Sari la conținut

Postări Recomandate

Perioada 12-13-14 August


Același nucleu de buzoieni ce dețin motociclete clasice vă invită la a 6-a ediție a întrunirii din munții Buzăului.

Condițiile sunt aceleași ca și în anii trecuți și cazarea se face la cort, în locație.

Locația este aceeași ca și anul trecut, cu acces din DN 10 pe un drum de aproximativ 80 metri ( 40 metri este betonat, restul balastat - se prezintă într-o stare mult mai bună ca anul trecut ).Pe lângă locație curge un pârâu cu apă rece unde puteți ține la rece mâncarea adusă de acasă. Pentru cei ce vor să se racorească râul Buzău e la numai 120 metri de locație.


Cei ce vor să doarmă în pat pot apela la serviciile câtorva cabane aflate la distanțe între 2 și 6 km :


Cabana "La Bunici" - 6 km distanță de locație, detalii despre prețuri și condiții la tel. 0761 867 275 ( D-na Doina );

Tabăra școlară Harțagu - 2 km distanță de locație, detalii despre prețuri și condiții la tel. 0785 527 622 ( Dl. Nicu ) - insistați cu tel. deoarece e într-o zonă unde nu prea e semnal la telefon;

Cabana Harțagu - 4 km distanță de locație, detalii despre prețuri și condiții la tel. 0724 014 573/ 0723 297 619 / 0238 717 213 sau http://cabanahartagu.ro

Cabana Hadar - 5 km distanță de locație, detalii despre prețuri și condiții la tel. 0731 200 156 sau http://www.turistrom...bana-hadar.html

Pensiunea Izvorul Bucuriei - 5 km distanță de locație, detalii despre prețuri si conditii : http://www.turistinfo.ro/siriu/cazare-siriu/pensiunea_izvorul_bucuriei-c42618.html


În comparație cu anul trecut, anul ăsta este semnal la telefon.

Mâncare și băuturi, la locație, veți gasi : mici, pulpe pui, frigărui, cârnați de Pleșcoi, bere, suc, cafea, apa, vin, țuică și nelipsitul ceaun cu mâncare caldă.


Coordonate GPS : 45° 33' 03" N

26° 11' 31.8" E


Punct de reper : singurul popas din localitatea Gura Siriului.

Pe asfalt vom desena săgeți si vom monta panouri pe stâlpi/copaci.


Brașov - Siriu ( locație - loc. Gura Siriului ) aproximativ 60 km ;

Buzău - Siriu ( locație - loc. Gura Siriului ) aproximativ 100 km ;

București - Urziceni - Siriu ( locație - loc. Gura Siriului ) aproximativ 200 km ;

București - Ploiești - Vălenii de Munte - Cislău - Siriu ( locație - loc. Gura Siriului ) aproximativ 165 km.


Vă asteptăm.

post-47416-0-03389600-1469474008_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Primiti si japoneze?

Da, sigur...pe afis apare si marca ta...numai CZ-urile n-au ce cauta pe-acolo, ca nu-s trecute pe afis, ca-n fiecare an de cind se tine intrunirea! :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, sigur...pe afis apare si marca ta...numai CZ-urile n-au ce cauta pe-acolo, ca nu-s trecute pe afis, ca-n fiecare an de cind se tine intrunirea! :blbl:

Ce pretenţios eşti,Jawa,CZ, tot un drac.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce pretenţios eşti,Jawa,CZ, tot un drac.

Da, asa-i...dar asta doar dupa o vreme...iar unele modele nu pot fi bagate la gramada, chiar daca tara mama a fost Cehoslovacia. Si...de ce sa lipseasca o marca de prestigiu de pe un afis care se vrea a fi "bun de tipar"? :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ivane, am citit de doua ori postarile si tot n-am inteles daca vii sau nu ! Eu voi incerca sa vin de joi.

Simi draga, poti citi si de-o suta de ori, raspunsul meu este unul clar: "NU!"

Asa ca, asfalt uscat si distractie placuta sa aveti!

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Simi draga, poti citi si de-o suta de ori, raspunsul meu este unul clar: "NU!"

Asa ca, asfalt uscat si distractie placuta sa aveti!

 

