Jump to content
Sign in to follow this  
mau

Rezultate curse SSP și SBK Hungaroring 06.08.2016

Recommended Posts

Iată rezultatele curselor de sâmbătă, 06.08.2016 - Hungaroring.

RoSBK are aici o etapă dublă, duminică urmând să avem alte curse separate.

http://www.rosbk.ro/ro/home/1-latest-news/292-rezultate-curse-ssp-i-sbk-hungaroring-06082016

SBK:

1 Ionuț Mistode

2. Ciro Leone

3. Alex Szekely

4. Razvan Ponoran

5. Iosif Ureche

6. Stefan Marinescu

7. Eduard Alexandrescu

8. Ciprian Trifan

9. Daniel Benza

10. Virgil Marin

11. Adrian Andronache

12. Eddy Ninja

13. Guta Cristian

14. Cosmin Costescu - DNF (probleme tehnice)

SSP:

1. Pap Bela

2. Aron Romocea

3. Antal Lorand-Tamas

4. Bogdan Buleandră

5. Adrian Sabau

6. Eduard Socaci

7. Silvio Muzzalupo

8. Victor Mihailescu

9. Mitica Calaigiu

10. Cătălin Manea

11. Adrian Gyutai - DNF (a căzut după 4 ture)

4.jpg

de ce nu puneti si timpi ? diferenta de 1 secunda sau 1 tur intre locul 1 si locul 2?
de ce nu apar nicaieri roockies?

de ce nu tone de poze?

de ce asa de zgarciti cu informatiile?

de ce un interviu de 2 randuri si aceasi intrebare la 4 piloti?

de ce nu 20 de intrebari?

cateva informatii suplimentare nu cred ca strica.

distractie participantilor

Multumesc Jagi

de ce nu puneti si timpi ? diferenta de 1 secunda sau 1 tur intre locul 1 si locul 2?

de ce nu apar nicaieri roockies?

de ce nu tone de poze?

de ce asa de zgarciti cu informatiile?

de ce un interviu de 2 randuri si aceasi intrebare la 4 piloti?

de ce nu 20 de intrebari?

cateva informatii suplimentare nu cred ca strica.

distractie participantilor

Eu sunt vinovatul principal pentru aceste lipsuri ... si in acelasi timp si cel care incearca de vreo 3 luni sa faca putin mai bine exact aceste aspecte.

Sperăm că începând de anul viitor să fim cu mult mai buni aici.

Lucrăm la site-ul nou (este parcat aici temporar in teste: http://www.sbk.ro/wpsbk/)

Interviurile sunt luate cu întrebări scurte deoarece la cele lungi avem rata de raspuns mult prea mică și preferăm să avem cât mai mulți respondenți decât câțiva aceeași prea puțini.

Informațiile încercăm să fie din ce în ce mai multe și sperăm ca de la anul să avem o persoana care să se ocupe exclusiv de asta fiind alături de piloți la toate etapele.

Pregătim concursul de fotografie de care am postat deja pentru a aduce mai mulți spectatori, vom avea și anul acesta Grand Prix-ul ciclist iar Gala Campionilor am aranjat să fie organizată imediat după cursă pentru a fi prezentă toată lumea, inclusiv spectatorii.

Informatiile de la fata locului le preluam de pe un site specializat care preia datele, acestea nefiind insă oficiale. Preferăm astfel să punem rapid informații privind clasamentul final, decât să riscăm să punem informații greșite (se mai întâmplă oricum și asta din multiple motive). Dacă observi pe pagina noastră de facebook postăm când și când și posturi cu timpii obținuți în timp real. Acolo punem și mai multe fotografii și filmulețe, întradevăr nu atât de multe pe cât ne-am dori.

Partea bună este că tot ceea ce este critică constructivă o băgăm la cap și o trecem pe lista de „to do” pe viitor. Mulțumim de feedback și sper ca la anu pe vremea asta să primim cu totul alte critici :)

» Post actualizat in 08 Aug 2016 21:37

La Hungaro am avut etapă dublă. Astfel sâmbătă nu am avut curse Rookies, ci curse mari, dar le-am permis celor de la Rookies să alerge alături de cei mari și să puncteze dacă a fost cazul la SSP și SBK. (ei apar in clasament deja http://www.rosbk.ro/ro/results)

Edited by mau

Multumesc de raspuns.

20 de intrebari, 5 piloti, fiecare cu 4 intrebari diferite.

Link-uri cum am primit de la Jagi, link de facebook, link de unde sa putem obtine cateva informatii.

Spor in continuare.

@mau:bravo!frumoasa atitudine si un raspuns absolut corect.si eu sunt unul fara FB si mi-ar place sa aflu informatiile cat mai "la cald" aici pe forum.de la interviuri,rezultate post-cursa si chestii la care altfel nu am acces si nu stiu sa le caut.respectele mele pt atitudinea de care dai dovada!