Jump to content

Recommended Posts

Salut! Abia acum am vazut, nu stiu daca s-a mai discutat. E vb de un suzuki gs500 ( b 24 ezg )proptita de gard, nelegata, jumate acoperita de buruieni. E pe splaiul independentei langa petrom. Stie cineva ceva de ea?

post-87882-0-06891800-1467545052_thumb.jpeg

post-87882-0-18982700-1467545066_thumb.jpeg

Locuiesc cu chirie, de cativa ani, vis a vis de CBR.ul rosu de pe Magheru, intr-o seara am stat si m.am uitat la el. E copt tot.. tot ce insemana cauciuc, plasticaraia a devenit casanta, se vede pt ca si.a schimbat culoarea. Nu cred ca ar fi o investitie buna, daca l.ar vinde...

Salut! Abia acum am vazut, nu stiu daca s-a mai discutat. E vb de un suzuki gs500 ( b 24 ezg )proptita de gard, nelegata, jumate acoperita de buruieni. E pe splaiul independentei langa petrom. Stie cineva ceva de ea?

Salut, mie mi-ar prinde bine motoreta pt piese, daca e a cuiva care nu mai are chef sa se ocupe de ea, ce sanse am sa iau legatura cu proprietarul? daca nu mai are proprietar, ast putea sa "o fur" ?:)) zic si eu... :-"

Daca o furi cred ca si mobra se bucura .....

:funny:

» Post actualizat in 03 Jul 2016 20:29

cbr-ul ala il stiu si eu. si ma gandeam sa caut proprietarul si sa-i fac o oferta. ca poate na, scot un pret bun

Chiar te-ai risca la asa ceva, o sa ai de reparat la ea de o sa iti iasa pe ochi ...

Biata de ea :( Mie imi plac cele "goale" si mi-ar placea foarte mult un GS500,doar ca cele de pe piata au diferenta de pret foarte mica fata de Banditul N de 600 care are racire pe aer,motor umpic mai mare si aspectul imi place mai mult.

De aceea desi fiind umpic mai ieftina m-am gandit mult la GS ,dar de cand am urcat prima data pe 2 roti motorizate (2005) si luat permisul (2010 A) preturile au mai scazut (am gasit Bandit in germania la 800 Euro),cu toate astea insa,daca e abandonata,o "fur" eu si o pun pe picioare :D

Mai ales fiind la inceput,cativa caluti in minus n-o sa fie o tragedie,calatorii ft lungi nu fac oricum (deci racirea nu e problema foarte mare) iar consumul mai mic de 4-5l/100km clar ca nu stica.

Am sa ma interesez eu de ea,poate poate fie e abandonata si pot s-o "fur" fie o da pe bani putini.

Mersi ca mi-ai atras atentia asupra ei :D

Am discutat eu cu proprietarul . Nu o vinde .... a spus ca nu are timp sa iasa momentan cu ea

Asta e cea mai la indemana minciuna. Pacat de motocicleta aia. Dupa parerea mea se uzeaza si se distruge mai mult decat daca ar fi facut mii de kilometri pe luna.

Gogo,noi NU ardem nimic :) (da ... stiu ce-ai vrut sa spui,desi nu inteleg ce naiba e zigoinen) .
Evident ca in procesul de achizitionare include si discutia cu proprietarul,dar daca el a abandonat-o acolo,nemiscata de ani,nu stiu ce pretentii poate avea.
Oricum,sigur trebuie sa fie ceva reguli si pentru situatiile astea,ca la banii abandonati,daca nu-i revendica nimeni in 1 saptamana (sau ceva de genul) cine i-a gasit ii primeste,iar legea internationala spune ca ambarcatiunile abandonate pe apa,pot fi revendicate de cine la gaseste,asa ca trebuie sa fie si aici ceva reguli.

Asa a fost un Mercedes clasic (anii 60-70) care a stat 15 ani pe acelasi colt de trotuar,in drumul meu spre scoala,pana ce a disparut (banuiesc ridicat de primarie si trimis la casat,pacat de ea :( ) acum 7-8 ani.

Am sa vorbesc cu un politist de pe aici sa vad ce zice.Intre timp,e dispus cineva sa se uite la ea sa vada daca nu are ceva probleme majore vizibile ?

Edited by GeorGEBlaCKRidER

Gogo,noi NU ardem nimic :) (da ... stiu ce-ai vrut sa spui,desi nu inteleg ce naiba e zigoinen) .

Evident ca in procesul de achizitionare include si discutia cu proprietarul,dar daca el a abandonat-o acolo,nemiscata de ani,nu stiu ce pretentii poate avea.

Oricum,sigur trebuie sa fie ceva reguli si pentru situatiile astea,ca la banii abandonati,daca nu-i revendica nimeni in 1 saptamana (sau ceva de genul) cine i-a gasit ii primeste,iar legea internationala spune ca ambarcatiunile abandonate pe apa,pot fi revendicate de cine la gaseste,asa ca trebuie sa fie si aici ceva reguli.

Asa a fost un Mercedes clasic (anii 60-70) care a stat 15 ani pe acelasi colt de trotuar,in drumul meu spre scoala,pana ce a disparut (banuiesc ridicat de primarie si trimis la casat,pacat de ea :( ) acum 7-8 ani.

Am sa vorbesc cu un politist de pe aici sa vad ce zice.Intre timp,e dispus cineva sa se uite la ea sa vada daca nu are ceva probleme majore vizibile ?

Aberezi grav ....

legea internationala spune ca ambarcatiunile abandonate pe apa,pot fi revendicate de cine la gaseste,asa ca trebuie sa fie si aici ceva reguli.

heeeey , esti in RROMANIA :D

uita de reguli si de alte chestii ce are legatura cu civilizatie :)))