Sari la conținut

Suzuki GSR600 '08


Iulian Cernat
 Share

Postări Recomandate

Salutare si bine v-am gasit!

 

M-am gandit sa ma "laud" si eu cu micutul meu motor, un Suzuki GSR600 din 2008; motocicleta e originara din Italia, sunt primul proprietar in RO, am luat-o la 14720km si cu garantie de 12 luni (de la un dealer de prin Ardeal).

 

Fiind incepator, am cautat un motor suficient de puternic sa simt ca sunt pe motor dar si suficient de iertator sa nu ma dea cu rotile in sus la primul demaraj; din recomandari, sugestii, tutoriale, m-am decis la GSR... Zic ca am luat o decizie buna, motocicleta e foarte iertatoare, am facut (deh!) niste greseli mai tampite si, pana acum, nu m-a dat jos... Sper sa nu fie cazul :)))))))

 

Cumparand-o anul trecu in Octombrie si obtinand carnetul in Decembrie :)))))) nu prea am avut timp anul trecut sa o plimb (exceptand o plimbare in decembrie cand efectiv am coborat de pe ea cu turturi pe mine)

 

Sper ca la sfarsitul lunii sa dau o tura mai lunga, un Transbucegi/Transfagarasan/Transalpina sa ii mai adun si ei ceva kilometri.

 

 

Imi poate recomanda cineva cum as putea sa ii montez niste genti laterale (textil)? Parca nu as vrea sa merg cu rucsacul in spate :D

 

 

post-91885-0-16549900-1468821273_thumb.jpg

post-91885-0-62691400-1468821274_thumb.jpg

post-91885-0-84622500-1468821275_thumb.jpg

post-91885-0-80232200-1468821276_thumb.jpg

post-91885-0-09828600-1468821278_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite aici suporti ptr genti laterale textile https://www.louis.de/en/artikel/givi-saddlebag-holder-fuer-suzuki-gsr-600/10023514?filter_bike_id=1729&list=204319485&filter_article_number=10023521 ,kronauto aduce comenzi de pe louis.de la pretul de pe site cu transportul inclus pana la tine acasa

Editat de banat rider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am pus niste genti textile de la Oxford pe un FZ6 la care tobele sunt tot sub sa. Nu am avut nevoie de suporti si nu au patit nimic pe zona unde ating toba. Se prind cu niste bretele cu arici pe sub sa si sub codita. Suportii aia mie nu mi-a placut cum arata si nici nu as sta sa-i montez/demontez de cate ori folosesc gentile.

 

Felicitari de achizitie!

Editat de A.T.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari de achizitie...ma bate si pe mine gandul sa trec pe asa ceva...ma poti ajuta cu cateva pareri...( cum se comporta,ciclistica,consum etc ) si la ce pret ai facut achizitia ? astept un pm ca sa nu umplem topicul aiurea...ms sa o stanapesti sanatos si fara incidente !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o plimbi cu placere.

 

Primul pas, cumpara gentile textile :) Au chingi si e intuitiv cum le montezi pe sub sa. Daca n-ai deja, am eu unele pe care nu le mai folosesc si ti pot face un pret decent.

da-mi mie un PM cu poze si pret daca nu le vrea el :)

 

 

 

ps: pe louis.de este la oferta 40 euro unele de 15 litri fiecare, exact ca cele din poza(astea le-am avut eu pe motor saptamana trecuta imprumutate de la un prieten si au fost nemaipomenite.

post-87677-0-74244000-1468835083_thumb.jpg

Editat de Răzvan Drăgoi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o plimbi cu placere.

 

Primul pas, cumpara gentile textile :) Au chingi si e intuitiv cum le montezi pe sub sa. Daca n-ai deja, am eu unele pe care nu le mai folosesc si ti pot face un pret decent.

Si pe mine ma intereseaza gentile. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa o plimbi cu placere.

 

Primul pas, cumpara gentile textile :) Au chingi si e intuitiv cum le montezi pe sub sa. Daca n-ai deja, am eu unele pe care nu le mai folosesc si ti pot face un pret decent.

 

Salutare, da-mi te rog un PM cu o poza, doua, trei si un pret (daca mai sunt valabile, of course :P )

 

 

In alta ordine de idei, farul de GSR se poate demonta? (sticla daca se poate scoate, adica)... As fi tentat sa ii montez o lupa de 3" si un xenon mai decent; in original lasa de dorit iluminarea pe timp de noapte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Farul nu se demonteaza doar daca reusesti sa-I dezlipesti sticla. Parerea mea este sa-I pui xenon si atat, te complici dar este optiunea ta. Cat despre genti laterale ... mai bine o geanta de rezervor extensibila, nu stiu de cate bagaje ai nevoie. Oferta, tot pe Louis, 40 de euro, am comandat-o eu, maine o ridic, poimaine poti s-o vezi. Scapi si de achizitionarea suportilor laterali, aia urati. La o adica un rucsac pentru completare.

Alta chestie care trebuie facuta la far este estomparea luminilor de pozitie care se reflecta deranjant pe timp de noapte in parbriz. Rezolvare: coolant negru mat pus fie pe interiorul parbrizului fie pe far in zona de sus si iese un pic mai "incruntat". Parbrizul este ok, am avut si eu si face banii.

Nu stiu ce experienta ai pe moto dar daca nu o ridici in ture este cuminte, altfel devine "obraznica", asa ca atentie.

S-o stapanesti sanatos, fara incidente, plimbari multiple, km multi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...