Sari la conținut

Comercializez piese de schimb si consumabile moto


Postări Recomandate

Titlul sectiunii se refera la piese originale, ceea ce pot eu oferi sunt, cel putin deocamdata, piese de schimb aftermarket. Nu exista insa sectiune dedicata pe forum.

Incep cu o introducere: de cativa ani detin o firma de piese auto, iar dupa o pauza de cativa ani am revenit pe 2 roti. Cautand pe la furnizorii mei am gasit oferte si pentru piese moto, am deschis AICI topic de vanzare pentru ulei moto ENEOS, initiativa care se pare ca a avut succes. Acum diversific oferta.

Ce va pot oferi? Filtre, placute de frana, rulmenti de jug si roti, simeringuri de furca, placute de frana, cate un cablu, o oglinda sau o maneta.

 

Am selectat o motocicleta Honda CBR 600F 2004 pentru care am facut o lista de preturi cu repere, sa zicem, uzuale:

 

Filtru ulei Hiflo HF204 27 lei

Filtru aer Hiflo HFA1619 90 lei

Placute frana fata Lucas TRW 88 lei/etrier; 103 lei/etrier cele sinterizate

Placute frana spate Lucas TRW 83 lei; 97 lei cele sinterizate

Set reparatie pompa frana fata Tourmax 56 lei

Maneta frana (cu reglaj) Vicma 70 lei

Maneta ambreiaj Vicma 28 lei

Set discuri frictiune ambreiaj Lucas 234 lei

Set arcuri ambreiaj Lucas 50 lei

Simeringuri ulei furca (set 2 buc.) All Balls 49 lei

Set rulmenti jug + simeringuri All Balls 119 lei

Tub furca 43mm. TLT 510 lei/buc.

Oglinda retrovizoare Vicma 86 lei.

 

Preturile includ TVA, emit factura. Pot trimite in tara prin curier rapid sau posta romana (pentru expeditiile cu posta solicit plata in avans - cont Raiffeisen - deoarece 2 drumuri + 2 cozi la oficiul postal sunt prea multe).

Cererile de oferta le puteti face aici sau, pentru maximum de operativitate, pe adresa de mail eptec1 [at] yahoo.ro (nu .com!)

Raspund la telefon 0724 756 349, insa e mai greu de dat preturi pe loc daca nu sunt la calculator.

In Bucuresti produsele se pot ridica din sectorul 1, zona Sos. Chitilei. In curand voi deschide un magazin de piese auto-moto (fara velo sport :blbl:) in Buftea, dar ridicarea de pe Chitila va ramane posibila cel putin dupa amiaza/seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ca o mica precizare: cauta sa vinzi altceva decat placute lucas, sunt niste mizerii sinistre! :) in rest bune preturi...

 

Feedbackul e binevenit, multumesc, astept si alte pareri. As mai avea cateva variante - Ferodo sau Brembo de exemplu - dar la preturi ceva mai mari. Personal am montat la fostul meuTransalp discuri + placute Ferodo si n-am fost multumit deloc, cel putin cu pasager trebuia sa anticipez mult franarile. Placute TRW vand si montez pe masini de cativa ani si feedbackul e bun, nu exclud sa fie alta calimara la 2 roti. Mai sapam, ne mai documentam.

Ai cumva furtune de frana metalice sau poti aduce?

Am vazut ceva furtune dar nu mi s-a parut ca as putea fi competitiv la preturi. Pt CBR-ul din exemplul de mai sus ar fi Lucas 160 lei spate si 340 fata, ca idee.

Cam aceeasi situatie si cu kiturile de lant, nu ma pot bate in oferte cu unul dintre colegi care are topic dedicat. Mai lucram, mai facem lobby pe la furnizori, poate om reusi ceva in viitor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Feedbackul e binevenit, multumesc, astept si alte pareri. As mai avea cateva variante - Ferodo sau Brembo de exemplu - dar la preturi ceva mai mari. Personal am montat la fostul meuTransalp discuri + placute Ferodo si n-am fost multumit deloc, cel putin cu pasager trebuia sa anticipez mult franarile. Placute TRW vand si montez pe masini de cativa ani si feedbackul e bun, nu exclud sa fie alta calimara la 2 roti. Mai sapam, ne mai documentam.

Am vazut ceva furtune dar nu mi s-a parut ca as putea fi competitiv la preturi. Pt CBR-ul din exemplul de mai sus ar fi Lucas 160 lei spate si 340 fata, ca idee.

