Sari la conținut

trage dreapta


Postări Recomandate

salut la toti motoristii.am si eu un scuter de 150 cmc honda pantheon si in mers la 50 kmh cand iau mainile de pe ghidon trage dreapta si incepe sa intre in voblaj.stiu ca la cadru nu sa umblat si nu a fost lovit.cine poate sa-mi spuna de la ce ar fi si la ce service ma pot duce in bucuresti.bafta multa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si unu e mai greu decat celalat?!sau,,, is indepentente unu de celalat?nu e strans axul ala bine sa se misca altfel unu fata de celalat???

 

Arunca jos cauciucul ala dracului....

Fix,da fix asa face suzuki-ul de 125 al lu'fostu socru.guma e muci,uzat neuniform,si ata rupta in el

» Post actualizat in 27 Jun 2016 19:16

Sauuuu,de la toba ;)

e prea grea,si il trage laoparte,iar cand iei mainile jos de pe el,scuteru' simte si se oftica

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` de ce ai lua amandoua mainile de pe ghidon?

cum adica?sa ma inchei la slitz.ce intrebare penibila este asta?am luat mainile de pe ghidon sa vad daca vobleaza sau trage stanga sau dreapta.tu mergi cu mainile lipite de ghidon?te rog nu-mi raspunde ca imi dau seama cum gandesti

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:09

Stiu ca baietii de la Scuter centre erau super ok, e undeva pe langa tineretului service-ul

mercii,stiu unde sunt si am sa le fac o vizita

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:10

Nu stii tu sa l repari. Du-l domne la zenklawa garage ca ti-l face meseriasu ala sa traga si in cealalta parte :)

mercii.prin ce zona este?

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:11

Ahahaha

de ce razi ca prostul?

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:12

Si unu e mai greu decat celalat?!sau,,, is indepentente unu de celalat?nu e strans axul ala bine sa se misca altfel unu fata de celalat???

 

Arunca jos cauciucul ala dracului....

Fix,da fix asa face suzuki-ul de 125 al lu'fostu socru.guma e muci,uzat neuniform,si ata rupta in el

» Post actualizat in 27 Jun 2016 19:16

Sauuuu,de la toba ;)

e prea grea,si il trage laoparte,iar cand iei mainile jos de pe el,scuteru' simte si se oftica

:D

raspuns de om prost

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu destept :))))))

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:33

Auzi soparla :D

dar nu vrei sa-i montezi un telescop de ghidon la service?!

O vulcanizare cauta si schimba-i opincile dreacului,lasa tu service-ul in pace ca ramai fara furca/roata :D (alex-en)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da` de ce ai lua amandoua mainile de pe ghidon?

asa verifici o "bicicleta" , nu ar trebui sa fie probleme nici la viteze mari

» Post actualizat in 28 Jun 2016 06:28

salut la toti motoristii.am si eu un scuter de 150 cmc honda pantheon si in mers la 50 kmh cand iau mainile de pe ghidon trage dreapta si incepe sa intre in voblaj.stiu ca la cadru nu sa umblat si nu a fost lovit.cine poate sa-mi spuna de la ce ar fi si la ce service ma pot duce in bucuresti.bafta multa

rulmet jug, cantitati inegale de ulei in telescoape, jocuri la articulatiile basculei si/sau amortizor central, cadru stramb sau roata spate dezaliniata

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebasem in ideea ca ma gandeam din diverse motive, ca poate esti vreun smecher(ironie) d-asta cu scuter de 150 pe primarie care o arde fara maini pe ghidon printre babele care pleaca de la biserica, pana la aprozar sa-si ia o sticla de bere. Stii ce? Am ghicit... Acum am vazut ca esti din Berceni.

 

Eu credeam ca starea tehnica se verifica cu ambele maini pe ghidon, sau cu una. Cat timp te simti in siguranta cu cel putin o mana, de ce te-ar manca in poponeata sa mergi fara? Inca putin si sarim pe ele in picioare pe sa, in mers, sa vedem daca sunt bune suspensiile.

Editat de Tibi.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca esti tu destept :))))))

» Post actualizat in 28 Jun 2016 05:33

Auzi soparla :D

dar nu vrei sa-i montezi un telescop de ghidon la service?!

O vulcanizare cauta si schimba-i opincile dreacului,lasa tu service-ul in pace ca ramai fara furca/roata :D (alex-en)

daca esti prost nu mai comenta,cauciucu de pe fata este nou.am cerut parerile unui motorist

» Post actualizat in 28 Jun 2016 15:46

Intrebasem in ideea ca ma gandeam din diverse motive, ca poate esti vreun smecher(ironie) d-asta cu scuter de 150 pe primarie care o arde fara maini pe ghidon printre babele care pleaca de la biserica, pana la aprozar sa-si ia o sticla de bere. Stii ce? Am ghicit... Acum am vazut ca esti din Berceni.

 

Eu credeam ca starea tehnica se verifica cu ambele maini pe ghidon, sau cu una. Cat timp te simti in siguranta cu cel putin o mana, de ce te-ar manca in poponeata sa mergi fara? Inca putin si sarim pe ele in picioare pe sa, in mers, sa vedem daca sunt bune suspensiile.

starea tehnica se verifica si cu ambele si cu una si fara maini pe ghidon.da am scuter de 150 si am avut de la 49 cmc pana la mobra de 1000 cmc(r1)doar ca ai gresit cu inscrisul la primarie,babele care se duc la biserica poate fi mama ta sau bunica ta,vezi de cand sunt membru si iti dai seama ca am permis de mult si varsta inaintata si alcool mai ales bere nu consum deloc,asta doar ca sa-ti raspund nu ca ar fi relevant ce ti-am zis.imi placea raspuns la intrebarea mea nu sa ma verifici daca sunt din berceni cu toate ca si in berceni sunt babe si biserici

multumesc celor care mi-au raspuns la subiect.cei care comentati aiurea banuiesc ce varsta aveti si ce iq de cartier

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca ai geseixer si nu esti in stare sa verifici un amarat de scuter :)))

» Post actualizat in 28 Jun 2016 16:37

Prost esti tu :P

stresatule :))))))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intrebasem in ideea ca ma gandeam din diverse motive, ca poate esti vreun smecher(ironie) d-asta cu scuter de 150 pe primarie care o arde fara maini pe ghidon printre babele care pleaca de la biserica, pana la aprozar sa-si ia o sticla de bere. Stii ce? Am ghicit... Acum am vazut ca esti din Berceni.

 

Eu credeam ca starea tehnica se verifica cu ambele maini pe ghidon, sau cu una. Cat timp te simti in siguranta cu cel putin o mana, de ce te-ar manca in poponeata sa mergi fara? Inca putin si sarim pe ele in picioare pe sa, in mers, sa vedem daca sunt bune suspensiile.

Intrebasem in ideea ca ma gandeam din diverse motive, ca poate esti vreun smecher(ironie) d-asta cu scuter de 150 pe primarie care o arde fara maini pe ghidon printre babele care pleaca de la biserica, pana la aprozar sa-si ia o sticla de bere. Stii ce? Am ghicit... Acum am vazut ca esti din Berceni.

 

Eu credeam ca starea tehnica se verifica cu ambele maini pe ghidon, sau cu una. Cat timp te simti in siguranta cu cel putin o mana, de ce te-ar manca in poponeata sa mergi fara? Inca putin si sarim pe ele in picioare pe sa, in mers, sa vedem daca sunt bune suspensiile.

post-31462-0-98234900-1467193985_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...