Sari la conținut

Accident Bucuresti, zona Berceni


Damsteric
 Share

Postări Recomandate

Salutare !

 

Ieri (20.06.2016) in jurul orei 18:30 am avut neplacuta experienta de a fi lovit de catre un autoturism marca BMW seria 5 (cred) argintiu cu numerele DJ-27-FEB.

 

Veneam cu prietena pe motocicleta dinspre Comana spre Bucuresti, iar pe Soseaua Giurgiului cu vreo 500-700m inainte de Drumul Bercenarului, un autoturism tot marca BMW, tot seria 5 dar negru, cu numere de DJ a venit in spatele meu pe banda 2, m-am mutat pe prima banda ca sa-i fac loc, deoarece imi dadea flashuri si se comporta ca orice meltean care si-a luat seria 5 din anii 2000. Dupa ce am apucat sa schimb banda, m-a depasit foarte agresiv, in sensul c-a trecut foarte aproape de picioarele mele, claxon incontinuu, probabil era deranjat ca nu am reusit sa ma teleportez instant pe banda din dreapta sa-i fac lui loc, se pune in fata mea si a franeaza, eu aproape ma dezechilibrasem din cauza franarii puternice, iar in momentul acela greseala mea a fost sa-i arat un "semn obscen", recunosc ca nu trebuia sa fac asta (nu incepeti cu comentarii de genul ca "asa meriti daca faci d-astea in trafic" si faze de genul asta ca nu ma ajuta cu absolut nimic, iar daca voi considerati ca e normal ce s-a intamplat dupa, pentru ca am aratat degetul, nici nu ma intereseaza parerea voastra) dar pur si simplu m-am saturat de cacatii astia de pe drumurile publice.

 

Dupa a inceput showul, a incercat din toate rasputerile sa ma blocheze, sa se mute de pe o banda pe alta, sa traga de volan, sa ma darame. Intre timp, sa zic la maxim 30 de secunde dupa eveniment, mai apare un meltean cu seria 5 argintiu, cel pe care l-am numit in primul rand, cel cu DJ-27-FEB, care incepe sa se comporte si mai agresiv decat cel cu autoturismul negru.

 

Au inceput amandoi sa imi franeze in fata si sa incerce sa ma opreasca, i-am ocolit de fiecare data, la un moment dat chiar ajungand pe contrasens, facand slalom printre masinile care veneau din fata, iar ei dupa mine. Reusesc sa-i depasesc si de dasta asta, s-o iau printre masini si sa fac stanga pe strada Bercenarului. Cand am facut dreapta acolo, am aruncat o privire in stanga si am vazut ca amandoi se dusesera inainte pe Soseaua Giurgiului, crezand ca am scapat de ei.

 

La vreo 500 de metri de mers pe Bercenarului, ma uit in oglinda si-l vad pe cel cu autoturismul argintiu ca vine iarasi dupa noi, cel cu autoturismul negru probabil n-a mai reusit sa intoarca.

A incercat sa ne darame iarasi, a venit foarte tare prin partea stanga si a tras dreapta de volan, reusesc din nou sa franez, s-o iau prin spatele lui si sa il ocolesc prin stanga, episodul asta are loc de vreo 4-5 ori pe strada aceeasi strada.

In tot timpul asta prietena mea era devastata si imi tipa prin casca, ca "asta o sa ne omoare", deja nu mai era o simpla sicanare in trafic, tipul incerca sa ne darame.

 

Am ajuns pana in capatul strazii si am facut stanga pe Strada Pogoanele, fix in intersectie a venit iarasi peste noi, incercand sa ne loveasca (probabil multi dintre voi o sa spuneti ca daca chiar voia sa ne darame, putea s-o faca, nu, omul incerca s-o faca in asa fel incat legal sa ies eu vinovat, incerca sa-mi franeze in asa fel incat sa fie vina mea in caz de impact)

 

Pe la mijlocul strazii Poagoanele, aproape ca m-a blocat total, unde am avut o mica discutie, in care imi spunea sa ma dau jos de pe motocicleta, iar eu ii spuneam sa se potoleasca, sa nu iasa si mai rau, iar eu oricum ma voi duce la politie. In momentul ala am gasit o fereastra intre botul masinii lui si bordura si am accelerat foarte tare spre intersectia cu Strada Actiunii, unde este si un semn STOP, el a venit la fel de tare dupa mine, si fix in intersectie, in timp ce franam cat de tare puteam sa nu fiu lovit de catre o alta masina care trecea pe drumul cu prioritate, melteanul a venit prin dreapta si efectiv a tras stanga de volan in dreptul nostru si ne-a daramat pe amandoi de pe motocicleta.

