Sari la conținut

incaierare in "trafic"


Asprilia06
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 87
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

io zic sa o dai parte-n parte. daca dai bataie e super, daca iei bataie, ai invatat ceva nou. important e sa va folositi doar de membrele voastre si sa nu intervina altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io zic sa o dai parte-n parte. daca dai bataie e super, daca iei bataie, ai invatat ceva nou. important e sa va folositi doar de membrele voastre si sa nu intervina altcineva.

Exista si o tehnica prin care castiga sigur: https://www.youtube.com/watch?v=lpLvrxTa6aQ

Editat de iaco
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. franezi de-l bagi in boale ( de mila ta, nu cred ca-si facea griji ca nu se spala sangele de pe spoiler )

2. tot tu ai gura mare

3. dai primu' cu pumnu'

4. fugi cand te provoaca

...

in plus... :

"El are in jur de 30 ani poate mai mult si eu 18"

da' ce cauti tu pe sea daca ai 18 ?

e ceva putred aici,

si nu ma refer numa' la tini .

stii ce zic io ?

nu erai in sa, erai in sareta

nu ai franat tu, s-a oprit calu' ca-l taia pisarea

nu era un tip, era o batranica pe bicicleta care a franat brusc si te-a bruscat cu tot cu sareta

nu te-ai batut, te-a lovit calu', ca s-a speriat ca aveai gura mare

:alcy:

si te-ai trezit !!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. franezi de-l bagi in boale ( de mila ta, nu cred ca-si facea griji ca nu se spala sangele de pe spoiler )

2. tot tu ai gura mare

3. dai primu' cu pumnu'

4. fugi cand te provoaca

...

in plus... :

"El are in jur de 30 ani poate mai mult si eu 18"

da' ce cauti tu pe sea daca ai 18 ?

e ceva putred aici,

si nu ma refer numa' la tini .

stii ce zic io ?

nu erai in sa, erai in sareta

nu ai franat tu, s-a oprit calu' ca-l taia pisarea

nu era un tip, era o batranica pe bicicleta care a franat brusc si te-a bruscat cu tot cu sareta

nu te-ai batut, te-a lovit calu', ca s-a speriat ca aveai gura mare

:alcy:

si te-ai trezit !!

defapt ma plimbam cu caruciorul de buteli ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Io,zac sa il legi bine de tat ,intr-o noapte .Si il duci in granita cu Ucraina si ii dai omor poi il lesi acolo .Si lasa-l sa mearga la militie ,ca doara nu era nisi in Romania ,nisi in Ucraina cand i-ai dat omoru.Tu she zici ,La care militie o mere ?Ase ca intre ardeleni iti dau povata .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi intelege ca omul franeaza cand vrea si cat vrea si ca cel din spatele lui trebuie sa pastreze distanta necesara pentru a opri in conditii de siguranta, nu?

asa ar trebui.

nu de alta dar poate sare un copil in fata masinii si eu franez tare ca sa nu-l omor.

ala din spate nu ar trebui sa fie la 1 metru distanta de portbagajul meu ca da peste mine si ma impinge in copil si-l omor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa ar trebui.

nu de alta dar poate sare un copil in fata masinii si eu franez tare ca sa nu-l omor.

ala din spate nu ar trebui sa fie la 1 metru distanta de portbagajul meu ca da peste mine si ma impinge in copil si-l omor...

 

 

Desteptu' planetei, condus preventiv inseamna sa te uiti pe cat posibil in fata celui din fata ta sa ai timp sa reactionezi inainte sa se aprinda stopurile celui din fata. Tinand cont ca omul era cu motocicleta, cred ca se vedea destul de clar drumul gol in fata lui.

 

In al doilea rand omul a pastrat distanta preventiva si a putut opri, dovada ca baiatu' e viu si scrie pe forum. Tu nu te enervezi daca drumul e gol si-ti franeaza unu' in fata doar pentru ca e dreptul lui?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desteptu' planetei, condus preventiv inseamna sa te uiti pe cat posibil in fata celui din fata ta sa ai timp sa reactionezi inainte sa se aprinda stopurile celui din fata. Tinand cont ca omul era cu motocicleta, cred ca se vedea destul de clar drumul gol in fata lui.

 

In al doilea rand omul a pastrat distanta preventiva si a putut opri, dovada ca baiatu' e viu si scrie pe forum. Tu nu te enervezi daca drumul e gol si-ti franeaza unu' in fata doar pentru ca e dreptul lui?

Nu. Fac paguba degeaba la inimioara cu tensiunea crescuta,

Editat de Adixgl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desteptu' planetei, condus preventiv inseamna sa te uiti pe cat posibil in fata celui din fata ta sa ai timp sa reactionezi inainte sa se aprinda stopurile celui din fata. Tinand cont ca omul era cu motocicleta, cred ca se vedea destul de clar drumul gol in fata lui.

