Sari la conținut

Ce cruiser recomandati?


Supa La Plic
 Share

Postări Recomandate

Daca ajunge la 120 de km cu doi oameni si bagaje eu am 70 de kile, prietena vreo 50, eu sincer ma declar multumit.

 

Am Hornet-ul si mai mult de 140 nu am mers, nu ma atrage viteza dupa cum am mai spus-o, dar nu stiu la capitolul piese de schimb cat de usor se gasesc.

 

Apoi modificari gen spatar pasager se pot face.


» Post actualizat in 30 Jul 2016 14:33

Hai cu recomandarile, parerile, ideile, luni Hornetul va avea alt stapan :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:)) Dragstarul meu de 650 cu pasager usor, 52 kile simt atat de tare greutatea cu care merge incat am zis ca nu o mai duc pe motor decat asa cate 20-30 km. Nici nu se pune problema sa facem un drum de sute km. As vrea, dar ar trebui sa fiu masochist. Daca mai pun si bagaje... :))

Va ajunge probabil la 120 la ora, pe drum drept, dar sa vezi ce vei injura in curbe la deal cand cu greu vei depasi biciclisti.

Hmmm. Ciudat. SI eu am avut dragstar 650 classic si chiar am facut drumuri cu pasager de 55 de kg si bagaje (coburi laterale plus geanta centrala pt sissy bar) Nu am avut vreo problema..

Editat de Nocturnus85
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm. Ciudat. SI eu am avut dragstar 650 classic si chiar am facut drumuri cu pasager de 55 de kg si bagaje (coburi laterale plus geanta centrala pt sissy bar) Nu am avut vreo problema..

 

E adevarat ca Dragstar-ul e 650 e puturos , dar nici eu nu cred sa nu poti sa mergi cu el cu pasager+bagaje . Ideal ar fii insa sa isi ia ceva mai cu vana , un VN800, VN900, un Dragstar 1100... problema e ca va fi greu sa isi gaseste ceva de genul asta in banii doriti de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ajunge la 120 de km cu doi oameni si bagaje eu am 70 de kile, prietena vreo 50, eu sincer ma declar multumit.

 

Am Hornet-ul si mai mult de 140 nu am mers, nu ma atrage viteza dupa cum am mai spus-o, dar nu stiu la capitolul piese de schimb cat de usor se gasesc.

 

Apoi modificari gen spatar pasager se pot face.

» Post actualizat in 30 Jul 2016 14:33Hai cu recomandarile, parerile, ideile, luni Hornetul va avea alt stapan :D

De cati bani vrei tu sa-ti cumperi motoreta?

Daca stai in banii de hornet nu-ti iei nici viroaga de 535.Daca mi pui deoparte inca pe atat,ajungi la un vulcan de 800,de 900 nu-ti ajunge si nici de dragstarul de 1100.

Asa ca..…...vezi tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Hmm.. e aproape ianuarie 2017 dar avand in vedere ca nu e sigur ca ti-ai luat inca motor (nu avea rost la sfarsitul verii sa bagi bani) iti recomand cu caldura Shadow-ul.

Am unul din 89 de care sunt super incantat, motor de 600cmc in V, 4 viteze, rezervor ~13L dar sunt incantat peste masura.

Am 1,91 si ~90kg, am dus pasager de ~60kg plus inca vreo 20kg de bagaj (tankbag imens cu haleala, 2 genti laterale cu imbracaminte de schimb si in spate cort, saci, izolir etc). Am mers si cu 120km/h si chiar daca s-a simtit diferenta fata de cand mergeam singur, nu a sughitat nici macar o data. Consum ~5l/100km in aceasta configuratie eu zic ca e la limita nesimtirii, in sensul bun al cuvantului.

Deci, ca si concluzie, recomand fara ezitare Honda Shadow VT600.

Bafta si asfalt uscat.

Pentru un scurt preview si aventuri in curs de scriere... click aici

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-46472-0-64278100-1483005265_thumb.jpg

 

https://www.olx.ro/auto-masini-moto-ambarcatiuni/motociclete-scutere-atv/q-yamaha-virago-750/


» Post actualizat in 29 Dec 2016 10:12

Yamaha Virago 750 Cehu Silvaniei ? OLX.ro.html


» Post actualizat in 29 Dec 2016 10:21

Vorbind de cruisere..

 

Nu e lanț precum cardanul..


» Post actualizat in 29 Dec 2016 10:33

https://www.olx.ro/a...aha-virago-750/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, eu tocmai ce am vandut viragoul 535. Sunt si eu in cautare de motor.... am zis ca ma orientez spre dragstar 650, dar daca ma-am plictisit asa repede de virago ( un sezon ) nici cu DS 650 nu fac mare branza si cel de 1100 e mult mai scump. Asa ca si eu sunt intr-o mare dilema, ma tenteaza suzuki intruder vs 800 care e destul de puternic, numai ca seamana prea mult cu virago adica asa mai subtirica... dragstarul arata foarte bine dar nu ma impac cu gandul ca are doar 39 cp iar virago avea 46 cp. Deci de o saptamana rup internetul si nu stiu inca spre ce sa ma orientez.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
La 30.12.2016 la 9:11, sdr a spus:

Salut, eu tocmai ce am vandut viragoul 535. Sunt si eu in cautare de motor.... am zis ca ma orientez spre dragstar 650, dar daca ma-am plictisit asa repede de virago ( un sezon ) nici cu DS 650 nu fac mare branza si cel de 1100 e mult mai scump. Asa ca si eu sunt intr-o mare dilema, ma tenteaza suzuki intruder vs 800 care e destul de puternic, numai ca seamana prea mult cu virago adica asa mai subtirica... dragstarul arata foarte bine dar nu ma impac cu gandul ca are doar 39 cp iar virago avea 46 cp. Deci de o saptamana rup internetul si nu stiu inca spre ce sa ma orientez.

 

Ai dreptate ,  poti sa uiti de  Dragstar-ul de 650  e mai lesinat ca viroaga .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca banutii permit iti recomand sa te orientezi catre un Intruder de 1500 sau Vulcan de 1500.

Personal am 130 de kg si un Intruder de 1500 si sunt super multumit de putere si tot :)

Putere destula, cuplu mare si sa mare (pilot si pasager).

Am mers in grup cu persoane care aveau dragstar de 650, sportster 883 si vulcan de 900 si toti cam lesinau la urcat dealuri si depasiri, desi eu+moto+bagaje= ~500 de kg. Nah, restul au cu cel putin 600 cmc in minus si s-a simtit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...
La 20.07.2020 la 12:35, bc_krist a spus:

Intrebare: care este cel mai mare cruiser ca si dimensiuni. Ptr cineva inalt de peste 190 cm. 

 

Iti iei ce iti place ,  pui comenzi avansate si reisere si ai rezolvat problema . Bine , nu iti iei Viroaga de 250 ... te uiti la cruiserele mari .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...