Cam aceeasi situatie si cu kiturile de lant, nu ma pot bate in oferte cu unul dintre colegi care are topic dedicat. Mai lucram, mai facem lobby pe la furnizori, poate om reusi ceva in viitor.

 

trw auto cica-s mai bune, n-am de unde sa stiu, pe tigaia mea si pe a femeii folosesc brembo... pe motociclete tot brembo sau carbone lorraine, depinde ce gasesc pe stoc, carbone fiind mai bune la cald pe serpentine/circuit la nivel de amator, brembo mai bune pe rece, in rest cam la fel... ma rog, nu-s un rossi dar nici un melc... mi-au mai placut sbs prin 2010-2012...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

considera comanda ferma.

te rog sa imi dai pe pm (sau aici) de unde anume din chitila se poate ridica.

mentionez ca in jur de 18.30 pot ajunge sa ridic.

pretul mi se pare foarte bun.


» Post actualizat in 05 Aug 2016 07:08

cumparat.

vanzator de nota 10.

preturi foarte bune (mi-a dat cotatii si pentru piese de masina).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Te rog sa-mi dai preturile pentru:

 

COVER-GENERATOR 14031-0032

GASKET,GENERATOR COVER 11061-0113

 

(Kawasaki 636, 2005)

Ma intereseaza pretul pe original, producator chiar si SH daca ai ceva.

 

Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Te rog sa-mi dai preturile pentru:

 

COVER-GENERATOR 14031-0032

GASKET,GENERATOR COVER 11061-0113

 

(Kawasaki 636, 2005)

Ma intereseaza pretul pe original, producator chiar si SH daca ai ceva.

 

Multumesc

Am scris in postul initial ca, pentru moment cel putin, nu aduc piese originale. Nu ma ocup nici cu piese moto sh.

Garnitura Athena 45 lei in 24h de la comanda ferma

Capacul original ar fi ~900 lei dar revin la ce am scris mai sus.

 

Salut,

HFA3615 un pret te rog

Multumesc

Hiflo HFA3615 69 lei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Ie scumpe astea! Filtrele le gasiti in multe alte locuri mai 'eftine! de exemplu Hiflo HFA3615 69 lei. il gasesti la motodiscount cu 64 de lei! Ai dracu astia de pun adaos 90% !!! http://motodiscount.ro/HFA3615_Filtru_de_aer

Si mai sunt exemple! Over and out!

 

Capac Kawasaki OEM 900 de lei?!? :eek: Ala costa maxim 140 de euro la reprezentanta! :crack:

Editat de BIBANU CZ
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Ma vad nevoit sa revin cu precizarea ca nu ofer pese de schimb originale pentru motociclete! Multumesc pentru intelegere.

Cateva exemple pentru produsele pe care le comercializez:

post-5325-0-12907300-1490856927_thumb.jpg

post-5325-0-55494200-1490856940_thumb.jpg

post-5325-0-41985700-1490857101_thumb.jpg

post-5325-0-00069900-1490857169_thumb.jpg

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salut! Ai PM .

....sau , nu ma doare mana sa mai scriu o data : vreau si eu un pret pt rulmenti de jug Honda CBF 600 SA 2005.

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salut. Imi spui te rog un pret pentru lant distributie + patine pentru honda cbr 600 f4i 01-07? ( OEM si aftermarket? ) Multumesc

PS. Eventual si niste tuburi pentru furca, pot fi si SH, daca-s ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 weeks later...

Salut. 495 lei kit lant DID ZVMX + pinioane JT 17 si 41 dinti, pinionul fata cu cauciuc (cum e si echiparea din fabrica). Kit cu lant DID VX in loc de ZVMX ar fi 410 lei, dar data fiind capacitatea cilindrica e recomandat ZVMX. Preturile nu includ eventuale cheltuieli de transport.

Precizez si aici ca, data fiind carantina:

Pentru comenzi si informatii va stau la dispozitie numai telefonic/WhatsApp la Zero Sapte 24 756 349 sau pe e-mail eptec1[at]yahoo.ro

Produsele se ridica personal din zona Sos. Chitilei sector 1, expediez in alte localitati cu Fan Courier in sistem ramburs sau cu Posta Romana doar cu plata in avans (cont Raiffeisen) pe baza de factura proforma.

Multumesc.

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...