 

Din momentul ala, prietena era in stare de soc, genunchii beliti amandoi, iar melteanul a continuat sa faca stanga pe Strada Actiunii si a fugit de la fata locului. Am chemat politia, am fost luat de catre ambulanta si dus la spital, etc etc, totul ca la carte.

 

Va rog din suflet, cine are orice fel de informatie despre nenorocitul asta, ofer si recompensa pentru informatii solide, rog sa ma contacteze. Numarul masinii care m-a lovit este DJ-27-FEB.

 

Multumesc anticipat si aveti grija la specimene de genul asta in trafic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 152
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

success mult si bine ca ati scapat doar cu genunchii juliti si sper sa-i treaca prietenei teama ce se instaleaza acum.. sper sa il gaseasca politia.

si eu de fiecare data cand am aratat degetul am realizat imediat cat de rapid poate degenera o situatie ca asta. dobitocii se ofenseaza la un deget dupa ce tocmai ce erau sa te dea pe jos..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand sanatate si minte multa! Cauta camerele din zona, eventual martori. Fa totul legal, in caz ca il afli pe individ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte important este sa spui ca omul a incercat sa te omoare !!! Exact cum a patit ala de la fantana Miorita . Pentru ca altfel nu ii potolesti. Cand dai declaratie specifici ca el a incercat de mai multe ori sa te dea jos de pe motocicleta, ceea ce poate fi considerata tentativa de omor.


» Post actualizat in 21 Jun 2016 17:37

Eu sincer daca pateam ce ai patit tu, ii dadeam dintii jos, chiar daca puteam sa am eu probleme. Si chiar daca nu e legal cred ca toti ar trebui sa facem asta. Sa batem cate un pi*at d'asta in fiecare zi, pana nu se mai cred toti smecheri cand au un cotet de masina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bataia nu e o solutie,dar e foarte indicata in unele momente sa fie aplicata la idioti din astia.

 

 

» Post actualizat in 21 Jun 2016 17:37

Foarte important este sa spui ca omul a incercat sa te omoare !!! Exact cum a patit ala de la fantana Miorita . Pentru ca altfel nu ii potolesti. Cand dai declaratie specifici ca el a incercat de mai multe ori sa te dea jos de pe motocicleta, ceea ce poate fi considerata tentativa de omor.

Eu sincer daca pateam ce ai patit tu, ii dadeam dintii jos, chiar daca puteam sa am eu probleme. Si chiar daca nu e legal cred ca toti ar trebui sa facem asta. Sa batem cate un pi*at d'asta in fiecare zi, pana nu se mai cred toti smecheri cand au un cotet de masina.

Editat de jaman
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai se pare ca solutiile actuale nu ne garanteaza ca scapam de ratatii astia. Toti cretinii care nu stiu sa vorbeasca isi iau o saracie din asta de masina, ca apoi sa terorizeze alti oameni in trafic.... Pentru ce sa ii ierti pe astia sau sa te gandesti la alte solutii. Am avut o problema cu unul ca asta si pe el nici nu il interesa de amenda, oricum nu o platea. In plus, majoritatea cretinilor au deja dosar penal, asa ca nu ii incomodeze inca ceva acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cica sa fii calm.. n-ai cu cine ma nene.

Tu incerci sa eviti orice conflict si el parca mai rau face, e atunci e musai sa te pui cu bataia pe el, altfel nu ai nici o sansa.

Eu unul in locul tau as fii oprit dupa ce am vazut intentiile are omul adica pur si simplu sa dea peste mine.

Cum a spus si Penetru o camera pe casca era de ajutor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cocalaru bashit are Rca la CARPATICA Craiova. Daca este cineva pe aici si are acces la baza de date Carpatica ar putea sa dea o MANA de ajutor . Apoi e mai simplu (vezi foto 1 si 2 ).

 

post-14495-0-63541300-1466532095_thumb.jpg

post-14495-0-56258000-1466532106_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l vad bine pe fraier.

in ordine aleatorie se face vinovat de sicanare in trafic, tentativa de omor, provocare accident cu victime, fuga de la locul accidentului si ce-o mai fi.....

stai pe capul militiei sa-si faca datoria.

