Sari la conținut

incaierare in "trafic"


Asprilia06
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 89
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pe bune, eu as spune sa dai niste emailuri la Maruta, la blonda nasoala de la A1 (Simona Gherghe, parca), Canal D. Poate te alegi si cu niste bani filmind vreo 7 episoade. Subiectul e full, are de toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As avea nevoie de cateva sfaturi de la voi in legatura cu ce mi s-a intamplat ieri.

Ieri pe la ora 19:30 stiind ca nu mai am decat 2 litri de benzina in motor si aveam chef sa ies la o plimbare , am iesit la o tura si sa si alimentez cu ocazia asta . Eu stau la sat , cand eram la iesire din sat unde am si un prieten , am vazut ca prietenul asta al meu era la el in fata si am incercat sa opresc la el la o poveste , eu aveam in jur de 50 km/ora nici nu stiu exact . am oprit mai brusc si in spatele meu se aude dintr-o data o frana cu scartait , cand colo era un consatean care din spusele prietenului avea viteza in jur de 70 poate 80 nu stiu doar din spusele lui , si oprind eu el era sa se arunce in mine. Dupa tot clanxoane injurii si ca de ce nu circul pe margine . Eu am sarit si eu cu gura ca nu ii soseaua lui si ca amandoi suntem participanti la trafic si ca si eu am permis ca si el , pana cand vad ca iasa din masina agresiv sa sara la mine . Cand am vazut ca e seriasa treaba , am dat casca jos (stiu nu trebuia dar nu puteam sa ma misc bine cu ea) si lam asteptat , nici nu mai stiu sigur dar credca mi-a sarit cu mana in gat dar ma prins de geaca , cum eu cand am vazut ca vrea bataia iam dat eu primul fiind sigur ca dacanu o facea el , dupa iam tot dat cativa pumni buni si am incercat sa-l trantesc pentru mai multi , sa prins de mine si am cazut amandoi . El era peste mine si eu de jos continuas sa il lovesc :D , pana cand a venit nevastasa si prietenul asta al meu si la luat de pe mine. Dupa a mers la masinaunde, avea o teava , atunci eu am fugit in curte la prieten vazand ca la teava nu mai am ce face . De la nervi si adrenalina nu am mai mers la alimentez si am ramas la prietenul asta al meu . Am mers al lasat motorul acasa si m-am intors cu masina , am mai stat 20-30 minute si am plecat cu masina memei prietenului la oras sa ii ajut cu ceva . Intre timp masina mea ramasese in fata la prieten . Cand ajungem inapoi lam vazut pe cel cu care m-am batut ca dadea ture , am intrat in curte si dupa 10 minute am iesit la poarta sa plecam in sat , cand il vad iar pe bataus :)) ca intoarce si vine la mn cum ca vrea sa dam parte-n parte , ca daca is tare si amenintari peste amenintari . Cat timp am fost eu plecat poate tot urmarea cand plec . In masina mai erau 2 negrotei care imi erau tot acolo dar cu toti 3 nu imi era tot una , in timp ce ma ameninta eu am luat-o catre curtea prietenului ca nu mai aveam chef de o bataie , el ma tot amenintat si tot tinea sa vin sa dau 1 la 1 . Ce e drept imi statea in cap sa ii dau iar dar am zis ca e mai bine sa o las asa . Nu stiu ce sa fac , ieri dupa bataie am mers la politie dar era inchis , dupa am vrut sa sun la politie dar gandinduma ca politia de aici nu face nimic m-am dat batut pana seara cand sa intors . Dupa ce a plecat vorbeam cu prietenul asta ce sa fac si a zis sa mergem sa o terminam ca asa o sa fie tot dupa mine . El are in jur de 30 ani poate mai mult si eu 18 , si ii e ciuda acum ca a luato si tot el a inceput si de faca cu nevasta : :)) . Sa fac plangere la politie , poate primi ordin de restrictie ? sau sa o mai las cateva zile sa vad cum sta treburile si intretimp sa fac rost de filmare , pentru ca in zona sunt camere de filma (dar nu stiu daca functionau). Nici nu am mai iesit cu motorul ca nu stiu ce ii poate capul , tot cu masina am iesit si cu manusile de la moto si o teava in caz de ceva . Are rost sa ma duc la politie , au trecut in jur de 20 ore , si aici cu politia nu se rezolva ceva . Unde ar trebui sa ma duc sa rezolv pe calea legii ? . am sa incerc sa fac rost de filmare sa vo atasez sa vedeti in ce context sa intamplat

 

 

tu te rog frumos sa nu te duci la vot si nici sa nu faci copii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drag protagonist si dragi forumisti,

Intentia de a opri se semnalizeaza corespunzator cu 50 de metri inainte in localitati si 100 de metri in afara localitatii. Si cand esti in trafic si pui o frana mai brusca din motive obiective, curtoazia si simtul de autoconservare te imping sa pui in cel mai scurt timp avariile.

