Sari la conținut

Electrician moto!


sraduy
 Share

Postări Recomandate

Complicata lucrare. Am avut ocazia sa vizitez cateva fabrici de cablaje auto si imi dau seama ca este o treaba de migala. Este complicat in sensul ca la fabrica se lucreaza cu sabloane unde se stie exact lungimea firelor iar asa pe genunchi stai si tai fir cu fir. In plus aia au scule pentru sertizat mufe, precum si diverse materiale cum ar fi cabluri de tot felul de culori (cine dracu iti da cativa metri de cablu din fiecare fel de combinatii de culori?), cleme de fixare pe cadru etc, pe care sunt convins ca daca le cauti le gasesti.

Personal cred ca pentru a face treaba corect, trebuie chelita mobra pina la cadru, si apoi insirat cablajul. Se presupune ca exista schema electrica corecta si "complecta" ca sa citez un clasic in viata.

Va doresc succes.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Le faci pe mobra direct, asa complicat nu e, e doar migaloasa treaba si trebuie timp si interes din partea celui care o face ... nu compara industria auto/moto unde se produce de serie cu problema pusa aici, adica o singura motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...