 

sanatate prietenei !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in momentul de liniste dupa ce facusi stanga, eu as fi rugat-o pe domnisoara sa se dea jos si rezolvam intre baieti problema. e usor sa vorbim acum dupa, nu vreau sa imi imaginez ce iti trecea prin cap, dar daca erai singur poate rezolvai altfel..camerele din zona vor face diferenta, depunde plangere! obligatoriu, tentativa de omor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu-l vad bine pe fraier.

in ordine aleatorie se face vinovat de sicanare in trafic, tentativa de omor, provocare accident cu victime, fuga de la locul accidentului si ce-o mai fi.....

stai pe capul militiei sa-si faca datoria.

 

sanatate prietenei !

Aici este cheitza rezolvarii. " stai pe capul militiei sa-si faca datoria" . Din pacate cred ca se va rezolva cu N.U.P. . Militienii n-au nici o treaba cu fisha postului. Daca astepti la politie sa-si faca datoria ia-ti A.D.I.O.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Camera poate fi şi defectă, are efect psihologic.

La fel o haină verde fosforescent ca a miliţianului, declanşează ceva în subconştientul inconştientului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E scumpă o cameră?

 

Mai ieftina e o tigara. Tras frumos pe dreapta, fumat, calmat, mers mai departe. Doar n-o sa stea sa te astepte. Daca vine el la bataie, sunt martori, porti manusi, casca... Nu iti dai casca jos niciodata in astfel de situatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu:

1. niciodata nu va bagati in kkturi d-astea cand aveti pasager. dupa ce ca simplu fapt de-a fi pasager pe doo roti e suficient de riscant, sa-l mai pui si-ntr-o situatie d-asta, n-are rost. cat de mult v-ar veni sa-i aratati unuia semne, abtineti-va. se poate termina urat de tot. cu prostu nu te pui. mai ales cand e protejat de conserva.

2. daca totusi ajungeti aici, moto vs masina....moto poate intra in locuri si poate intoarce asa cum o masina n-o poate face. io o luam dracu p-o alee, pa trotuar, pa oriunde ala cu masina nu putea.

3. daca aveti 1,7 si 50 kile si singura bataie la care ati participat a fost aia luata de la tata in copilarie, nu faceti d-astea. injurati in gand si treceti peste. ma rog, succesu nu e garantat nici daca ai 1,9 peste 100 kile si faci box de 20 de ani. poti sa ti-o iei la fel de bine. dar parca mai ai ceva sanse.

4. umblati si voi macar c-un spray paralizant la indemana. nu se stie cand poate fi de folos. macar daca dai de-o haita de caini si tot e bun la ceva.

5. chiar daca sinteti bazati pe bataie si aveti si spray si plm, incercati sa evitati orice confruntare. se poate termina urat si chiar daca initial ai fost victima si ai avut dreptate, in final poti sa sfarsesti pe post de agresor si mai platesti si daune. v-o spun din experienta. fuga e rusinoasa dar e sanatoasa. si e gratis.

 

ptr initiatorul topicului: nu-l lasa pa imbecilu ala sa scape! cum a facut cu tine va face si cu altcineva, indiferent ca e pe motor sau pe 4 roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pistol cu bile de metal si camera pe casca. La prima intentie tras pe dreapta, pus prietena sa sune la 112, tu rezolvat problema. Prefer sa planga ma-sa si eu sa dau declaratii la politie decat sa ajung tavalit cu motorul asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Stiu ca da aiurea sa cedezi, mai ales ca erai cu prietena , si nu sunt de accord cu ce a facut cel cu bmw-ul... dar dupa ce i-ai aratat "semnul obscen" si ai vazut ca mai are si alte intentii, cred ca cea mai buna decizie era sa incetinesti putin, sa-i lasi sa se indeparteze si sa iti vezi de drum.... nu stii niciodata cine e individul sau ce "dotari" are prin masina.Oricum,sper sa-l gasesti si sa iti faci dreptate, dar mai multa intelepciune pe viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pistol cu bile de metal si camera pe casca. La prima intentie tras pe dreapta, pus prietena sa sune la 112, tu rezolvat problema. Prefer sa planga ma-sa si eu sa dau declaratii la politie decat sa ajung tavalit cu motorul asa.

😂😂😂

Chuck Noris, stai bland ca faci forumu' da ras

😂😂😂

Ps: cand suna pisi la militieni sa strige tare "allahu akbar", stii ce repede sjung bajetii!!???

