu femeia careia nu ii s-a rupt nimic din corp, lucru cam imposibil la viteza mare si nici nu a murit pe loc femeia si asta a fost tot. Omul se plimba nu se "dadea". A murit dintr-un accident banal.

 

Asa sa fie, oricum e cam dubiosa gravitatea accidentului! NU, nu este vorba de cautarea vinovatului, ci de a intelege cum s-a intamplat, ca sa fie lectie invatata (si) pentru ceilalti!

Acum,.... poti muri si la 20 la ora pot spune unii, dar .... nu e chiar asa! (cine a cazut macar o data si e in viata poate face diferenta)

Adica ce invatam de aici? Casca pe masura, echipament corespunzator, atentie la masinile oprite pe carosabil/in afara carosabilului si incetinirea in dreptul lor, adaptarea vitezei....

Condoleante familiei.

Bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...