Sari la conținut

Accident Bucuresti, zona Berceni


Damsteric
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 150
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

normal ca avea dreptul frate, era in legitima aparare, iar cea mai buna defensiva este atacul, se stie

daca iesi din casa trebuie sa fii pregatit sa te duelezi cu totz dujmanii

fraieru daca e tupeist si a parasit siguranta casei sale asta merita.

merit bere pentru cuvintele astea.

Editat de robert23mg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Asta faceam, subliniam invataturi/concluzii ex: asuma-ti responsabilitatea pt actiunile tale, nu-ti pune pasagerul in pericol... lucruri de genul asta. Nu pentru tine in special cat pentru restul forumului sau pentru posteritate. Din moment ce ai ales sa deschizi un topic e o discutie publica si e normal sa te astepti ca nu toata lumea sa fie de acord cu tine.

 

 

Altercatia a inceput cand i-a aratat degetul, pana in momentul ala era vorba doar de o depasire agresiva in trafic. Daca si tu esti genul care scuipa si fuge asta nu inseamna ca toti suntem.

Ma confunzi. Oricum,daca tu prin sicanare intelegi depasire agresiva,atunci....aia e'.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o planeta de primitivi. asta se doreste, este premeditata situatia.

economic vorbind o planeta de primitivi este mai banoasa pt unii.

 

cate fimulete vrei cu primitivi din astia din USA, GBR, Rusia... etc vrei?

nu stiu cite filmulete exista, iar rusia este ceva ce nu ma intereseaza.

eu circul mult, asa, mai la vest si nu am vazut sicane in trafic, DELOC. din ungaria incolo, ti se face loc si pe nationale si in orase la semafoare, nimeni nu este frustrat ca tu te bagi sau mergi cu viteza mai mare decit cazanul celuilalt. si nici gesturi nu am vazut sau claxoane sau altercatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cite filmulete exista, iar rusia este ceva ce nu ma intereseaza.

eu circul mult, asa, mai la vest si nu am vazut sicane in trafic, DELOC. din ungaria incolo, ti se face loc si pe nationale si in orase la semafoare, nimeni nu este frustrat ca tu te bagi sau mergi cu viteza mai mare decit cazanul celuilalt. si nici gesturi nu am vazut sau claxoane sau altercatii.

afara lumea este mai calma, dar de afara ne-au venit cazurile extreme...

ala din linkul postat de mine, i don't care, asiaticul care s-a suit cu jepanul peste motociclete, ala tot cu jepanu care si-a luat o casca in cap... etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu pot sa mai dau detalii aici. A citit si politia threadul asta si cel mai probabil se uita si soferul bmw-ului. Nu vreau sa-l tin la curent cu situatia.

Cand se calmeaza un pic treaba, o sa scriu si care a fost rezolvarea. Multumesc

Editat de Damsteric
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Momentan nu pot sa mai dau detalii aici. A citit si politia threadul asta si cel mai probabil se uita si soferul bmw-ului. Nu vreau sa-l tin la curent cu situatia.

Cand se calmeaza un pic treaba, o sa scriu si care a fost rezolvarea. Multumesc

Politia stie sa citeasca??

 

 

ACAB daca tot citesc :D

 

De soferul BMWului nu mi teama , probabil ca daca nu is cifre nu stie .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Mai ieftina e o tigara. Tras frumos pe dreapta, fumat, calmat, mers mai departe. Doar n-o sa stea sa te astepte. Daca vine el la bataie, sunt martori, porti manusi, casca... Nu iti dai casca jos niciodata in astfel de situatii.

si cum fumezi?

 

nici eu nu inteleg dece nu a oprit, imi imaginez ca ii era frica sa nu-l bata cioara(ile) din bmw ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 9 months later...

Dupa cum am promis acum mai bine de un an, pentru cei care au urmarit si sunt interesati de rezultat, revin cu un raspuns final.

 

Am primit astazi din partea Judecatoriei Bucuresti, ordonanta de CLASARE. Nu s-au intrunit suficiente dovezi/elemente constitutive ale acestei infractiuni, drept urmare nu intra sub fapta penala si se claseaza :)


Cu alte cuvinte, Politia nu a reusit sa-l gaseasca pe faptas si la revedere.

 

Ce am invatat din asta? Ca uneori trebuie sa-ti mai faci dreptatea si cu mana ta, sa nu te bazezi mereu pe institutiile statului si sa nu respecti legea ca la carte. Si, daca vreodata vreau ciordesc ceva sau sa dau cu masina peste cineva pe strada (de fapt orice tip de magarie), sa-mi iau niste numere false, ca politia cu siguranta nu ma va gasi, este chiar atat de simplu.

 

Multumesc inca o data celor care mi-au trimis mesaje de sustinere acum un an, si celor care au aruncat cu (cuvant urat) in mine. Fiecare sa traga ce invatatura vrea din intamplarea mea si sa aiba grija in trafic.

 

Se poate inchide topicul. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda.

concluzia este clara din pacate.

cineva se cunoaste cu altcineva...

tu nu cunosti pe nimeni / cine trebuie...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

....

 

Ce am invatat din asta? Ca uneori trebuie sa-ti mai faci dreptatea si cu mana ta, sa nu te bazezi mereu pe institutiile statului si sa nu respecti legea ca la carte. Si, daca vreodata vreau ciordesc ceva sau sa dau cu masina peste cineva pe strada (de fapt orice tip de magarie), sa-mi iau niste numere false, ca politia cu siguranta nu ma va gasi, este chiar atat de simplu.

 

....

Doar atat ai invatat din toata tarasenia asta? ...trist! :(

 

Partea cu: stai linistit in trafic, nu-ti pune pasagerul in pericol. etc.., si ce au mai scris colegii in paginile anterioare nu ai invatat-o, sau o ignori?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Doar atat ai invatat din toata tarasenia asta? ...trist! :(

 

Partea cu: stai linistit in trafic, nu-ti pune pasagerul in pericol. etc.., si ce au mai scris colegii in paginile anterioare nu ai invatat-o, sau o ignori?

 

Linistit in trafic am stat intotdeauna, nu mai avea sens sa mentionez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...