 

In al doilea rand omul a pastrat distanta preventiva si a putut opri, dovada ca baiatu' e viu si scrie pe forum. Tu nu te enervezi daca drumul e gol si-ti franeaza unu' in fata doar pentru ca e dreptul lui?

 

De unde le scoti, tinere? Nu inseamna sa te uiti in fata, inseamna sa stai dracului departe de el pentru cazul in care i se scoala sa franeze! Daca i se face rau la volan si vrea sa franeze urgent? Daca il inteapa o albina in timp ce conduce? Daca ii crapa motorul si i se blocheaza rotile? Pur si simplu stai departe de el. Nu te uiti nicaieri, ca nu esti nici Nostradamus si nici ala de la Romanii au talent. Pur si simplu stai departe de el.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Desteptu' planetei, condus preventiv inseamna sa te uiti pe cat posibil in fata celui din fata ta sa ai timp sa reactionezi inainte sa se aprinda stopurile celui din fata. Tinand cont ca omul era cu motocicleta, cred ca se vedea destul de clar drumul gol in fata lui.

 

In al doilea rand omul a pastrat distanta preventiva si a putut opri, dovada ca baiatu' e viu si scrie pe forum. Tu nu te enervezi daca drumul e gol si-ti franeaza unu' in fata doar pentru ca e dreptul lui?

da ma enervez. nu zilnic dar la 2 zile cam da. dar nu ma dau jos sa bat pe nimeni, nu ca nu as putea, dar am luat psihologicul pe bune... a nustiucata oara cand patesc la psihologic sa se uite ala de langa la mine sa vada ce bifez pe hartie sa copieze... dadea de B normal....

si 100% din cazuri este vorba de carute infecte. care franeaza ca sa se converseze cu cinestie ce pixda de pe trotuar, ca sa lase pe cineva IN GIRATORIU, taxi opreste acu cateva zile pe TRECERE!, etc...

daca eu sunt cu masina, bai mare destept al galaxiei ce sti tu, si-mi franeaza unu cu motorul in fata il OCOLESC eventual, lejer, mai ales daca trage dreapta, ca este un vehicol INGUST! nu ocupa toata banda. wtf??? in nici un caz nu o sa fac tailgate cu o motocicleta! ca nu are draft destul sa-mi reduca consumul!

condusul preventiv stii ce mai inseamna pentru mine?

atentie audi / atentie bmw / atentie femeie la volan / atentie nr de bulgaria / atentie MASINA nu se stie niciodata ce va face...

stii de fapt ce m-a deranjat personal cel mai rau la toata povestea asta????:

atitudinea de rahat de sofer de 4 roti care are impresia ca drumurile sunt contruite pentru masini si restul daca nu au gogosar sau pisicuta sau alt rahat de caruta de j-de ani care si-ar avea locul la un cimitir de masini nu au ce cauta pe strada lor!

citat din primul post: "Dupa tot clanxoane injurii si ca de ce nu circul pe margine ."

 

m-am intalnit si eu cu fenomene dinastea!:

ca de ce ocup toata banda?

ca de ce parchez pe un loc de parcare?

ca de ce merg incet???

ca de ce nu stau in coloana?

etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi intelege ca omul franeaza cand vrea si cat vrea si ca cel din spatele lui trebuie sa pastreze distanta necesara pentru a opri in conditii de siguranta, nu?

nu chiar

in noul cod rutier este interzisa franarea brusca, nejustificata!

ceea ce, --in mod real--, numai daca ai camera poti demonstra, ca cel din fata ta a franat brusc, nejustificat.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"El are in jur de 30 ani poate mai mult si eu 18"

nu stiu eu bine, sau permisul se da/ ia la o varsta de peste 21 ani ?

cum de conduci tu la 18 ?

ma lasi?

:stuck:

125cc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Voi intelege ca omul franeaza cand vrea si cat vrea si ca cel din spatele lui trebuie sa pastreze distanta necesara pentru a opri in conditii de siguranta, nu?

Eronat. Exista si un articol de lege care interzice franatul agresiv fara motiv. Ca si circulatul fara motiv cu viteza prea mica.

Editat de Speedy.K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eronat. Exista si un articol de kege care interzice franatul agresiv fara motiv. Ca si circulatul fara motiv cu viteza prea mica.

man, hai sa vedem cine dovedeste ca nu era o albina in masina / casca, ca nu m-a intepat rau de tot inima / ca nu a trecut strada un caine....

astea in cazul in care unu sta prea aproape de cateva minute in spatele meu cand are loc sa depasesca sau eu merg cu maximul vitezei pe sectorul de drum...

si daca circulatul fara motiv prea incet ar fi pasibil de amenda cel putin jumate dintre masini ar trebui sa ia cateva amenzi zilnic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

man, hai sa vedem cine dovedeste ca nu era o albina in masina / casca, ca nu m-a intepat rau de tot inima / ca nu a trecut strada un caine....

astea in cazul in care unu sta prea aproape de cateva minute in spatele meu cand are loc sa depasesca sau eu merg cu maximul vitezei pe sectorul de drum...

si daca circulatul fara motiv prea incet ar fi pasibil de amenda cel putin jumate dintre masini ar trebui sa ia cateva amenzi zilnic...