😂😂😂

Editat de euforiu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sfatul meu:

1. niciodata nu va bagati in kkturi d-astea cand aveti pasager. dupa ce ca simplu fapt de-a fi pasager pe doo roti e suficient de riscant, sa-l mai pui si-ntr-o situatie d-asta, n-are rost. cat de mult v-ar veni sa-i aratati unuia semne, abtineti-va. se poate termina urat de tot. cu prostu nu te pui. mai ales cand e protejat de conserva.

2. daca totusi ajungeti aici, moto vs masina....moto poate intra in locuri si poate intoarce asa cum o masina n-o poate face. io o luam dracu p-o alee, pa trotuar, pa oriunde ala cu masina nu putea.

3. daca aveti 1,7 si 50 kile si singura bataie la care ati participat a fost aia luata de la tata in copilarie, nu faceti d-astea. injurati in gand si treceti peste. ma rog, succesu nu e garantat nici daca ai 1,9 peste 100 kile si faci box de 20 de ani. poti sa ti-o iei la fel de bine. dar parca mai ai ceva sanse.

4. umblati si voi macar c-un spray paralizant la indemana. nu se stie cand poate fi de folos. macar daca dai de-o haita de caini si tot e bun la ceva.

5. chiar daca sinteti bazati pe bataie si aveti si spray si plm, incercati sa evitati orice confruntare. se poate termina urat si chiar daca initial ai fost victima si ai avut dreptate, in final poti sa sfarsesti pe post de agresor si mai platesti si daune. v-o spun din experienta. fuga e rusinoasa dar e sanatoasa. si e gratis.

 

ptr initiatorul topicului: nu-l lasa pa imbecilu ala sa scape! cum a facut cu tine va face si cu altcineva, indiferent ca e pe motor sau pe 4 roti.

:10:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In astfel de cazuri, fuga e cea mai sanatoasa.

 

SI sa iti fie invatare de minte, cand esti cu cineva pe moto, mai ales cu persoana iubita, NU FACI DIN ASTEA.

 

Cretini sunt multi, cocalari, imbecili, nu stii cu ce se dau jos din masina - bate, cutite, ciocane, mai stiu eu ce... Asta e, s-a intamplat, nu ai putut sa-l pacalesti pe ala pe strada, streseaza-l pe calea legala - politie, deschis proces civil pentru vatamare sau ce naiba spete au astia, tot ce se poate pe toate caile. Partea proasta, de care si tu cred ca esti constient ca va veni - amenintarile, tot felul de "golanii" si "bgabonteli". Indiferent ca legal ala poate primi max. o amenda de 3000 de lei si rca-ul lui sa va despagubeasca cu max. 1000 de euro dupa 4 ani de procese, ala (la cum l-a descris tu) va face presiuni asupra ta. Din pacate trebuie sa ai in vedere si asta...

 

O alta chestie naspa - ala daca n-are nici o urma pe masina, e mai complicat pentru tine, accidentul e cu atat mai greu de dovedit. Poate spune ca tu te-ai dezechilibrat si cazut, "prietenul" lui care era cu o masina in spate a vazut toata faza si poate sustine :( E de rahat, dar cam asta e situatia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru reply-uri.

 

O sa incerc sa raspund la toate.

 

success mult si bine ca ati scapat doar cu genunchii juliti si sper sa-i treaca prietenei teama ce se instaleaza acum.. sper sa il gaseasca politia.

si eu de fiecare data cand am aratat degetul am realizat imediat cat de rapid poate degenera o situatie ca asta. dobitocii se ofenseaza la un deget dupa ce tocmai ce erau sa te dea pe jos..

 

Merci pentru urari, la fel sunt si eu, am 28 de ani si conduc de 10 ani, de 2 ani moto. NU obisnuiesc sa fac asa ceva, pur si simplu am cedat nervos, m-am saturat de asemenea cacati in trafic.

 

In primul rand sanatate si minte multa! Cauta camerele din zona, eventual martori. Fa totul legal, in caz ca il afli pe individ!

 

Tocmai asta am facut acum, am fost la toate firmele/benzinariile din zona sa caut filmari si am rezolvat ceva in 2 locuri. Martori am deja 2 tipi care au mers in spatele nostru si au vazut totul. Merci !

