Jump to content

Recommended Posts

heeeey , esti in RROMANIA :D

uita de reguli si de alte chestii ce are legatura cu civilizatie :)))

Omule bun,nu stiu pe unde traiesti tu,dar eu traiesc in Romania.Inteleg ca e debandada totala peste tot,dar ceva reguli tot trebuie sa fie.Si primaria a colectat masinile abandonate d epe strada,deci ceva posibilitati trebuie sa fie ;) O sa ma interesez

practic vrei sa vezi daca poti s-o furi legal. misto natie.

Nu ai inteles , omul vrea sa o ''achizitioneze'' oricum ala fiind proprietar '' nu stiu ce pretentii poate avea '' :tomato:

Daca primaria colecteaza masinile abandonate , el e o mica ''primarie'' si colecteaza motocicletele , astfel incat sa nu mai fie debandada totala .

O sa se intereseze el , asa cum s-a interesat si de ambaracatiunile saltelele abandonate pe apa , dar pina atunci cauta un prost sa i-o verifice , daca tot o salveaza fura , macar sa fie in stare buna , ce dracu...

Edited by JUST4TNT

Nu ai inteles , omul vrea sa o ''achizitioneze'' oricum ala fiind proprietar '' nu stiu ce pretentii poate avea '' :tomato:

Daca primaria colecteaza masinile abandonate , el e o mica ''primarie'' si colecteaza motocicletele , astfel incat sa nu mai fie debandada totala .

O sa se intereseze el , asa cum s-a interesat si de ambaracatiunile saltelele abandonate pe apa , dar pina atunci cauta un prost sa i-o verifice , daca tot o salveaza fura , macar sa fie in stare buna , ce dracu...

Tu chiar n-ai nimic mai bun de facut asa-i ? Lasa bataia de joc si dute pune-ti tepi la mansoane,snururi (sau ce copilarisme mai faceti voi,"taietorii") si nu mai bantui pe aici.

De ce naiba le mai posteaza lumea aici daca oricine e vrea sa le salveze e bataia de joc a unora (care nu si-au baut lapticul) ca tine ... ?

In loc sa fi multumit ca eu ma interesez de lucruri,nu doar dau din gura ca voi,te trezesti tu neica nimeni sa-ti bati joc de lume.

Am spus clar,ma voi interesa la politie si vorbi si cu proprietarul.Daca la crima este (din pacate) statul de prescriere,la fel si la masini,copilul daca ti-l lasi pe strazi ti-e luat si esti decazut din drepturi,banii gasiti,predati la politie si nerevendicati sunt ai tai etc.

Daca si o mica favoare pentru un coleg de "suferinta" inseamna ca e prost,atunci dute si traieste in jungla,sa nu te deranjeze nimeni,si nici n-o sa fii deranjat.

In acelasi timp te anunt ca propaganda acestor politicieni bolsevici,de a dezbina poporul a functionat pe tine.

Acum ca ti-ai dovedit "capacitatea",poti sa te intorci la somn.

pan' la urma urmei, nu e bunul tau, ce tot o dai cotita? poate asa vine unu sa-ti ia scuterul ca a vazut ca nu l-ai spalat, si asa considera ca-l salveaza. ar fi okay pt tine?

fara acceptul proprietarului, legal, nu poti s-o iei.

du-te si cauta o ambarcatiune pe mare.

Buuuuuhhhh

da de ce bantuiti aicea?

De ce nu salvati direct Rromania?!

Laso naibi de epava! Ce vrei de la un fier de 25 de ani? Nici o tehnica ingenereasca nu se gaseste pe ea ce poate sa fie de nepretuit.e doar o motocicleta de pe timpuri...numai bine de topit.

Sau sa iti cumperi o mobra cu 100de euro pe spatele unui amarat (adica sa furi legal) ?

Gogo,noi NU ardem nimic :) (da ... stiu ce-ai vrut sa spui,desi nu inteleg ce naiba e zigoinen) .

....

Tigan,daa' in "germana"...citeste cum scriu io:tzigoinen. :)

Edited by CRISTIAN 1

Sunteti rai. Omul se ofera sa vina de la Satu Mare tocmai la Bucuresti sa ne faca curatenie pe strazi si voi il luati la ranga.

Satmarene, eu zic sa-i ceri proprietarului si niste bani pentru deplasare, nu-l lasa sa scape doar cu fierul luat. Si nu uita si de taxa de salubrizare.

