Sari la conținut

Accident Bucuresti, zona Berceni


Damsteric
 Share

Postări Recomandate

 

Da fetitzo, ai ajuns la avocati ca nu l-ai mierlit pe ala. Daca faceai treaba corect, ala nu mai depunea plangere si tu ii dadeai familia in judecata pentru daune morale ca te-a speriat ca te omoara si erai in legitima aparare. Daca-i dai, da-i sa nu se mai scoale. Daca nu, baga putza-ntre picioare si cara-te. Sau lasa-te calcat in picioare sa nu cumva sa ajungi sa dai declaratii.

La primul pe care il omori, fa-ti un alias pe forum si posteaza cu poze cu tot. Vezi sa fie de la internet cafe, sa nu iti ia urma. Plin de viteji online...

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

 

Da fetitzo, ai ajuns la avocati ca nu l-ai mierlit pe ala. Daca faceai treaba corect, ala nu mai depunea plangere si tu ii dadeai familia in judecata pentru daune morale ca te-a speriat ca te omoara si erai in legitima aparare. Daca-i dai, da-i sa nu se mai scoale. Daca nu, baga putza-ntre picioare si cara-te. Sau lasa-te calcat in picioare sa nu cumva sa ajungi sa dai declaratii.

Da, ma. Trebuia sa-l omoare ca i-a luat bicicleta la voleu. Tu te auzi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu esti pregatit sa te aperi pe tine si bunurile tale pana la capat, de ce sa mai faci scandal prietenas? Nu mai bine, vorba alora de dinainte, taci si-nghiti? E asa de usor, tot ce ai de facut e sa lasi agresorul sa te bata, eventual sa te omoare el pe tine, ca tie ti-e frica de avocati si declaratii...

 

Muricanii zic "Better judged by 12 than carried by 6". Tind sa fiu de acord cu ei.

 

E jungla, flacai. Marlanii si interlopii sunt mai multi ca voi, mai pregatiti, au mult mai putine de pierdut dintr-un caft pe strada. Legea are valoare abia dupa ce vine politia, uneori nici atunci. Pana atunci esti tu cu nebunul. Dai sa nu se mai scoale sau fugi, cam astea-s singurele variante. Si sa fugi e uneori alegerea cea mai buna. In cazul asta n-a fost, ca era sa se lase cu mortaciuni.

Editat de bigFatAss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca nu esti pregatit sa te aperi pe tine si bunurile tale pana la capat, de ce sa mai faci scandal prietenas? Nu mai bine, vorba alora de dinainte, taci si-nghiti? E asa de usor, tot ce ai de facut e sa lasi agresorul sa te bata, eventual sa te omoare el pe tine, ca tie ti-e frica de avocati si declaratii...

 

Muricanii zic "Better judged by 12 than carried by 6". Tind sa fiu de acord cu ei.

 

E jungla, flacai. Marlanii si interlopii sunt mai multi ca voi, mai pregatiti, au mult mai putine de pierdut dintr-un caft pe strada. Legea are valoare abia dupa ce vine politia, uneori nici atunci. Pana atunci esti tu cu nebunul. Dai sa nu se mai scoale sau fugi, cam astea-s singurele variante. Si sa fugi e uneori alegerea cea mai buna. In cazul asta n-a fost, ca era sa se lase cu mortaciuni.

Bre, cand ai femeia dupa tine, ar fi bine sa te gandesti de 2 ori inainte sa sari la bataie...pentru ca daca dubiosul da in tine, va da si-n ea. Si daca o bagi pe aia ca ea nu va pati nimic, iti zic eu din proprie experienta ca ea si-o va lua cot la cot cu tine. Poti trai cu asta?! (Presupunanad ca nu esti din Vaslui)...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Da fetitzo, ai ajuns la avocati ca nu l-ai mierlit pe ala. Daca faceai treaba corect, ala nu mai depunea plangere si tu ii dadeai familia in judecata pentru daune morale ca te-a speriat ca te omoara si erai in legitima aparare. Daca-i dai, da-i sa nu se mai scoale. Daca nu, baga putza-ntre picioare si cara-te. Sau lasa-te calcat in picioare sa nu cumva sa ajungi sa dai declaratii.

