Sari la conținut

Martor ABS aprins in bord


Ulita
 Share

Postări Recomandate

Va salut,am si eu o nelamurire in privinta martorului abs care sta aprins in bord.Motociclete este o Yamaha FZ1 Fazer 2007.Mentionez ca sta aprins de cand am fost cu ea la spalatorie,sa fi intrat apa pe unde nu trebuie,gen senzor,etc ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Apesi simultan cele doua butoane cu o mana si pui contactul,astepti 10 sec si pe display o sa apara "diag" dai drumul la butoane,si ma apesi inca o data pe ele simultan pana apare 01.si doua cifre.

Navighezi in meniu din ce buton vrei si ajungi la pozitia 62..si inca ceva cifre..acele cifre sunt nr de coduri eroare stokate in ecu..te duci la pozitia 61 si o sa ai alte numere care se succed in ordine crescatoare...notezi acele nr si le scrii aici.

Nu ti-a iesit din prima procedura,mai citeste o data ce am scris si repeta pana ai rezultat

Astept codul


» Post actualizat in 31 Jul 2016 15:22

Apropo fazer 600 sau 1000?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zice FZ1, deci o mie. Poti sa verifici mufele senzorilor, desfaci, sufli, dai un fas de spray contact. De la spalat mai greu sa o ia razna senzorii, mai degraba intra apa la vreo conexiune.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Va salut,am si eu o nelamurire in privinta martorului abs care sta aprins in bord.Motociclete este o Yamaha FZ1 Fazer 2007.Mentionez ca sta aprins de cand am fost cu ea la spalatorie,sa fi intrat apa pe unde nu trebuie,gen senzor,etc ?

scoate becu de acolo de unde e aprins apoi vinde mobra :) si cumpara alta la care becu sa nu se aprinda :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc TNG,sper sa rezolv.

» Post actualizat in 31 Jul 2016 16:23

 

scoate becu de acolo de unde e aprins apoi vinde mobra :) si cumpara alta la care becu sa nu se aprinda :P

Domnu Taz,numai tu puteai sa faci asa caterinca!!!Ca de sfat,binenteles ca nu te pricepi,asta sigur 100%
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...