Sari la conținut

Accident mortal pe DN1 în județul Sibiu. Motociclist decedat la


shpixy
 Share

Postări Recomandate

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

+1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

 

In articol se precizeaza ca motociclistul avea 67 de ani. Decat daca nu a luat permisul pentru a in urma cu 4-5 ani, probabil in viata lui de motociclist s-a saturat de drumurile din tara lui sau de cele din lumea civilizata. Poate a mai vezi o reclama cu o frunza(Romania - Land of chiose), poate a mai auzit de la un TopGear ca Transfagarasanu e cel mai bun drum din lume si poate omu a vrut sa vada cum e pe plaiurile mioritice.

 

Pacat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti ruda cu soferita cumva?

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pfuu. Și ne mai miram ca evita lumea sa viziteze România cu mașina, d-apoi cu motocicleta.

Nu ne mai miram. E o certitudine!

 

RIP, odihneasca-se in pace, pacat ca in astfel de conditii si departe de casa a trebuit sa incheie socotelile cu viata.......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Si tu ai face la fel, ai merge acolo unde ai auzit ca sunt locuri frumoase de vazut.

Ce faci te invarti in jurul blocului cu mobra ca sa nu patesti nimic?

Acum nu iti mai iei pantaloni ca se rup?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

oare de ce ne mai nastem.... tot O SA MURIM!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Esti ruda cu soferita cumva?

Cu soferul.

 

Si tu ai face la fel, ai merge acolo unde ai auzit ca sunt locuri frumoase de vazut.

Doamne Feri'! IN AFRICA? NU CRED! Eu intotdeauna am mers spre civilizatie si tot spre zonele alea ma indrept si acum...

 

oare de ce ne mai nastem.... tot O SA MURIM!!!!!

Da' Africa si Romania tot nu le-as vizita. Si nici Ucraina. Turcia, poate.

 

 

Chiar nu inteleg ce cauta prin Mongolia cand pot merge linistiti la Sovata sau Calimanesti...

Pana mea... 2 au plecat pe rotile lor, in rest, isi trimit motoarele la destinatie, fac si ei o tura scurta si dupa se intorc mai triumfatori ca triumful de aragaze, tot cu aveonu.
Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ar trebui sa ii intrebam si pe astia care pleaca de la noi. Chiar nu inteleg ce cauta prin Mongolia cand pot merge linistiti la Sovata sau Calimanesti...

Poi la Sovata sau Calimanesti nu gasesc asiatice de phootoot :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Top Gear. Cica Transfagarasanul e mai ciumeg ca Stelvio.

Editat de JCDenton
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

mi-ar place la nebunie sa fac Africa, Asia si America de sud pe motor...

alta lume, pentru mine chiar aproape alta planeta.

in siguranta nu esti nicaieri. evident...

 

in plus va impartasesc un mic secret.

sunt mii de turisti pe mobre in ro pentru ca este IEFTIN! unde noi injuram ca este drumul praf lor le place, nu au mai vazut asa ceva de 50 de ani la ei in tara!

multttt mai ieftin ca la ei in civilizatia care ste datorita lipsei civilizatiei de aici si din alte locuri de genul...

i-am dus pe 2 turisti dinastia prin munte, Sadu - Valea Frumoasei, inapoi in Paltinis, coborat prin Cheile Cibinului si inapoi in Sibiu prin Gura Raului / Rasinari...

si mai puteam exagera un pic cu alte 2 drumuri de legatura mai grele dar erau morti... ahhahaha.

erau aia extaziati, singurele comentarii rautacioase a fost la adresa alora care taie lemne...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Am venit recent din Scotia. Tara civilizata, respect maxim in trafic, drumuri de vis, desi cam inguste (cel putin pe ruta Aberdeen - Oban - Fort William - Glasgow).

Dar... motociclistii NU sunt mai in siguranta decat in Romania, ba dimpotriva. Au cel putin doi factori majori de risc: clima de rahat (averse de ploaie cand ti-e lumea mai draga) si... caprioarele.

In Romania, daca ai ghinion, te trezesti cu un caine in mijlocul drumului. Daca esti priceput, il eviti sau treci peste el, dupa aia te intorci si-i f.ti si un sut in coeur.

In Scotia, daca ai noroc, NU te trezesti cu ditamai bovina de caprioara sarind din padure drept in mijlocul drumului. Daca o pocnesti, ai pus-o. Te imprastii pe asfalt chiar daca ai fi Chuck Norris si Superman la un loc. Intr-o luna jumate, cat am haladuit prin Highland, am vazut zeci de caprioare moarte pe marginea drumului si trei masini cu botul facut praf de la impactul cu incornoratele.

Motociclistii care trec pe-acolo stiu chestia asta, asa ca uneori imi venea sa rad cand aveam in fata o Busa care mergea cu 70 de km/ora, desi ar fi avut loc sa-i dea in goarna cel putin dublu.

Ashea ca, domnule draga, siguranta pe motocicleta este o chestie ashea de relativa, ca se sparie gandul cand stai s-o cujetzi mai avan, de se obrinteashte mintea si-tz vine a arunca sudalmi nenumarate spre ushuratatea limbei, Doamne iarta-ma si Maicuta Domnului!

Editat de pasquinel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar place la nebunie sa fac Africa, Asia si America de sud pe motor...

alta lume, pentru mine chiar aproape alta planeta.

in siguranta nu esti nicaieri. evident...

Pai eu ce ziceam? Dar in unele locuri esti mai in siguranta decat in altele. Si ca vorbesti de alte planete, da, mi-ar place si mie sa vad cum e pe Marte, dar in Kenya tot nu m-as duce. Am auzit ca aia de acolo alearga repede si mi-e ca ma ajung din urma, indiferent de vehiculul folosit.

