Sari la conținut

Atentie ! unde schimbati anvelopele !


axxis
 Share

Postări Recomandate

Salut !

 

Pentru cei care reusesc si citesc topicul , asta pana cand dispare din "recent topics" si nu mai poate fi citit.

Am fost pentru un "banal" schimb de anvelope , la un service , si m-am ales cu un sac de probleme.

Lantul era foarte intins, una bucata placuta spate sparta/ciobita ( a incercat departarea lor cu o surubelnita) , zgomote in etrieri fata , zgomote in etrier spate.

 

Au fost remediate cu ajutorul unor colegi de munca.

Asadar aveti grija unde schimbati anvelopele. Din cele citite pe forum cred ca sunt doar doua service-uri OK. Aveam o lista cu 3 si l-am ales pe cel mai naspa.

 

P.S: eSte vorba despre KAWA.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De la ce erau zgomotele astea?

Si in spate si in fata freca discul / discurile pe placute , tablitele care tin placutele montate gesit. La franare pe fata se auzea un "clonc" (un zgomot in etrier / pistonase). Un mix de frecare fier pe placute + un scartait . LANTUL ERA FOARTE INTINS !!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am revenit la ei din mai multe motive : stangacia mecanicului (montat demontat de doua ori roata fata) , a doua zi plecam la mare , si cu siguranta tot eu eram de vina .

» Post actualizat in 17 Aug 2016 10:56

...azi am fost la AUTO AUGUSTA . Intr-adevar , asa cum au mai relatat si alti forumisti , un service profi . Am refacut echilibrarea rotilor cu echipamente speciale pentru moto.

Ce imi facuse KAWA MOTORS nu avea nici o treaba cu realiatea , mi-au bagat la greu plumbi AUTO .

 

Recomand AUTO AUGUSTA pentru servicii de montat echilibrat moto. (cred ca este singurul de prin Bucuresti).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...