Sari la conținut

Ceva doritori pt o tura mai lunga?


Nikolaki
 Share

Postări Recomandate

Cineva interesat de tura asta?

la asa tura sa ratezi alpii elvetieni si sa treci doar prin nordul italiei??pierzi multe

mmmda...prea din scurt ca timp

Editat de mad_max_86
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bună, nu-mi dau seama dacă vrei să mergi pe autostrăzi sau nu... Dar dacă da, te-aș sfătui să schimbi traseul după Munchen spre Elvetia. In Germanua se lucreaza la majoritatea autostrăzilor și pierzi o grămada de timp. Pe lăngă acest dezavantaj un plus ar fi ca Elvetia e mai frumoasa dacă vrei să-ți și clatești ochii :) . În Franța și Spania aș evita autostrazile pt că sunt scumpe. În Spania să încerci să te limitezi la viteza maximă că amenzile sunt MARI!!! Drum bun!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este o tura foarte lunga - asa la ochi vreo 8000 Km - si sunt atitea de vizitat ca ti-ar trebui o luna ca sa te poti bucura de aceasta plimbare.

Iti doresc concediu placut si sa te bucuri de calatorie!

Nu iti fa griji de insotitori ca vei gasi cu siguranta destui pe drum. In Norvegia am gasit chiar o insotitoare care umbla si aia singura ca si mine :).

 

@ pacaliciossu: il va costa intre 2.000 si 3.000 euro, depinde de cat va dura respectiv cate cazari va avea, ce si cat maninca (acu' sa mergi pina in Portugalia si sa nu bei un vin de Porto de la mama lui ...), daca o ia sa nu pe autostrazi, mai un muzeu ceva ....

Editat de Silver Arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt aproape 9000km, iar bugetul nu este cum presupui tu, este mult mai mic...undeva la 1500 maxxxxx (merg pe modul saracie maxima 😁) doar cort si alimentara...pe plata doar pe italia pt ca aia e imposibila pe nationale. Am perioade alergate de ex de acasa pana in sudul frantei dupa care cateva zile lejere...apoi iar un pic alergat si tot asa. Nu am bagat alpii si dolomitii pt ca i am facut la inceputul lunii iunie...singura trecere pe munte o sa fie din fr in it (gap-briancon) in rest cat mai mult la mare.

 

l.u.v. Caut cu 5 zile inainte insotitori pt ca acum. 2 zile m am decis sa fac tura asta :)

 

Pacaliciossu in mare traseul are 8600km (sigur fac mai mult) dupa calculele mele un buget de 1500 ar fi suficient pt ce si cum vreau sa fac in tura asta.

Ca obiective asa in mare...porto, coasta portugaliei pana la faro, la faro mergem la whale watching :) de acolo plecam spre gibraltar, de acolo mergem spre malaga la caminito del rey, apoi valencia si barcelona...de acolo spre Andorra apoi merg intai pe saint jean en royans...apoi gap briancon...cobor pe coasta pana la la spezia apoi spre parma...de acolo mergem iar racheta spre croatia krka si plitvice dupa care albania durres si acasa...

 

P.S.: multumesc pt sfaturile tuturor :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9000 km

inseamna undeva la 1000 euro gaz viniete si taxe

500 euro o luna .... Casa si masa?????

italia pe o ruta mai scurta ca a ta pe autostrada a fost 40 euro

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

9000km inseamna 600€ gaz la care mai adaugi 5€ ungaria, 5€ austria si 24€ autostrazi italia...eu am calculat 650€ benzina si aproape 900€ pt mancare si cort...

» Post actualizat in 01 Aug 2016 21:16

Daca ajungi sa faci 900km cu 100€ nu stiu unde ajungi, sincer mai bine pleci cu duba...no offense:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu vreau sa merg pe tura asta in septembrie. Mi ar fi de mare folos daca ne împărtășești pe unde ai gasit campinguri, preturile gasite de mine intre 20 - 50 eur pe noapte cu moto inclus

» Post actualizat in 02 Aug 2016 05:56

Asfalt uscat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...