Te las pe tine sa le dai pana nu se mai scoala. De curiozitate, cati ani ai?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de obicei daca iti dai pantalonii jos si ramai in pu la goala, agresorul se potoleste, mai ales daca il inviti la o lupta corp la corp

cel mai tare e ala de la final care nu zice nimic dar ii ocoleste finutz prin spate si scoate direct pistolul.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A fost cu intentie, deci nu e un simplu accident rutier cum o sa simti presiuni din toate directiile. Deci nu e din culpa. Cauta camere martori si orice alte dovezi. Nu lasa hartiile premergatoare sa plece pe accident rutier. Dupa o sa vezi avantajele. Vorbeste cu un avocat si arde-l legal pe nenorocit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pesonal cred ca ai gestionat prost situatia. In primul rand nu e politicos sa fluturi degete prin trafic, iar daca o faci fi pregatit sa tragi pe dreapta daca este cazul (cum a fost in situatia ta) si sa-ti sustii punctul de vedere nu sa fugi. Daca te gandesti sa fugi, sa nu o faci niciodata cu pasager ca ala n-are nicio vina ca esti tu zmeu. Daca n-ai pasager si vrei sa fugi fi sigur ca tu ai skillul necesar si experienta sa-i pierzi prin trafic fara sa-ti rupi gatul.

Astea fiind spuse, daca te comporti ca un smardoi (nu c-ar fi ceva rau in asta) pai fii pana la capat, nu insulta alti oameni in trafic dupa care sa fugi de ei si sa-i faci citez "cacati" pe forum.

 

Just my two cents..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pesonal cred ca ai gestionat prost situatia. In primul rand nu e politicos sa fluturi degete prin trafic, iar daca o faci fi pregatit sa tragi pe dreapta daca este cazul (cum a fost in situatia ta) si sa-ti sustii punctul de vedere nu sa fugi. Daca te gandesti sa fugi, sa nu o faci niciodata cu pasager ca ala n-are nicio vina ca esti tu zmeu. Daca n-ai pasager si vrei sa fugi fi sigur ca tu ai skillul necesar si experienta sa-i pierzi prin trafic fara sa-ti rupi gatul.

Astea fiind spuse, daca te comporti ca un smardoi (nu c-ar fi ceva rau in asta) pai fii pana la capat, nu insulta alti oameni in trafic dupa care sa fugi de ei si sa-i faci citez "cacati" pe forum.

 

Just my two cents..

 

 

Am deschis topicul asta pentru a informa si pe altii, pentru a incerca sa aflu ceva informatii legat de ce s-a intamplat si eventual pentru ca altii sa traga niste invataturi/concluzii sau la fel de simplu sa ignore.

Deci daca nu ma poti ajuta cu nimic, mai bine treci la urmatorul topic. Ce as fi putut sa fac sau cum ar fi trebuit sa gestionez situatia, stiu si eu la 7 zile dupa accident, n-am nevoie sa-mi explice altcineva.

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pesonal cred ca ai gestionat prost situatia. In primul rand nu e politicos sa fluturi degete prin trafic, iar daca o faci fi pregatit sa tragi pe dreapta daca este cazul (cum a fost in situatia ta) si sa-ti sustii punctul de vedere nu sa fugi. Daca te gandesti sa fugi, sa nu o faci niciodata cu pasager ca ala n-are nicio vina ca esti tu zmeu. Daca n-ai pasager si vrei sa fugi fi sigur ca tu ai skillul necesar si experienta sa-i pierzi prin trafic fara sa-ti rupi gatul.

Astea fiind spuse, daca te comporti ca un smardoi (nu c-ar fi ceva rau in asta) pai fii pana la capat, nu insulta alti oameni in trafic dupa care sa fugi de ei si sa-i faci citez "cacati" pe forum.

 

Just my two cents..

 

Ai omis ceva,nu el a inceput altercatia.Apai,din tastatura,toti sunteti crai.

 

Pentru postul asta meriti niste bere.

Valabil si pentru tine.

Right !

