Sari la conținut

Barait / Bazait Honda Hornet 2007


Postări Recomandate

Salutare,

 

Postez aici in eventualitatea in care cineva a patit aceasta problema si stie ceva legat de rezolvarea ei.

 

La o Honda Hornet 2007, la decelerare de la 6000 de ture incepe sa se auda un barait / bazait destul de enervant dinspre bord. Daca pun mana pe bord se opreste, daca ridic mana incepe iar.

Am incercat sa nu-l bag in seama dar ma scoate din sarite. :D

 

Multumesc anticipat

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face bbbrrrr brrrr brrrr brrrr? Sau mai lung si se scurteaza spre final: Brrrrrrrrrrrr bbbbrrrrrrr bbbbrrrrr bbbbrrrrrr rrrr rrr rrr?

 

Baga o bucata de buretel in zona in care iti atinge de alte componente, de contact sau ce e in zona. Sau actioneaza cum zice colegul.

 

PS: Alex_en s-ar putea sa ii dea de capat. Dar iti va zice ca zgomotul vine de la pistoane.

Editat de Banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sa vezi ce fain e cand iti zdrangane aparatoarea de lant cu tot cu aripa pe spate :))

Zici ca ai o intreaga trusa de scule sub sa.

 

Eu am dat jos carene si tot ce incepe sa zdrangane la un moment dat si am pus pe fiecare surub garnituri de cauciuc, in felul asta nici nu ti se mai roade carenajul sau orice altceva de surub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,

 

Postez aici in eventualitatea in care cineva a patit aceasta problema si stie ceva legat de rezolvarea ei.

 

La o Honda Hornet 2007, la decelerare de la 6000 de ture incepe sa se auda un barait / bazait destul de enervant dinspre bord. Daca pun mana pe bord se opreste, daca ridic mana incepe iar.

Am incercat sa nu-l bag in seama dar ma scoate din sarite. :D

 

Multumesc anticipat

Am avut si eu un hornet 2009 si pana am descoperit care`i baiu mi`a venit sa urlu :))))) Se atinge un rahat de plastic de la botic/bord pe cadru de bord. Am rezolvat cu o bucatica de dublu adeziv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si la mine se auzea acest 'zornait' undeva la 5500rpm.avea o turatie fixa la care bazaia, nu mai sus, nu mai jos. se pare ca vibra ciudat rama aia la turele respective. s-a rezolvat cu putin burete intre rama (cea neagra, incercuita cu rosu mai sus) si restul bordului.

Editat de cataaaa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...