 

Foarte important este sa spui ca omul a incercat sa te omoare !!! Exact cum a patit ala de la fantana Miorita . Pentru ca altfel nu ii potolesti. Cand dai declaratie specifici ca el a incercat de mai multe ori sa te dea jos de pe motocicleta, ceea ce poate fi considerata tentativa de omor.


» Post actualizat in 21 Jun 2016 17:37

Eu sincer daca pateam ce ai patit tu, ii dadeam dintii jos, chiar daca puteam sa am eu probleme. Si chiar daca nu e legal cred ca toti ar trebui sa facem asta. Sa batem cate un pi*at d'asta in fiecare zi, pana nu se mai cred toti smecheri cand au un cotet de masina.

 

Exact asta o sa si declar, nu am de gand sa-l iert sub nicio forma. Crede-ma ca si intentia mea a fost de a-i sparge dintii, dar dupa ar fi declarat c-a fugit de la locul accidentului pt ca l-am "agresat" eu si s-a speriat.

 

E scumpă o cameră?

 

Nu este, am asa ceva pe casca, dar mi-a murit bateria pe la jumatatea drumului. Chiar ii aratam dobitocului cu degetul spre camera in timp ce incerca sa ma dea jos ca filmez totul in speranta ca se va speria si va pleca. Da, stiu, este vina mea ca n-am mai schimbat bateria dintr-o lene foarte proasta cand am plecat de la Comana.

 

Bataia nu e o solutie,dar e foarte indicata in unele momente sa fie aplicata la idioti din astia.

 

Asta spuneam si mai sus, ca nu m-ar fi ajutat deloc sa dau in el.

 

Pai se pare ca solutiile actuale nu ne garanteaza ca scapam de ratatii astia. Toti cretinii care nu stiu sa vorbeasca isi iau o saracie din asta de masina, ca apoi sa terorizeze alti oameni in trafic.... Pentru ce sa ii ierti pe astia sau sa te gandesti la alte solutii. Am avut o problema cu unul ca asta si pe el nici nu il interesa de amenda, oricum nu o platea. In plus, majoritatea cretinilor au deja dosar penal, asa ca nu ii incomodeze inca ceva acolo.

 

Din pacate asta e tara de (cuvant urat) in care traim. Si asta pentru ca li se permite sa o arda asa, iar foarte multi o lasa balta cand patesc asa ceva.

 

Si cica sa fii calm.. n-ai cu cine ma nene.

Tu incerci sa eviti orice conflict si el parca mai rau face, e atunci e musai sa te pui cu bataia pe el, altfel nu ai nici o sansa.

Eu unul in locul tau as fii oprit dupa ce am vazut intentiile are omul adica pur si simplu sa dea peste mine.

Cum a spus si Penetru o camera pe casca era de ajutor.

 

Nu aveam cum sa opresc, eram cu prietena in spate si nu puteam sa-i risc viata sub nicio forma. Tipul putea sa aiba cutit/pistol/baioneta/mortii lui in masina si sa ne raneasca pe amandoi, daca eram singur pe motor, ar fi decurs altfel lucrurile. Eu eram echipat complet de sus pana jos, in afara de genunchere. La fel si prietena

 

Cocalaru bashit are Rca la CARPATICA Craiova. Daca este cineva pe aici si are acces la baza de date Carpatica ar putea sa dea o MANA de ajutor . Apoi e mai simplu (vezi foto 1 si 2 ).

 

Am verificat si eu la RCA, am vazut ca are la Carpatica, nu stiu exact cum pot sa fac rost de informatii, dar banuiesc ca se ocupa politia deja.

 

nu-l vad bine pe fraier.

in ordine aleatorie se face vinovat de sicanare in trafic, tentativa de omor, provocare accident cu victime, fuga de la locul accidentului si ce-o mai fi.....

stai pe capul militiei sa-si faca datoria.

sanatate prietenei

 

Am vorbit deja cu avocat, e cam grava treaba, nici eu nu-l vad bine. Merci frumos !

 

in momentul de liniste dupa ce facusi stanga, eu as fi rugat-o pe domnisoara sa se dea jos si rezolvam intre baieti problema. e usor sa vorbim acum dupa, nu vreau sa imi imaginez ce iti trecea prin cap, dar daca erai singur poate rezolvai altfel..camerele din zona vor face diferenta, depunde plangere! obligatoriu, tentativa de omor!

