Sari la conținut

LA PORȚILE CERULUI


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 52
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Felicitări pt poze și descriere...

» Post actualizat in 12 Aug 2016 10:59

Felicitări pt poze și descriere...

» Post actualizat in 12 Aug 2016 10:59

Felicitări pt poze și descriere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F F F tari si pozele si povestea si motorul. Nu conteaza ca sunt Raw, HDR, PS ci conteaza ce iti transmit. Niciodata DLSR nu o sa scoata asemenea imagini dar important e, din punctul meu de vedere ca tu, prin procesare, le-ai dat o perspectiva de cum ai simtit tu acele momente si asta cred ca conteaza. MIe mi-au placut mult pentru ca mi-au adus aminte de vstromul meu si de miile de km si de trairi cu el. Multumesc. Eu purtam DSLR-ul de gat si cu cordonul lung astfel incat sa stea pe sa intre picioarele mele.

Ture lungi si km multi fara incidente iti doresc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@florinelu07 - mersi de comentariu, dar niciuna din fotografiile de mai sus nu este HDR. A nu se confunda post-procesarea cu HDR-ul ;-)

 

Felicitari pt initiativa. Unele poze sunt atat de procesate ca sunt usor deranjante. Si colegul cu HDR-ul avea dreptate.. chiar daca nu ai folosit HDR-ul din aparat, efectul procesarii tale este gen HDR si mie sincer nu-mi place.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ butrosica & restul - mersi și drumuri frumoase și vouă!

@ colegii_deranjati_de_unele_fotografii - frumusețea (sau lipsa ei) este întotdeauna în ochii privitorului. Să ne vedem sănătoși pe drumuri frumoase!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

29054.jpg

 

 

Efectul este apropiat... cadrele sunt reusite si ai putea sa le lasi mai putin procesate.

 

Oricum, felicitari pentru initiativa - nu multi opresc sa surprinda cadre.

Cu ce aparat lucrezi? daca este DSLR, sunt curios cum il protejezi la drum.... eu am o oarecare teama sa il iau dupa mine...

 

 

dilema asta am avut-o mult timp ( cu carat dslr pe motor). Cat am avut mobra functionala am carat 2 dslr uri cu 2 obiective (un 24mm 1.4 wide is un 400mm 5.6) in rucsac in spate (toate de 3 ori mai scumpe decat mobra).

 

Insa acum cred ca as lua un Fuji X-E1 sau X-E2 cu un 18-55 f2.8-4 R si la revedere probleme.

 

Go mirrorless !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Super tura, ce gume ai folosit pe motor si cum s-au comportat ?

 

Heidenau K60 Scout - ne înțelegem bine. În off-road nu am ieșit foarte mult dar cât am fost s-au comportat cum trebuie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dilema asta am avut-o mult timp ( cu carat dslr pe motor). Cat am avut mobra functionala am carat 2 dslr uri cu 2 obiective (un 24mm 1.4 wide is un 400mm 5.6) in rucsac in spate (toate de 3 ori mai scumpe decat mobra).

 

Insa acum cred ca as lua un Fuji X-E1 sau X-E2 cu un 18-55 f2.8-4 R si la revedere probleme.

 

Go mirrorless !

 

Surprizator sau nu, acum car dupa mine un Nikon P6000 (are moduri manuale, 13.5 Mpx, RAW si constructie destul de robusta)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Absolut magnific.

Felicitari Florin, ai un har intr-ale "naratului".

 

Mai ușor cu tăria vericule că încurci ceferiștii!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Surprizator sau nu, acum car dupa mine un Nikon P6000 (are moduri manuale, 13.5 Mpx, RAW si constructie destul de robusta)

Da, mare surpriză, nu pot să cred. Ne intere maxim dramele tale legate de dslr, săpuniere etc.

On; Frumoase poze chiar dacă unele cu Lightroom () în exces. Să dai de un aşa povestitor e o binecuvântare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, mare surpriză, nu pot să cred. Ne intere maxim dramele tale legate de dslr, săpuniere etc.

On; Frumoase poze chiar dacă unele cu Lightroom () în exces. Să dai de un aşa povestitor e o binecuvântare.

Ne dai si sinopsisul la ceea ce ai vrut sa zici?

» Post actualizat in 14 Aug 2016 05:06

Oare poate fi introdus un etilotest inainte de click pe butonul de reply?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne dai si sinopsisul la ceea ce ai vrut sa zici?

» Post actualizat in 14 Aug 2016 05:06

Oare poate fi introdus un etilotest inainte de click pe butonul de reply?

 

 

lasa-l ma sa fie si el tulburat de cele 15 poze photoshopate :) a ajuns threadu' asta si pe prima pagina pe banner, 'tz dai seama?.....

 

nu poti incurca tu lumea cu dilema ta cu dslr/rucsac, raw....lumea vorbeste aici de Creanga si al sau talent ,cand era tanar si calarea un cal numit V-strom :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ne dai si sinopsisul la ceea ce ai vrut sa zici?

 

Nu interesează pe nimeni ce cari după tine, doar rezultatul. Ai poze făcute cu săpuniera ta rezistentă la no matter what (cu senzor 5x7 mm) cu care să te lauzi ?

Pe principiul ăsta le faci cu S6

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu interesează pe nimeni ce cari după tine, doar rezultatul. Ai poze făcute cu săpuniera ta rezistentă la no matter what (cu senzor 5x7 mm) cu care să te lauzi ?

Pe principiul ăsta le faci cu S6

 

nu ma laud, dar iti arat una cu sapuniera...

 

FIwPteR.jpg

 

si una cu DSLR-ul:

 

iGYKE64.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoase poze!

Asta este frumos la un dual sport, poti merge unde vrei, fara sa te intereseze de starea drumurilor :)

 

PS: avem acelasi GPS :)

post-40610-0-90528700-1471257618_thumb.jpg

Editat de Garcya
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...