Sari la conținut

Postări Recomandate

Salut,

 

Am un Ducati Monster 620 din 2003. Am schimbat bateria acum cateva luni si dupa 3 ture, am ramas fara curent.

Mecanicul a constatat ca releul de incarcare era defect drept urmare, l-a schimbat cu unul nou. Bateria a fost reincarcata. Dupa cateva zile am ramas din nou fara curent.

 

M-am dus in alt service iar constatarea mecaniculul - releu de incarcare defect. Mecanicul mi-a montat alt releu de incarcare nou plus ca am schimbat bateria deoarece s-a epuizat de la prea multe descarcari.

 

Dupa o saptamana am avut aceasi problema (releu de incarcare defect) iar moto e acum in service. Singurul vinovat e al 4-lea releu de incarcare:)).

 

Cineva dintre voi s-a mai confruntat cu o problema asemanatoare?

Multumesc anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Verifica sa ajunga curentul de la regulator la baterie. La Magna mea, datorita unor "adaptari" de la proprietarii anteriori, aveam firele din fabrica taiate. Degeaba puneam releul si il mufam corect daca avea intrerupere spre baterie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

china?

hmm, chiar si china sa fie... 3 relee? in cateva luni?

si primul a fost tot china?

ceva nu e tocmai ok pe acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

China zic si eu. Electricianul a verificat tot si nu a gasit nimic. Dupa cate am inteles ultimul l-a comandat de la alt furnizor.

 

Pe viitor o sa fiu mai atent la calitatea pieselor ;)

chinezariile sunt cam pentru atv 350 cc (maxim), alta turatie fata de cat ai tu . Un releu "de firma" costa 80-150 eur (nou)

Editat de yuk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...