 

Mda, nu stiu ce sa zic, crede-ma ca in momentul in care vezi ca sunt 2 masini care incearca sa dea peste tine, primul lucru pe care vrei sa-l faci este sa scapi cu viata, nu sa-ti faci planuri de genul asta, plus ca nu stii niciodata ce au in masina, chiar daca esti echipat. Evident ca voi depune plangere. Merci

 

 


» Post actualizat in 21 Jun 2016 19:43
Nu stiu care e faza, dar forumul nu ma mai lasa sa pun quote-uri asa ca o sa folosesc ghilimele
"Politia stie deja cine e ! Baga-l in
puscarie !"
Stie ca este din Craiova, mai mult nu mi-au spus, acolo sper sa ajunga.
"Mai ieftina e o tigara. Tras frumos pe dreapta, fumat, calmat, mers mai departe. Doar n-o sa stea sa te astepte. Daca vine el la bataie, sunt martori, porti manusi, casca... Nu iti dai casca jos niciodata in astfel de situatii."
Dupa cum am spus si mai sus, asta cu bataia merge cand esti singur, cand esti cu o femeie in spate e cam greu sa te pretezi la asa ceva. Plus ca in momentele alea de adrenalina, repet, vrei doar sa scapi cu viata.
"Vorbeste si cu un avocat specializat pe accidente, astia stiu cum sa activeze militienii "

Am facut asta deja.

 

 

 

"sfatul meu:
1. niciodata nu va bagati in kkturi d-astea cand aveti pasager. dupa ce ca simplu fapt de-a fi pasager pe doo roti e suficient de riscant, sa-l mai pui si-ntr-o situatie d-asta, n-are rost. cat de mult v-ar veni sa-i aratati unuia semne, abtineti-va. se poate termina urat de tot. cu prostu nu te pui. mai ales cand e protejat de conserva.
2. daca totusi ajungeti aici, moto vs masina....moto poate intra in locuri si poate intoarce asa cum o masina n-o poate face. io o luam dracu p-o alee, pa trotuar, pa oriunde ala cu masina nu putea.
3. daca aveti 1,7 si 50 kile si singura bataie la care ati participat a fost aia luata de la tata in copilarie, nu faceti d-astea. injurati in gand si treceti peste. ma rog, succesu nu e garantat nici daca ai 1,9 peste 100 kile si faci box de 20 de ani. poti sa ti-o iei la fel de bine. dar parca mai ai ceva sanse.
4. umblati si voi macar c-un spray paralizant la indemana. nu se stie cand poate fi de folos. macar daca dai de-o haita de caini si tot e bun la ceva.
5. chiar daca sinteti bazati pe bataie si aveti si spray si plm, incercati sa evitati orice confruntare. se poate termina urat si chiar daca initial ai fost victima si ai avut dreptate, in final poti sa sfarsesti pe post de agresor si mai platesti si daune. v-o spun din experienta. fuga e rusinoasa dar e sanatoasa. si e gratis.
ptr initiatorul topicului: nu-l lasa pa imbecilu ala sa scape! cum a facut cu tine va face si cu altcineva, indiferent ca e pe motor sau pe 4 roti."
1. Da, recunosc in totalitate ca am facut un gest (cuvant urat) cu pasager in spate. Pur si simplu am clacat, repet, din motiv ca m-am saturat de cacatii astia.
2. Asa am incercat sa fac, d-aia am facut dreapta pe strada, pt ca ei au mers in fata si am crezut ca scap de ei, am reusit sa scap doar de unul. Plus ca la viteza aia mare, risti sa te lovesti si cu altcineva din trafic, nu e chiar ca in filme.
3. Am 1,85 si 80kg. Era foarte sfrijit omul, corp la corp n-ar fi avut nicio sansa la cum eram echipat, dar repet, nu puteam sa risc sa opresc cu prietena in spate, riscam sa vina si celalat si sa iasa mult mai urat.
Nu-l las sa scape, sunt dispus sa merg pana la capat oricum.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ceva asemănător am pățit acum câteva zile,dar ma rog nu asa cu intentii de trântit și eram fără pasager,dat jos din masina omu venit la mine, am avut timp sa pun motorul pe cric,administrat o casca în gura căzut pe jos, eu urcat pe motoreta și mi am continuat drumul liniștit, ma rog nu recomand astfel de comportament dar riscam sa mi-o dea din moment ce a venit la mine.

În situații de astea folosițiva de echipament, măcar avantajul asta sa îl avem

Editat de Catalin Mihai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...