Caaalm, eu v-am zis ce zice legea. Aplicarea e dubioasa, ca mai mereu in Romanica.

» Post actualizat in 27 Jul 2016 09:42

m-am intalnit si eu cu fenomene dinastea!:

ca de ce ocup toata banda?

ca de ce parchez pe un loc de parcare?

ca de ce merg incet???

ca de ce nu stau in coloana?

etc.

 

Ba, la mine e fix pe dos:

 

de ce ma bag printre benzi?

de ce parchez pe trotuar

de ce merg asa tare?

de ce crosetez coloanele?

 

Bine si arhicunoscuta

de ce arat degetul mijlociu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca eu sunt cu masina, bai mare destept al galaxiei ce sti tu, si-mi franeaza unu cu motorul in fata il OCOLESC eventual,

 

stii de fapt ce m-a deranjat personal cel mai rau la toata povestea asta????:

atitudinea de rahat de sofer de 4 roti care are impresia ca drumurile sunt contruite pentru masini si restul daca nu au gogosar sau pisicuta sau alt rahat de caruta de j-de ani care si-ar avea locul la un cimitir de masini nu au ce cauta pe strada lor!

citat din primul post: "Dupa tot clanxoane injurii si ca de ce nu circul pe margine ."

 

 

Pai si nu avea dreptate omul? Chiar tu ai zis ca il OCOLESTI. Il ocolesti mult mai usor daca omul realizeaza ca vrea sa se opreasca si se trage de pe mijlocul benzii pe partea dreapta. Ba chiar da o sansa soferului sa inteleaga ca urmeaza sa opreasca (exceptand semnalizarea). Serios, si tu te-ai enerva daca un pulifrici ti-ar f*** o frana fix pe mijlocul benzii fara absolut nici un pericol evident pentru ca vrea el sa se converseze cu Gheorghe. Si tu i-ai zice sa se traga pe dreapta si sa franeze cat vrea el. De la asta pana la bataie e cale lunga, da' na, viata la tara.

 

@OP: ce tre' sa realizezi din toata chestia asta e ca omul a reactionat asa pentru ca l-ai speriat. L-ai speriat ca o sa dea peste tine. Nu i-ai dat nici o sansa sa anticipeze manevra ta. Daca vrei respect in trafic incepe prin a-l oferi. Gandeste-te si la ceilalti participanti la trafic si cum interpreteaza ei manevrele tale. Iar cu bataia, eu in locul tau i-as cere scuze omului. Ai gresit, ai avut gura mare si l-ai mai si lovit. Te-ai comportat ca un pulifrici fara creier. Macar cere-i scuze si vezi ce iese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eronat. Exista si un articol de lege care interzice franatul agresiv fara motiv. Ca si circulatul fara motiv cu viteza prea mica.

 

si cine / cum dovedeste motivul? se poate invoca un animal care a sarit in strada (gaina ,caine ,pisica, etc)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Jerry, daca tot am deschis discutia, sa-ti spun o intamplare care acum mi se pare amuzanta. Mergeam pe mijlocul benzii pe un drum cu o banda pe sens prin Pipera cam cu vreo 60 la ora. Aveam impresia ca bate ceva la roata fata si eram concentrat sa depistez zgomotul. Din spate ma depaseste un idiot care se repliaza peste mine si aproape ma sterge cu masina. A trecut cu bara la 20cm de roata mea fata. Evident ca mi-a sarit mustaru' si l-am prins la primul stop sa-l intreb de ce a facut manevra aia. Raspunsul: pai ar trebui sa mergi pe marginea drumului! In momentul ala mi-a dat hard reset. Am vazut negru si noroc ca avea geamul crapat ca s-a oprit pumnul in geam. La cateva secunde dupa asta m-am simtit ultimu' om si am plecat dupa asta sa-i cer scuze. Evident, l-am prins iar si "nene, deschide geamul sa vorbim". Asta panicat, cu geamul inchis, se uita drept in fata, probabil credea ca am venit sa il omor sau ceva. Per total am reactionat prost si m-am simtit de cacao. Si ala probabil inca e convins ca motociclistii ar trebui sa circule pe marginea drumului si ca mai sunt si satanisti violatori de babe. Nah, daca eu sunt prost, ce sa cer de la altii?

Editat de jinxy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si cine / cum dovedeste motivul? se poate invoca un animal care a sarit in strada (gaina ,caine ,pisica, etc)

O camera pe casca/carena?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...