 

in plus va impartasesc un mic secret.

sunt mii de turisti pe mobre in ro pentru ca este IEFTIN! unde noi injuram ca este drumul praf lor le place, nu au mai vazut asa ceva de 50 de ani la ei in tara!

multttt mai ieftin ca la ei in civilizatia care ste datorita lipsei civilizatiei de aici si din alte locuri de genul...

i-am dus pe 2 turisti dinastia prin munte, Sadu - Valea Frumoasei, inapoi in Paltinis, coborat prin Cheile Cibinului si inapoi in Sibiu prin Gura Raului / Rasinari...

si mai puteam exagera un pic cu alte 2 drumuri de legatura mai grele dar erau morti... ahhahaha.

erau aia extaziati, singurele comentarii rautacioase

Ieftin din parti. Mi-am facut vacante in locuri mult mai marfa si mai civilizate ca la noi, unde poate diferenta la buzunar a facut-o biletul avionului. Iar comentarii rautacioase probabil ca nu vor face din mai multe motive (si nu bunul simt), pt. ca ei nu sunt obisnuiti cu unele rautati gratuite de pe la noi :) Ca o curiozitate: stii ca in USA m-a intrebat cineva daca Romanii sunt bogati ca dau peste 5$/galonul de benzil?

 

Am venit recent din Scotia. Tara civilizata, respect maxim in trafic, drumuri de vis, desi cam inguste (cel putin pe ruta Aberdeen - Oban - Fort William - Glasgow).

Eu din Tenerife. Au astia niste veverite asa de rele...

 

Dar... motociclistii NU sunt mai in siguranta decat in Romania, ba dimpotriva. Au cel putin doi factori majori de risc: clima de rahat (averse de ploaie cand ti-e lumea mai draga) si... caprioarele.

In Romania, daca ai ghinion, te trezesti cu un caine in mijlocul drumului. Daca esti priceput, il eviti sau treci peste el, dupa aia te intorci si-i f.ti si un sut in coeur.

+vaca(exista si exemplare bipede), porc(cu aceeasi mentiune ca mai inainte), cal. Noaptea, un prieten (cu masina) a prins un cal care a sarit de pe marginea drumului. A fost norocos ca a supravietuit. E in uk acum. Cica nu au cai. Doar caprioare. Nu ii place nici lui vremea, dar sta pt. bani.

 

In Scotia, daca ai noroc, NU te trezesti cu ditamai bovina de caprioara sarind din padure drept in mijlocul drumului. Daca o pocnesti, ai pus-o. Te imprastii pe asfalt chiar daca ai fi Chuck Norris si Superman la un loc. Intr-o luna jumate, cat am haladuit prin Highland, am vazut zeci de caprioare moarte pe marginea drumului si trei masini cu botul facut praf de la impactul cu incornoratele.

Naspa. Aceeasi problema o au in Australia cu kangaroos. Si Africanii cu leii. Totusi ei tin partea motociclistilor si ii impusca. (si pe lei si pe motociclist). E o gluma asta. Sau nu.

 

http://www.scmp.com/news/world/africa/article/1932204/lion-shot-dead-after-attacking-motorcyclist-trackers-hunt-another

Motociclistii care trec pe-acolo stiu chestia asta, asa ca uneori imi venea sa rad cand aveam in fata o Busa care mergea cu 70 de km/ora, desi ar fi avut loc sa-i dea in goarna cel putin dublu.

Ashea ca, domnule draga, siguranta pe motocicleta este o chestie ashea de relativa, ca se sparie gandul cand stai s-o cujetzi mai avan, de se obrinteashte mintea si-tz vine a arunca sudalmi nenumarate spre ushuratatea limbei,

E clar.... nu au skill. Venea un vitezoman de romania... ii invata el cum sa mearga :)

 

Doamne iarta-ma si Maicuta Domnului!

Doamne Dumnezeule Maica Sfanta Nascatoare de Dumnezei, protejaza-ne pe noi necredinciosii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

Daca aici orice pzd poate fi promovata de la cratita la volan :(

Putin respect, poate fi chiar mama copilului lui Paunescu (iar)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg o chestie. Ce pana mea cauta astia prin locuri dubioase, gen Africa sau rromania, cand au la 2 pasi de ei locatii civilizate, drumuri decente unde clar sunt mai in siguranta. Inteleg ca motociclistii sunt firavi indiferent de locatie, dar de ce sa iti fortezi norocul?

Probabil cauta o tastatura mai ergonomica. Insa negasind-o, scot mobrele alea sa le plimbe si vad lumea prin viziera nu printr-un monitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apreciez aluzia(sau e o banala iluzie?), stai chill ca am avut partea mea de plimbari. Si fara moto.

 

 

wowwwww ...cand ma fak mare ......vreau si eu ......

 

macar dracu daca era cev amai EXOTIC.... AUZI LA EL TENERIFE

MA LASI.......

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui botul la orice, aia era bagata din top. Aici e undeva mai departe :) Si m-am plimbat mocca. M-a dus baba din Zimbabwe cu care m-am casatorit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pui botul la orice, aia era bagata din top. Aici e undeva mai departe :) Si m-am plimbat mocca. M-a dus baba din Zimbabwe cu care m-am casatorit.

NOROCOSULE.... a mea doar pana la AMARA are finatze sa ma duca.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Naspa. Drept e ca nici in Africa nu mai merg afacerile cu diamante (le-a luat Di Caprio) si familia babei a saracit, nu ii mai dau bani de buzunar. O sa ajungem sa ne facem concediile la Olanesti cu toti saracii, ca in bancul cu Iohannis. Acum...sincer sa fiu si eu... si poza aia e din Romania, de la Teghirghiol de la namol.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...