Wrong!
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai spune? In trafic trebuie sa te comporti ca un om, nu ca o maimuta..si sa arati degete,oo si alte cele. Te crezi "pyzdos"? Ti o iei !

 

Am deschis topicul asta pentru a informa si pe altii, pentru a incerca sa aflu ceva informatii legat de ce s-a intamplat si eventual pentru ca altii sa traga niste invataturi/concluzii sau la fel de simplu sa ignore.

Deci daca nu ma poti ajuta cu nimic, mai bine treci la urmatorul topic. Ce as fi putut sa fac sau cum ar fi trebuit sa gestionez situatia, stiu si eu la 7 zile dupa accident, n-am nevoie sa-mi explice altcineva.

Merci

Asteptam cu nerabdare concluziile. Eu unul, sunt tare curios cum se inchide povestea asta. Imi aduce aminte de o intamplare de acum 20 de ani, cand unul care avea spate, mi-a spart maxilarul. A urmat politie si apoi tot cartierul de rromi la usa mea, ca sa-l iert. Mars, ma! A platit si a inteles de ce a platit.

Editat de Cinefilul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

A platit si a inteles de ce a platit.

Ar fi o premieră sa inteleaga țiganu' ca a facut ceva rau si ca merita pedeapsa. Sunt chiar curios cum ai ajuns sa il suspectezi de atari capacitati morale.

La ei nu exista cale de mijloc, ori esti smecher si rupi maxilare, ori e ala mai smecher si te milogesti sa te ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine este incredibil cum poate cineva sa te urmareasca juma' de bucuresti si sa dea jos cu tine. indiferent cite degete arati...

sintem o natie de primitivi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar fi o premieră sa inteleaga țiganu' ca a facut ceva rau si ca merita pedeapsa. Sunt chiar curios cum ai ajuns sa il suspectezi de atari capacitati morale.

La ei nu exista cale de mijloc, ori esti smecher si rupi maxilare, ori e ala mai smecher si te milogesti sa te ierte.

A inteles si a platit, cum spuneam. Am stat de vorba dupa, la aproape un an. Insa cand l-au luat, a trebuit sa merg eu la politie, la vreo doua luni de la incident si sa le spun unde sa-l gaseasca, la modul "mergeti acum acolo, si o sa-l gasiti". Oamenii imi tot spuneau ca nu e acasa. :))
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pt mine este incredibil cum poate cineva sa te urmareasca juma' de bucuresti si sa dea jos cu tine. indiferent cite degete arati...

sintem o natie de primitivi

o planeta de primitivi. asta se doreste, este premeditata situatia.

economic vorbind o planeta de primitivi este mai banoasa pt unii.

 

cate fimulete vrei cu primitivi din astia din USA, GBR, Rusia... etc vrei?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am deschis topicul asta pentru a informa si pe altii, pentru a incerca sa aflu ceva informatii legat de ce s-a intamplat si eventual pentru ca altii sa traga niste invataturi/concluzii sau la fel de simplu sa ignore.

Deci daca nu ma poti ajuta cu nimic, mai bine treci la urmatorul topic. Ce as fi putut sa fac sau cum ar fi trebuit sa gestionez situatia, stiu si eu la 7 zile dupa accident, n-am nevoie sa-mi explice altcineva.

Merci

 

Asta faceam, subliniam invataturi/concluzii ex: asuma-ti responsabilitatea pt actiunile tale, nu-ti pune pasagerul in pericol... lucruri de genul asta. Nu pentru tine in special cat pentru restul forumului sau pentru posteritate. Din moment ce ai ales sa deschizi un topic e o discutie publica si e normal sa te astepti ca nu toata lumea sa fie de acord cu tine.

 

Ai omis ceva,nu el a inceput altercatia.Apai,din tastatura,toti sunteti crai.

 

Altercatia a inceput cand i-a aratat degetul, pana in momentul ala era vorba doar de o depasire agresiva in trafic. Daca si tu esti genul care scuipa si fuge asta nu inseamna ca toti suntem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar chiar asa, ce s-a intamplat ? ce ai rezolvat cu proprietarul masinii sau cum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...