Acuma, el a zis, ai zis si tu, v-ati dat niste pumni. Brava! Ai doua solutii: ori te duci la el cu o bere, si faceti pace! Spui ca erai infierbantat, ca-ti pare rau ca n-ai semnalizat si el ramane cu pumnii luati, o bere si onoarea oarecum curatita sau va panditi cu uluci din gard.

N.B.: uluca cu cui are damage dublu!

Editat de son_of_god
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Daca imi permiti cateva sfaturi, pentru ca probabil esti la inceput de drum pe doua roti:
- cand te mai horarasti sa opresti pe la un prieten sa mai povestiti una alta, asigura-te ca manevra de oprire nu ii pune in dificultate pe ceilalti participanti la trafic. In principiu atunci cand ai de gand sa faci o oprire mai hotarata, ideal ar fi sa te asiguri in oglinzi ca nu ai pe cineva in spate, pentru ca sunt sanse mari sa se urce peste tine;
- in trafic, mi se pare ok atunci cand gresesti sa incerci pe cat posibil sa iti ceri scuze, pentru a nu da curs la evenimente de genul celor expuse de tine aici. Un simplu gest de mana ridicata in semn de "scuze" cantareste foarte mult, crede-ma.

Asa e, dar, daca deja se intampla sa nu, mai bine

Recomanda mea ar fi sa te duci la politie si sa faci plangere pentru lovire si eventual pentru daune daca motocicelta a avut de suferit in altercatie.

Nu o sa rezolve nimic aceasta plangere dar in cazul in care vecinul se hotaraste sa continue disputa si iti va deteriora bunurile cel putin va exista o plangere precedenta si astfel se va vedea clar intentia acestuia si faptul ca acesta este un suspect pentru ce va urma.

Cei de la politie vor incerca sa te indemne sa nu faci plangere pentru ca ar fi un dosar in lucru pe care daca nu il vor inchide va insemna o bila neagra pentru ei, te sfatuiesc sa insisti.

sau, si mai bine, sa...

 

Drag protagonist si dragi forumisti,

Intentia de a opri se semnalizeaza corespunzator cu 50 de metri inainte in localitati si 100 de metri in afara localitatii. Si cand esti in trafic si pui o frana mai brusca din motive obiective, curtoazia si simtul de autoconservare te imping sa pui in cel mai scurt timp avariile.

Acuma, el a zis, ai zis si tu, v-ati dat niste pumni. Brava! Ai doua solutii: ori te duci la el cu o bere, si faceti pace! Spui ca erai infierbantat, ca-ti pare rau ca n-ai semnalizat si el ramane cu pumnii luati, o bere si onoarea oarecum curatita sau va panditi cu uluci din gard.

N.B.: uluca cu cui are damage dublu!

cu mari sanse sa ramaneti prieteni, daca beti mai mult de-o bere :))

 

tu te rog frumos sa nu te duci la vot si nici sa nu faci copii!

:funny:

Editat de shrek1974
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai ca o iau altfel cu tine jerry, ca tu oricum esti mai diferit: cum reactionezi cand cineva iti franeaza puternic in fata, fara niciun motiv intemeiat?

lolll.

mie nu-mi franeaza nimeni brusc in fata ca nu-s genul care sa mai poata fi surprins in trafic.

si crede-ma ca am trecut prin cateva brake check-uri la viata mea...

acuma, daca tot vorbim... motorul cu pricina este un Aprilia RS 125... cat de brusc crezi ca a franat?

presupun ca rideru' a facut un stoppie si sarmana caruta nu a mai avut pe unde sa ocoleasca enorma motocicleta la care statea in tailgate ca sa consume mai putin ulei de transformator...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lolll.

mie nu-mi franeaza nimeni brusc in fata ca nu-s genul care sa mai poata fi surprins in trafic.

si crede-ma ca am trecut prin cateva brake check-uri la viata mea...

acuma, daca tot vorbim... motorul cu pricina este un Aprilia RS 125... cat de brusc crezi ca a franat?

presupun ca rideru' a facut un stoppie si sarmana caruta nu a mai avut pe unde sa ocoleasca enorma motocicleta la care statea in tailgate ca sa consume mai putin ulei de transformator...

Asta-i pe principiul Chuck Norris a dat jos motorul de pe motoreta ca oricum el pegeseaza/pedaleaza mai repede decat fugea ea!...sic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu atat mai mult cu cat comunitatea e mica, da-o la pace cu omul.

