Sari la conținut

Accident light Bucuresti. Care nu stii frana?


yoyo_man
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 157
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

ce cretini,atat la volan(semnal dreapta si "coteste" ca autobusul ) cat si slaparul de terasa.macar in acest caz e scapat,desi nu cred ca-l mai tine mult.

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se poate întampla oricui . Un moment de neatenție și liniste interioară , urmat de orice mic lucru care te poate speria sau care te poate face să tresari (chiar și un semnal) .

 

În privință echipamentului , spre deosebire de mine , el macar purta mănusi :))

 

PS: Trist pentru cei care nu constientizeaza ca li se poate intampla si lor , din nimic . Poti să fii si singur pe sosea si sa te surprinda o frunza

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trei tantalai. :)

 

hop al 4 lea! ....unii gresesc mai grav in viata!

 

terminati bai cu comunismele astea!!!!! omu s a blocat, s a ridicat, e ok!. am cazut asa de cel putin 10 ori, mai bine din astea mici, si bagi la cap...off Romanieee! daca more e nasol, oracaiti ca niste babe, daca scapa e mai rau!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

hop al 4 lea! ....unii gresesc mai grav in viata!

 

terminati bai cu comunismele astea!!!!! omu s a blocat, s a ridicat, e ok!. am cazut asa de cel putin 10 ori, mai bine din astea mici, si bagi la cap...off Romanieee! daca more e nasol, oracaiti ca niste babe, daca scapa e mai rau!!!

Macar ai inteles la ce m-am referit?
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care tantalai ca in afara de ala cu motoreta care ii dadea cox si nu am vazut pe altii sa faca miscari suspecte. de unde si pana unde vina ăluia cu loganul ? rotile loganului sunt indreptate spre dreapta(si distanta de la masina la trotuar in dreapta pare constanta), mociclstul' franeaza aiurea la distanta rezonabila de orice masina din jur si cand blocheaza frana se duce in cadere spre logan. norocul lui ca nu a atins si masinile din jur ca altfel era si bun de plata

ca ala cu motoreta a vrut sa faca dreapta de pe banda aia iar ala cu masina s-a dus putin mai in fata ca sa intre prin stanga celui din fata lui e alta discutie si din nou loganul nu avea nici o vina.

ca a vrut sa faca sau nu dreapta sau s-a speriat de linia tramvai...mociclistu' s-a cam futut singur fara sa-l ajute nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care tantalai ca in afara de ala cu motoreta care ii dadea cox

Nu vorbi tocmai tu, ca tin minte ca si tu te-ai oprit intr-o rampa cand stateai prea aproape de un taxi (tot logan?) :) Omul ori era pe felia lui cu mintea prin copaci, ori incepator, ori fara sa aiba talentul la el. Ala cu dacia s-a dat inspre el si 'al nostru' s-a speriat. Bine ca il vorbim de rau pe forum si macar asta a scapat intreg sau na! cu o durere de genunchi. Chiar daca nu avea viteza, trebuia sa mai reduca, in intersectii si alte locuri unde e aglomeratie dar mai apare cate o banda mai libera, e clar ca se va gasi unul sa gandeasca la fel si sa vaneze acelasi loc liber si uite asa se intalneste necunoscut cu necunoscut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles nimic. S-a speriat doar de semnalul aluia cu Opelul sau ce-o fi? Ca soferu' nici n-a smucit cine stie ce spre stanga... Doar a pus semnalul si s-a dat usooor spre stanga.

Si care-i ala de semnalizeaza dreapta si face stanga, ca io nu-l vad? Si care Logan in toata afacerea, ca nici p-ala nu-l vad?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io n-am inteles nimic. S-a speriat doar de semnalul aluia cu Opelul sau ce-o fi?

Dap.

Ca soferu' nici n-a smucit cine stie ce spre stanga... Doar a pus semnalul si s-a dat usooor spre stanga.

Pai si tirul face la fel, doar ca pe ala il intelegi. Multi soferi de tir printre noi care isi pastreaza obiceiurile chiar daca merg cu masina mica. Si cred ca sunt si multe tantici soferite pe tir, tot asa, luandu-ne dupa comportament. Dar asta e alta discutie, chiar daca nenea ala murea de nerabdare sa faca dreapta, nu a avut mare vina.

 

Si care-i ala de semnalizeaza dreapta si face stanga, ca io nu-l vad? Si care Logan in toata afacerea, ca nici p-ala nu-l vad?

ala gri. care semnalizeaza stanga si face dreapta.

 

 

S-a scapat pe el, ce sa mai incolo si incoace. Motociclistul e singurul vinovat, si ar trebui sa mai exerseze motociclitul.

pai, asta a si fost. fiecare are episodul lui de stupizenie. Din fericire, unii supravietuiesc, ajutati de o conjunctura favorabila (viteza mica, lipsa de obstacole prin jur). Cum si kollaru' a dat cu fundu' de asfalt cand a intrat pe asfalt raschetat, cum si eu am dat cu fundu' de asfalt cand am crezut ca e o idee buna ca incepator sa franez cu spatele cu spidu' pe o bucata de bitum pe mijlocul strazii care mai era si uda, etc.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fiind in zona de oprire ptr semafor nu as exclude nici petele de ulei , mici si nevinovate, scurse din te miri ce coaja pe patru roti .


» Post actualizat in 29 Jun 2016 06:59

Baiatul este chiar pe mijlocul benzii , zona de care eu ma feresc ca de dracu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

și eu am căzut așa odată, doar că am avut echipament. și am trecut peste un câine, din cauza mizerii din oraș, nu prea am ce comenta la chestii de genu, nașpa de el că nu a avut echipament.. a fost mai dureros așa..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte, foarte corect punctul de vedere! La fiecare semafor din oras/e este plin de ulei. Iar acesta combinat cu apa, condensul picurat de aerele conditionate ale masinilor este naspa. Zilnic ma uit la asta. Sa nu mai spun si de valurile din asfalt provocate de masinile grele.

Fiind in zona de oprire ptr semafor nu as exclude nici petele de ulei , mici si nevinovate, scurse din te miri ce coaja pe patru roti .

» Post actualizat in 29 Jun 2016 06:59Baiatul este chiar pe mijlocul benzii , zona de care eu ma feresc ca de dracu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut chiar ieri prin acea intersecție. Între cele două semafoare apare o bandă de dreapta, însă rămân trei benzi pentru mers înainte și, dacă se urmăresc marcajele de ghidaj de pe asfalt, circulația n-ar treui să fie stânjenită, cu excepția cazului în care banda de dreapta se blochează, dacă soferii sunt nevoiți să acorde prioritate pietonilor de pe Barbu Văcărescu.

Loganul gri s-a încadrat greșit, părând inițial că ar vrea să facă dreapta. După ce s-a răzgândit, a semnalizat însă nu a putut să treacă pe prima bandă de mers înainte pentru că "meseriașul" cu Focus mergea pe două benzi. Motociclistul-rachetă s-a speriat că ăia doi îi închid culoarul de zbor și s-a înfipt în frâna față. Părerea mea...

 

PS: Când am trecut eu pe-acolo, în jurul prânzului, nu era mizerie pe asfalt.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...