Sari la conținut

Accident Pod Grant


aham
 Share

Postări Recomandate

BMW LT vs taximetrist Speed. Am stat pana a venit Smurd. Rider ok, acuza dureri la gleznă și la genunchi. Ceva zgârieturi pe mâini. Stare generala bună, puțin în stare de şoc. Venise și fiul la locul accidentului.
Revin cu poze

post-2911-0-86051300-1466627863_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Taximetristul a tras de volan sa intre pe breteaua care leagă Calea Giulesti de pod. Cică era obturat de un tir și de asta nu a văzut

post-2911-0-68663900-1466627894_thumb.jpg

post-2911-0-42349900-1466627903_thumb.jpg

post-2911-0-60241800-1466627912_thumb.jpg

post-2911-0-33935600-1466627922_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire rapida! Sper sa scape usor. Si sa rezolve ceva cu taximetristu'.

 

 

Ma nene, asta are si girofaruri?

Si jeaca cu "Polite" :)

Editat de LexDee
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Update. Omul e la Universitar. Jegul de taximetrist a dat-o la întors, ca nu ar fi fost vina lui. Din ce am înțeles martora și-a luat și ea viteză, deci situația va fi de cacao.

Așa că ochii mari și atenția cât China!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca pe asta care seamana cu politia se urca..noi...ne meritam soarta din Romania

Probabil ca, daca l-ar fi zarit, nu s-ar fi urcat. Doar ca taximetrist care sa se asigure e deja ceva de domeniul fantasticului... Ar fi bun ceva gen KKK.

Recuperare rapida motociclistului si spor la recuperarea daunelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

................... Jegul de taximetrist a dat-o la întors, ca nu ar fi fost vina lui. ..................

de aia trebuie mers direct la politie

sau macar completat pe loc amiabila si semnat de vreo doi martori

 

Este fosta motocicleta oficiala, le mai gasesti prin Franta sau Germania.

cam cat costa o astfel de jucarie ''casata-pensionata'' ?

 

Al treilea accident pe ziua de azi, doar in Bucuresti. Wow.

si a inceput o noua zi....

atentie la neatentia altora!

 

 

 

recuperare grabnica si usoara colegului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E si o motocicleta mica si invisibila si cu o culoare de camuflaj.

In mod normal trebuie sa vine politia la locul accidentului pentru investigatie, daca s-a anuntat accident cu raniti. Si atunci isi dau seama cine minte.

Daca nu au venit la fata locului, mai aveti pozele, poate ajuta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai da.

Am mai azut martori influentati de taximetristi.

Banuiesc ca totusi nu o sa fie probleme cu stabilirea vinovatiei, mi se pare clar ce s-a intamplat dupa urmele. Politisti rutier probabil au zilnic de a face cu mincinosi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si pe mine era sa ma darame un taximetrist azi, s-a bagat peste mine, l-am claxonat,m-am uitat la el si el imi facea cu mana si ranjea....ce sa le ceri, daca atata ii duce, sa se bage aiurea,sa stea "cu mana intinsa " parcati pe trecerile de pietoni si in curbe la intersectii... Sanatate pilotului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Consider că, foarte mulți taximetriști încalcă normele care conduc la un dezechilibru socio-economic. De ce un dezechlibru social pentru că incidentele, accidentele sau chiar tragediile conduc la asta. De ce economic ? Pentru că anumite persoane în goana dupa banii fraudeaza statul și sporesc riscul de pierderi de vieti omenști.

 

În primul rând, unii operatori de transport persoane în regim taxi încalcă normele specifice Autoritati Române de Transport ( o parte din soferi nu dețin atestatul de conducator auto profesional-taxi) și totusi îi angajeaza sau pun la dispoziție masina/licența unor persoane care nu îndeplinesc acestă norma cu caracter obligatoriu.

 

În al doilea rând, se intamplă ca operatori de transport sa încalce normele muncii, mai exact, să nu aibă o evidență corespunzatoare a tuturor soferilor( documentația obligatorie a soferului pentru a presta serviciu de taximetrie, cum ar fi atestatul de conducator auto profesional, avizul medical, avizul psihologic, copie buletin, copie permis și altele .....).

