Sari la conținut

Accident grav Brasov - Calea 13 Septembrie


ChrisRR
 Share

Postări Recomandate

spiritul forumului din ziua de azi reflecta perfect situatia din viata reala din ziua de azi. frustrari, prietenii virtuale pe feisbuc, informatii neverificate, lipsa de 7 ani de acasa, citit articole online si declarat cunoscator pe sosea, construirea de personalitati musculoase si dăștepte din spatele tastaturii, prea putin sex, prea mult junk food. la toate astea se adauga spiritul balcanic mostenit genetic. forumul asta arata cu totul altfel pana prin 2004. 95% din pokemonii care populeaza astazi acest forum ar fi fost banati din prima zi. dar nu mai putem intoarce timpul inapoi, asa ca mergem inainte, ca inainte era mai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 213
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

spiritul forumului din ziua de azi reflecta perfect situatia din viata reala din ziua de azi. frustrari, prietenii virtuale pe feisbuc, informatii neverificate, lipsa de 7 ani de acasa, citit articole online si declarat cunoscator pe sosea, construirea de personalitati musculoase si dăștepte din spatele tastaturii, prea putin sex, prea mult junk food. la toate astea se adauga spiritul balcanic mostenit genetic. forumul asta arata cu totul altfel pana prin 2004. 95% din pokemonii care populeaza astazi acest forum ar fi fost banati din prima zi. dar nu mai putem intoarce timpul inapoi, asa ca mergem inainte, ca inainte era mai bine.

 

singurul comentariu pertinent de pe aici (Chiar daca ma incadrez si eu partial in descriere ) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

😁

Unde, in partea cu prea putin sex sau cu prea mult junkfood, din cele indicate de colegu' de mai sus te incadrezi (scuze, da' nu m-am putut abtine...)?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Unde, in partea cu prea putin sex sau cu prea mult junkfood, din cele indicate de colegu' de mai sus te incadrezi (scuze, da' nu m-am putut abtine...)?

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce să spun, ”cei 7 ani de acasă” e o problemă un pic mai complexă...

 

Fără a fi nostalgic al vremurilor trecute, părinții din epoca mea (cea în care am fost copil, mai mult de patru'j de ani în urmă), aveau timp de educația pruncilor. Serviciul era 8 ore pe zi, nu erau ore suplimentare, toți mergeau în concedii cu copiii, că-i trimitea sindicatul, primeau casă, nu aveau rate împovărătoare la orice (casă, mașină, plasmă, smartfon, etc.).

După cei 7 ani, exista autoritate (respectată!) a învățătoarei, dirigintelui, profesorilor, ceea ce însemna că procesul de educare continua.

 

Acum, din păcate, părinții aleargă de la un job la altul, goana după mijloacele necesare vieții are un ritm infernal. Copiii sunt trimiși la after-school (deh, nu-și mai pot face temele acasă, așa cum le făceam noi), cursuri de limbi străine, pian, balet, sport, încât și ei intră într-un ritm drăcesc, de mici. Totl trebuie să se întâmple repede sau foarte repede, se ard faze necesare dezvoltării instinctelor și gândirii.

Timp de educație nu mai are nimeni...

 

De aceea ajungem la derapaje din astea, în care copiii cred că viața reală are ”Reload”, iar dacă greșești poți da CTRL+Alt+Del.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce să spun, ”cei 7 ani de acasă” e o problemă un pic mai complexă...

 

Fără a fi nostalgic al vremurilor trecute, părinții din epoca mea (cea în care am fost copil, mai mult de patru'j de ani în urmă), aveau timp de educația pruncilor. Serviciul era 8 ore pe zi, nu erau ore suplimentare, toți mergeau în concedii cu copiii, că-i trimitea sindicatul, primeau casă, nu aveau rate împovărătoare la orice (casă, mașină, plasmă, smartfon, etc.).

După cei 7 ani, exista autoritate (respectată!) a învățătoarei, dirigintelui, profesorilor, ceea ce însemna că procesul de educare continua.

 

Acum, din păcate, părinții aleargă de la un job la altul, goana după mijloacele necesare vieții are un ritm infernal. Copiii sunt trimiși la after-school (deh, nu-și mai pot face temele acasă, așa cum le făceam noi), cursuri de limbi străine, pian, balet, sport, încât și ei intră într-un ritm drăcesc, de mici. Totl trebuie să se întâmple repede sau foarte repede, se ard faze necesare dezvoltării instinctelor și gândirii.

Timp de educație nu mai are nimeni...

 

De aceea ajungem la derapaje din astea, în care copiii cred că viața reală are ”Reload”, iar dacă greșești poți da CTRL+Alt+Del.

 

:10:

 

Perfect adevarat...dar parca nici timpul nu mai e la fel de "lung" cum era cand eram copii...acum parca trece fantastic de repede, si parca n-ai suficient timp pentru tot ce ai de facut, parca ziua e mai scurta, parca timpul se comprima :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Man, io's mai bătrân, caut ”săgetuța către stânga”, pe ecran, nu le am cu scurtăturile... Mulțam de hint, voi ține minte. :peace:

Pe la nuș-ce joc cu mașini (sau cu împușcături, oare?) era, parcă, CTRL+R.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi altceva, în ajutorul nefericiților, nu putem face...

Doar să sperăm că unii iau aminte și realizează că lucrurile în viață trebuie tratate cu mai multă atenție.

Și că, de multe ori, graba strică treaba.

Și că mersul pe motocicletă înseamnă mai mult decât trasul de gaz, în disperare, în căutare doar de senzații tari, cu sigura părere că ”io's ferit de ghinion, știu să mă dau și tare și bine” și căștile-s doar pentru oameni urâți.

Editat de eFu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu pe 13 Decembrie astazi si m-am intrebat care era zona cu pricina (eu ma uitam in alta zona). Chiar cand ma gandeam cum s-o fi intamplat, vine un dobitoc cu viteza destul de mare dinspre blocurile noi construite (e drept ca a oprit dar m-am speriat - eram cu masina). Eu am crezut ca s-a intamplat mai aproape de benzinarie. Pana la urma de unde venea motocicleta? Imi este clar ca s-a intamplat la capatul RATBv dar nu stiu de ce eu credeam ca veneau dinspre Sanpetru. Acum cred ca veneau dinspre Coresi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Si-o oprire pe pista de biciclete. In rest vrem respect"

Relax, man, a fost vorba de un minut, nu am deranjat pe nimeni...

Asa zic toti aia pusi pe avarii unde se nimereste. "Stau un minut" :(((
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mda, numai adevarati motociclisti corecti pe forum... Ideea era despre accidentul asta, nu despre unde am oprit, chiar sub un minut pentru 2, 3 poze, chiar nederanjand cu nimic, pe nimeni in trafic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, sunt departe de a fi corect. Dar cand fac tampenii sunt din alea prin care nu ii deranjez pe ceilalti din trafic.

Si, sincer acum, era singurul loc in care puteai opri?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

spiritul forumului din ziua de azi reflecta perfect situatia din viata reala din ziua de azi. frustrari, prietenii virtuale pe feisbuc, informatii neverificate, lipsa de 7 ani de acasa, citit articole online si declarat cunoscator pe sosea, construirea de personalitati musculoase si dăștepte din spatele tastaturii, prea putin sex, prea mult junk food. la toate astea se adauga spiritul balcanic mostenit genetic. forumul asta arata cu totul altfel pana prin 2004. 95% din pokemonii care populeaza astazi acest forum ar fi fost banati din prima zi. dar nu mai putem intoarce timpul inapoi, asa ca mergem inainte, ca inainte era mai bine.

👍

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...