Nea Ivane............ai ceva cu mine de nu vrei să vi sau ai alte motive ( să lăsam la o parte sigla CZ ) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu Lolo, personal n-am nimic cu nimeni! Locatiile propuse de voi, organizatorii, defavorizeaza clar pe aceia care locuiesc la peste 450-500 Km fata de locul faptei...si asta il consider motivul principal pentru care nu o sa vedeti niciodata motociclete din zona de Nord-Vest a Olteniei, Banat sau zonele de Vest sau Nord ale tarii...si poate si alte zone total defavorizate din aceasta cauza. Sa nu mai pun la socoteala cheltuiala si oboseala unei astfel de intruniri pentru unu' care trebuie sa lucreze de luni dimineata pina vineri spre seara. Si ar mai fi destule motive pentru care un efort de acest gen nu se justifica...le-am povestit cu multi dintre cei care bintuie pe-aici. As fi venit cu BMW-ul, dar ca sa avem si bomboana pe coliva, pe data de 13 luna aceasta, in bazinul carbonifer al Olteniei se sarbatoreste Ziua Minerului...de la care nu pot lipsi, asa cum tu, Lolo, nu ai putea lipsi de la intrunirea organizata de tine! Si, spre final, cred ca si lipsa siglei CZ de pe afis constituie pentru mine, personal, un motiv in plus (asta de parca ar mai fi nevoie de inca unul!) ca sa nu ajung in veci cu CZ-ul la Siriu. Si...CZ-ul merge, sa stii, si merge bine! Distractie maxima va doresc si vreme faina, asfalt uscat si...nu se stie, poate cindva... :peace:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Locația am pastrat-o in fiecare an ( mă rog, am mutat-o câtiva kilometri mai spre Brașov dar tot pe raza comunei Siriu ). La întrunire au fost ”comuniste” și de la Cluj și de la Drobeta-Turnu Severin. Cheltuială este de fiecare dată când se merge la intruniri indiferent de distanță.

La întrunire de ”comuniste” , dacă vi cu motoreta din dotare , ținând cont de faptul că sunt doar 2 pe an , de care ști din timp , o faci din plăcere și pentru a întâlni oameni cu aceeași pasiune pentru motocicletele vechi , nu ești obligat de nimeni și nimic să participi.

 

Una peste alta ...... îmi pare rău că nu poți ajunge.

 

PS : Sigla CZ nu e pe afiș dintr-o greșeală, nicidecum intenționat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai...de la Cluj la Siriu nu-s mai mult de 350 km, deci este irelevant...iar ca sa vin cu motorul pe remorca (stiu asta de la posesor), n-o voi face! Nici cu masina sau cu dihania de 650 nu vin, ca nu vreau sa stric tematica intrunirii. Si, da...nu-s obligat, cu toate ca tare mi-as dori sa pot revedea pe majoritatea posesorilor de capre vechi, motiv pentru care as ruga viitorii organizatori sa caute un loc si o perioada din an accesibile tuturor, adica zona sa fie mai spre centrul tarii (distante aprox. egale din orice punct din tara) si o perioada din lunile calde in care sa nu fie evenimente, sarbatori sau intruniri moto care se stiu cu foarte mult timp inainte. Este doar o idee...

Va doresc vreme frumoasa, asfalt uscat si curat, mincare si bautura din belsug si ieftine...si sa ne revedem sanatosi...cind si unde, vom vedea! :cheers:

P.S. - Aia cu sigla ti-o zic de ceva ani, poate la anu' repari greseala...ca pe unii ii doare!

Pune sigla si poate o sa ai o surpriza... :rock:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

P.S. - Aia cu sigla ti-o zic de ceva ani, poate la anu' repari greseala...ca pe unii ii doare!

Pune sigla si poate o sa ai o surpriza... :rock:

Corect Ivane, din cauza lui Lolo mi-am vîndut CZ-ul , că nu a pus sigla! :shootingsmilie:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect Ivane, din cauza lui Lolo mi-am vîndut CZ-ul , că nu a pus sigla!

Eh...tu n-ai iubit motoru' ala, ca nu-l vindeai nici daca Lolo iti oferea pe el 10.000 Coco'...asa ca mai taie din ele, da-o...! :blbl:

» Post actualizat in 11 Aug 2016 06:47

Asa este.Ivan are dreptate ! Discriminare, huuooo ! Nici sigla cu Onda nu e! :-)

Uite...si Simi este in clubul omisilor, cu mine...huooo!

Lasa ca imi iau io Nipru si atunci vin cu el in Loganu' cu remorca si la capatu' tarii, sa vada lumea ca particip si-s in asentiment cu pasionatii de clasice! :rusinica:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragut si atent ca intotdeauna, multumesc Gabi...acum pot sa merg linistit pe coclauri cu CZ-ul ( https://www.facebook.com/profile.php?id=100011584085008&pnref=story )...a fost facuta dreptate, in sfirsit! Distractie maxima la Siriu va doresc...si sa nu ma birfiti prea tare, ca nu se stie niciodata... :peace:

Editat de ivan pedala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bei piple bei.Am fost azi i inspection cu Simi si e pe bune.Tot acolo.Ca anu trecut.Am facut o plimbare si l-am gasit pe Lolo la datorie.Cand veneam spre buzau ,din sens opus venea cea cu atas.Cred ca un tovaras de al lu Lolo ca sa-l ajute.

Acu are si ivan dreptatate.Pui Jawa si nu pui CZ.Zic si io.Pui Autounion si nu pui DKW.N-am auzit inca de motocicleta AutoUnion.Puneti mana si indreptati erorile.Distractie maxima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pozele mele link

 

Old & cool, de cool a fost cool, mi-a placut la maxim. Nu a fost cool cand m-a sunat sotia ca ar trebui sa ma intorc ca nu avem cu cine lasa copilul, ca ea lucreaza, eu as mai fi stat, eram intrat bine in bere.

 

Organizarea buna, au fost de toate. Lume ar mai fi incaput, dar cine a vrut, a venit, cine nu, nu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...