 

N-o sa-ti placa in viitorul apropiat sa te uiti de 10 ori pe minut in spate ca sa te asiguri ca nu-i vreo ranga ridicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lolll.

mie nu-mi franeaza nimeni brusc in fata ca nu-s genul care sa mai poata fi surprins in trafic.

si crede-ma ca am trecut prin cateva brake check-uri la viata mea...

acuma, daca tot vorbim... motorul cu pricina este un Aprilia RS 125... cat de brusc crezi ca a franat?

presupun ca rideru' a facut un stoppie si sarmana caruta nu a mai avut pe unde sa ocoleasca enorma motocicleta la care statea in tailgate ca sa consume mai putin ulei de transformator...

in 20 metri m-am oprit

» Post actualizat in 25 Jul 2016 15:48

Cu atat mai mult cu cat comunitatea e mica, da-o la pace cu omul.

 

N-o sa-ti placa in viitorul apropiat sa te uiti de 10 ori pe minut in spate ca sa te asiguri ca nu-i vreo ranga ridicata.

asta am incercat sa fa si aseara , asta o sa incerc sa fac , dar depinde de imprejurari

» Post actualizat in 25 Jul 2016 15:56

Drag protagonist si dragi forumisti,

Intentia de a opri se semnalizeaza corespunzator cu 50 de metri inainte in localitati si 100 de metri in afara localitatii. Si cand esti in trafic si pui o frana mai brusca din motive obiective, curtoazia si simtul de autoconservare te imping sa pui in cel mai scurt timp avariile.

Acuma, el a zis, ai zis si tu, v-ati dat niste pumni. Brava! Ai doua solutii: ori te duci la el cu o bere, si faceti pace! Spui ca erai infierbantat, ca-ti pare rau ca n-ai semnalizat si el ramane cu pumnii luati, o bere si onoarea oarecum curatita sau va panditi cu uluci din gard.

N.B.: uluca cu cui are damage dublu!

treaba cu berea nu cred ca o sa mearga , nu sti cum reactioneaza dupa o bere daca a reactionat asa dupa o frana mai brusca !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cu martori si e greu sa dovedesti self defence in Romania...

police o sa zica ceva de genul: trebuia sa stai sa ti-o iei si dupa noi rezolvam problema... aham.

:))))))))))) bun fff bun din pacate realitatea crunta(proprie experienta)

2.Ai facut bine ca l.ai altoit, nu sunt de acord ca toate se rezolva cu vb buna uneori trebuie insotita votba de cateva argumente forte

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da-o la pace,lasa politia, iar o perioada fi atent sa nu-ti faca vreo manevra!Au murit baieti din cauza unor razbunatori care le-au pus masina in fata!

O sa incerce sa te tavaleasca legal!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ziceai ceva de o filmare. Hai, ca sunt curios sa vad cam pe ce zona a benzii mergeai si cam cu cat timp inainte ai dat semnal.

In rest despre tarani numai de bine!

ei (cuvant urat). eu is curios care a dat mai bine :D .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate nu merg camerele , trebuiesc reparate

E, atunci te-ai scos.

» Post actualizat in 25 Jul 2016 17:16

ei (cuvant urat). eu is curios care a dat mai bine :D .

Si asta, desi cred ca n-a fost cine stie ce MMA acolo...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca ala din spate era cu o Raba? dadeam cu RIP ... ai franat ca boul si asta este...

2. Daca frana unul asa in fata ta, il muiai ca a franat ca vita ...

3. Sunt ingrijorat ca sari la bataie si scandal asa usor... ma gandesc ca esti un potential de jeg de om care ar sarii sa imi bata nevasta ca trece prea incet pe trecerea de pietoni...

 

Idiot popor mai suntem... Este o minune ca mai existam ca si natie....

 

jRfJ1Ga.png

Editat de florinelu07
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. Daca ala din spate era cu o Raba? dadeam cu RIP ... ai franat ca boul si asta este...

2. Daca frana unul asa in fata ta, il muiai ca a franat ca vita ...

3. Sunt ingrijorat ca sari la bataie si scandal asa usor... ma gandesc ca esti un potential de jeg de om care ar sarii sa imi bata nevasta ca trece prea incet pe trecerea de pietoni...

 

Idiot popor mai suntem... Este o minune ca mai existam ca si natie....

 

jRfJ1Ga.png

el a sarit la mine . dar fie cum zici tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Viata la tara", de Duiliu Zamfirescu... Repet, bun topic. :))))

 

O intrebare imi sta acum in minte: da' cu bacul cum e? L-ai luat?

Editat de dionysos
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...