Edited by Baxxter

Am trecut pe acolo si nu mai e motocicleta pe gardu ala. E mai spre petrom sprijinita de alt gard :) dar atentie ca bat camerele de filmat se la petrom :))

Am trecut pe acolo si nu mai e motocicleta pe gardu ala. E mai spre petrom sprijinita de alt gard :) dar atentie ca bat camerele de filmat se la petrom :))

probabil proprietarul are cont pe forum si a citit ce pun unii la cale :)

a fost mutata? pffff, acum sunt unii suparati ca trebuie sa-si cumpere mobre in loc sa le rechizitioneze... oameni rai si fara suflet!

Laso naibi de epava! Ce vrei de la un fier de 25 de ani? Nici o tehnica ingenereasca nu se gaseste pe ea ce poate sa fie de nepretuit.e doar o motocicleta de pe timpuri...numai bine de topit.

Exact asta e si ideea.Mie nu imi plac cele noi,ci doar pre-2000.Urasc electronica de pe ele,iar favorita mi-e Banditul din 98-99 iar pe locul 2 e "micutul" GS 500.

Eu nu consider si nici nu ma vad ca luand ceva "vechi" pt ca nu-mi permit altceva,ci ca aleg ce-mi place,in ciuda a ceea ce aleg/fac altii.

Niciodata nu am facut ce fac altii doar pt ca "e la moda",in legatura cu nimic.In consecinta prima alegere cand am fost mic a fost Aprilia Pegaso http://www.picautos.com/images/aprilia-pegaso-650-03.jpg cand toti nu stiu decat sa viseze la viteza,eu m-am gandit la ce-mi place : O "jucarie" pe masura inaltimii mele,cu o pozitie cat mai dreapta ;) ?

Asa ca atunci cand tu zici de topit,eu ma gandesc ca din contra,ar trebui mentinute cat mai multe pe sosea.

Dar de,daca unii de pe aici sunt genul care-si duc televizorul la magazin,doar pt ca au vazut reclama la altul mai nou si "breaz" ... n-au cum sa ma inteleaga :P ;)

Exact asta e si ideea.Mie nu imi plac cele noi,ci doar pre-2000.

Cand o sa ne placa doar cele noi o sa ramana doar cca 1000 de motociclisti in toata Romania.

Edited by goe 75

Exact asta e si ideea.Mie nu imi plac cele noi,ci doar pre-2000.Urasc electronica de pe ele,

lol, electronica a aparut in 2010, dupa 200 au aparut niste sisteme primitive de injectie de toata lumea crede ca-s ceva parti din navele spatiale, cand de fapt sunt 5 senzori si-un senzor in plm... si gs si bandit gasesti la 1000 de euro in stare buna, tu vrei sa "resuscitezi" o ruginitura care te costa mai mult! :)))

Edited by marianv

Tu chiar n-ai nimic mai bun de facut asa-i ? Lasa bataia de joc si dute pune-ti tepi la mansoane,snururi (sau ce copilarisme mai faceti voi,"taietorii") si nu mai bantui pe aici.

De ce naiba le mai posteaza lumea aici daca oricine e vrea sa le salveze e bataia de joc a unora (care nu si-au baut lapticul) ca tine ... ?

In loc sa fi multumit ca eu ma interesez de lucruri,nu doar dau din gura ca voi,te trezesti tu neica nimeni sa-ti bati joc de lume.

Am spus clar,ma voi interesa la politie si vorbi si cu proprietarul.Daca la crima este (din pacate) statul de prescriere,la fel si la masini,copilul daca ti-l lasi pe strazi ti-e luat si esti decazut din drepturi,banii gasiti,predati la politie si nerevendicati sunt ai tai etc.

Daca si o mica favoare pentru un coleg de "suferinta" inseamna ca e prost,atunci dute si traieste in jungla,sa nu te deranjeze nimeni,si nici n-o sa fii deranjat.

In acelasi timp te anunt ca propaganda acestor politicieni bolsevici,de a dezbina poporul a functionat pe tine.

Acum ca ti-ai dovedit "capacitatea",poti sa te intorci la somn.

Din postarile tale se vede clar ca singurii tai colegi de ''suferinta '' sant la Balaceanca .

Ce-am ras la analogia asta :) George, copilul iti poate fi luat pentru ca se urmareste dreptul si binele copilului. Care ar fi dreptul sau binele fierului? de a sta la tine in ograda in loc sa stea sa rugineasca pe strada? :)