 

În al treilea rand, o parte dintre taximetristi nu respectă normele specifice legislației rutiere, aici, cazurile si exemple sunt nenumerate, precum întoarcerea în loc nepermis, staționarea în loc nepermis, oprirea bruscă în loc nepermis, schimbarea de banda fara semnal si multe altele.

 

Nu in ultimul rând, se încalcă normele din codul civil. Adesea taximetristi calomnizează si amenință in permisa ca ei ,,au client și se grabesc,, . Pot sa inteleg asta, insa nu sa imi încalci drepturile fundamentale și sa-mi aduci prejudici morale.

 

În concluzie, toate aceste încalcari de norme, atât din partea operatorilor de transport-taxi, cât si din partea soferilor de taxi cresc pe zi ce trece riscul de pagube materiale si umane.

 

Iar acum, vă intreb : Cât să mai suportam toate astea? De ce sa acceptam sa ne fie încalcate drepturile fundamentale? De ce au murit oamenii care luptau pentru drepturile noastre? De ce sa acceptam azi-sa fim aproape de un accident, maine-sa se intample un accident, iar in cea de-a treia zi- cineva care doar si-a exercitat dreptul si pasiunea să ajungă în pământ?

Va intreb din nou:Ce speranța să mai avem, că maine nu vom fi noi implicați într-un astfel de accident? In conditile în care motocicleta, dupa cum se poate observa în imagini( este de dimensiuni mari și dotată cu echipament și semnalizata pentru a fi cât mai vizibilă) și totuși.......... Putem lua atitudine? Putem fi uniti pentru a preveni accidente de felul acestă sau chiar mult mai grave? Avem curaj sau preferam să traim în conditiile acestea cu speranța,, eu nu voi pati nimic pentru ca mereu sunt in alerta,,?

Eu îmi propun, să nu las situatia așa și ca în termen de 30 zile să reusesc să trag un semnal puternic de alarma legat de toate aceste aspecte.

Editat de ana16
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce amiabila man,cerei cateva mii de coco daca nu esti sifonat prea rau si faci amiabila,nu vrea,la politie,si te duci si la spital ca sa ii faca dosar pentru vatamare,am un prieten care a avut accident,a iesit putin sifonat dar mobra praf facuta,i-am zis nu face amiabila,a facut amiabila,aia de la asigurari zic ca el ar fi vinovat desi cel cu care a avut accident a recunoscut ca el e vinovat,rezultatul? stat in medical o saptamana,dat banii pe medicamente,mobra sta pe dreapta,sezonul s-a dus pentru el,aia de la asigurari nu o sa ii dea banii,ramane sa se judece cu ei,iar vinovatul scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce amiabila man,cerei cateva mii de coco daca nu esti sifonat prea rau si faci amiabila,nu vrea,la politie,si te duci si la spital ca sa ii faca dosar pentru vatamare,am un prieten care a avut accident,a iesit putin sifonat dar mobra praf facuta,i-am zis nu face amiabila,a facut amiabila,aia de la asigurari zic ca el ar fi vinovat desi cel cu care a avut accident a recunoscut ca el e vinovat,rezultatul? stat in medical o saptamana,dat banii pe medicamente,mobra sta pe dreapta,sezonul s-a dus pentru el,aia de la asigurari nu o sa ii dea banii,ramane sa se judece cu ei,iar vinovatul scapa.

De ce ne gandim doar la pedepse? Cand putem sa ne gandim la preventie.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ana: pentru ca preventia nu functioneaza in rromania. Singurul lucru care ii poate descuraja pe muistii astia cu masini galbene e sa-i bagi in parnaie cum ii prinzi ca calca pe bec.

Poate o amenda mai mare .....ar fi solutia.....pană una alta sunt tot oamenii sunt.....si au si ei drepturi......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu o sa se faca nimic prea curand,cascati ochii si urechile,purtati echipament ,aveti grija voi de voi ca nu are nimeni,chestiile astea au devenit deja la ordinea zilei,vorba colegului cand ii prinzi,trebuie calcati pe bec,si sfatul care il dau si celorlalti mereu,evitati orasul !!!Nu se merita sa mergi cu motorul in orasul asta,in tara asta,cel putin daca esti nevoit sa o faci evita orele de varf,incearca sa folosesti o viteza mai mica te poate scapa de multe ori,incercati sa folositi motocicleta mai mult in afara orasului,merita,avem destule trasee frumoase si peisaje.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...