Sari la conținut

ajutor problema fz6n


Postări Recomandate

Turatia sa o ai la 1250 -- 1350 la cald , daca relantiul e prea mic e fosibil sa faca faze de genul .

Urmareste sa nu fie de la TPS , posibil sa mai aiba probleme de genul . In cazul asta face urat turatia si se opreste si in mers .

Editat de Ivanica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu da semne de mers cu amestec bogat dupa o perioada de functionare? La mine asa facea, dupa ce mergeam un timp intra in modul ala de k@k@t de protectie din cauza tps. Initial nu mai tinea ralantiul, apoi dupa ce am curatat eu clapetele si l-am reglat scadea drastic 6-800rpm. Vezi pe topicul de FZ6, s-ar putea sa poti remedia gratuit la dealer!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine la fel facea si a fost TPS-ul bulit, intre 15-30 ( valoare indicata de TPS in modul de diagnostigare) facea ca toate alea, poti verifica din meniul de diagnostigare (vezi in manual).

Editat de claudeel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am imprumutat motocicleta o zi la cineva , si m-a tot sunat la telefon ca se intampla exact ceea ce povestesti tu , se oprea la relanti , cand era in frana de motor . Desi eu nu am avut nici o problema cu ea pana atunci , persoana respectiva se jura ca se oprea aiurea in mers . Ciudat e ca de atunci eu am mai facut 800 km si nu s-a intamplat nimic de genul .

 

Pe loc daca o turezi mai tare , cand revine pastreaza relantiul sau tinde sa se opreasca .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Ivanica

 

La mine se manifesta cand faceam frane de motor ceva mai violente, in din alea mai domoale asa, nu facea. La mine problema a fost ca aveam relantiul mic, 950, 1000 maxim era. Ulterior nu am mai avut partea de experiente neplacute.

Editat de razvan.dumitrescu10
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...